Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

Від 1 травня погодження усіх видів документації із землеустрою територіальними органами Держгеокадастру відбуватиметься за принципом екстериторіальності

Від 1 травня погодження усіх видів документації із землеустрою територіальними органами Держгеокадастру відбуватиметься за принципом екстериторіальності.
Впродовж чотирьох років, які функціонує екстериторіальний принцип погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, він зарекомендував себе як потужний механізм боротьби з корупційними ризиками, що колись виникали.
Окрім цього, завдяки такому принципу, на відміну від погодження за місцем розташування земельної ділянки, досягнуто:

- вчасності розгляду проектів
- об’єктивності та неупередженості під час розгляду
- усунення контакту між розробником та експертом.

У такий спосіб, з метою зниження корупційних ризиків та забезпечення прозорості дій під час погодження документації із землеустрою Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України від 3 березня 2020 р. № 208 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 р. № 580», якою передбачається погодження всіх видів документації із землеустрою територіальними органами Держгеокадастру за принципом екстериторіальності.
Постанова набирає чинності з 1 травня 2020 року.
Аби зменшити часові затрати розробників документації та забезпечити комфортні умови надання адміністративної послуги, відтепер документація на погодження подається лише в електронній формі та через особистий кабінет.
Висновок про розгляд документації із землеустрою надсилатиметься розробнику на електронну пошту, скріплюватиметься лише ЕЦП та міститиме QR код (ніяких зайвих печаток/штампів/звернень до територіальних органів).

Понад півмільйона гривень перерахували у бюджет волинські земельники від початку року

Від початку року волинські землевпорядники спрямували до загального фонду державного бюджету 538,3 тис.грн. Ці кошти – плата за надання громадянам низки адміністративних послуг.
Найбільше: 487,6 грн, - отримали за надання витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Від січня 2020-го люди отримали 4639 таких довідок.
47,5 тис.грн спрямовано до бюджетів за виправлення технічної помилки у відомостях ДЗК, які виникли не з вини органу, що здійснює його ведення. Ще 3,02 тис.грн – оплата за надання викопіювання з кадастрової карти.
А загалом з початку року фахівці надали 61458 адміністративних послуг, 56594 них – безкоштовно.
Найчастіше громадяни зверталися щодо реєстрації земельної ділянки (24003) видачі витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку на підтвердження державної реєстрації земельної ділянки (22361) та внесення відомостей до Державного земельного про земельну ділянку (6595). Ці довідки – безплатні.

Довідково:
Відповідно до чинного законодавства органи земельних ресурсів надають послуги через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП). Усі їх адреси є на офіційному сайті Держгеокадастру.
Окрім того, низку адмінпослуг можна замовити онлайн.

До переліку земельних ділянок державної власності, право оренди на які в перспективі буде реалізоване з аукціонів на Волині внесено 595 наділів

У Волинській області до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права оренди на які готуються до реалізації з аукціонів, включено 595 наділів, загальною площею 8071,08 га.
Найбільші площі таких земель – у Ковельському (1360,9 га), Любомльському (1279,5 га) та Горохівському (1020,7 га) районах. Усі ці ділянки призначені для ведення товарного с/г виробництва та пропонуватимуться потенційним орендарям на відкритих торгах.
Нагадаємо, що у період карантину, який триває в Україні з 12 березня, земельні аукціони не проводилися. Відновляться торги лише у разі скасування карантинних заходів.
Перелік земельних ділянок, які готуються до земельних торгів, є відкритим – ознайомитися з цією інформацією можна на сайті Держгеокадастру.

Понад тисячу проектів землеустрою опрацювали у квітні волинські експерти-земельники

Фахівці Головного управління Держгеокадастру у Волинській області протягом квітня 2020 року опрацювали 1009 проектів землеустрою, які надійшли за принципом екстериторіальності. Відтак, 837 отримали позитивні висновки, 172 – негативні. Зараз на розгляді у експертів ще 268 пакетів документацій.
Загалом, від початку року спеціалісти Головного управління розглянули 5562 проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок, які отримали рандомно, за принципом екстериторіальності. Позитивну оцінку надано 4558 проектам, 1004 – отримали негативний висновок та відправили розробникам на доопрацювання.
Нагадаємо, суть принципу полягає у тому, що проекти вносять до системи електронного документообігу Держгеокадастру в електронному вигляді, засвідчені електронним цифровим підписом розробника разом з викопіюванням з кадастрової карти (плану), на якому відображено запроектовану земельну ділянку. Система електронного документообігу Держгеокадастру за принципом випадковості обирає територіальний орган Держгеокадастру, який здійснюватиме погодження проекту землеустрою.

Майже 25 тисяч витягів про нормативну грошову оцінку землі надали у першому кварталів 2020 року на Волині

У першому кварталі 2020 року на Волині надано 24923 витяги про нормативну грошову оцінку землі.
Такий документ необхідний для визначення розміру земельного податку, державного мита при обміні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд.
Відтак, замовити цю адміністративну послугу можна як за посередництвом ЦНАПів, так і онлайн. У Волинській області таких довідок через електронний сервіс Держгеокадастру надано утричі більше, аніж звичайних, - 17504 проти 7419.
У Луцькому, Ковельському та Горохівському районах громадяни отримали найбільше витягів про нормативну грошову оцінку земель: 4190, 3003 та 2463 відповідно.
Як наголошує голова Держгеокадастру Денис Башлик, практика надання послуг онлайн — це не нововведення. Е-сервіси функціонують впродовж тривалого часу, однак наразі помітне стрімке зростання попиту.
Тож з огляду на складну епідеміологічну ситуацію в Україні, просимо активно користуватися нашими електронними сервісами.

Увага! Головне управління Держгеокадастру у Волинській області тимчасово припиняє прийоми громадян з особистих питань

Відповідно до постанови КМУ
від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» у Головному управлінні Держгеокадастру у Волинській області до 03 квітня 2020 року або до покращення епідемічної ситуації в Україні вводяться обмежувальні заходи.
Зокрема, тимчасово призупинені особисті прийоми керівництвом та спеціалістами Головного управління Держгеокадастру та прийом громадян в громадській приймальні.
Рекомендуємо надсилати звернення та клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки використовуючи послуги «Укрпошта», «Нова Пошта» та інші доступні сервіси.
Також використовуйте електронний сервіс Держгеокадастру https://e.land.gov.ua/auth_select

Адреса для надсилання кореспонденції
43000, м. Луцьк, вул. Винниченка, 67/415
тел. (0332) 72-00-28

З повагою,
Головне управління Держгеокадастру у Волинській області

Держгеокадастр надає доступ до електронного Державного фонду документації із землеустрою

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру надала доступ до електронного Державного фонду документації із землеустрою.
Наразі у фонді перебуває понад 8,7 млн паперових даних. Впродовж 2019 року оцифровано 1 338 417 матеріалів, які увійшли до Державного фонду документації із землеустрою, з переліком яких можна ознайомитися на офіційному сайті Держгеокадастру.
Кабінет міністрів України запровадив зміни в роботі Державної служби геодезії, картографії та кадастру з 29 березня 2020 року. Відповідні поправки внесені до постанови КМУ «Про внесення змін і визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету міністрів України» (№1141).
Так, починаючи із вказаної дати вводяться такі зміни:
– документація із землеустрою надходить до Державного фонду в електронній формі у вигляді затверджених схем, проектів, робочих проектів або технічної документації;
– передання копій матеріалів виконаних робіт надається розробником через електронний портал Госгеокадастра за заявою в електронній формі з використанням кваліфікованої електронного підпису сертифікованого інженера-землевпорядника, відповідального за якість робіт із землеустрою;
– Держгеокадастр і його територіальні органи протягом трьох робочих днів з моменту надходження матеріалів виконаних робіт в електронній формі вносять їх у системи електронного документообігу Держгеокадастру;
— документація із землеустрою, яка надійшла до Державного фонду, підлягає обліку за її видами і ведеться в системі електронного документообігу Держгеокадастру;
— наявні матеріали Державного фонду в електронній формі підлягають оприлюдненню на офіційному веб-сайті Держгеокадастру;
— у разі відсутності матеріалів Державного фонду в електронній формі такі матеріали перетворюються в електронну форму і надаються на безоплатній основі органам державної влади, органам місцевого самоврядування, юридичним і фізичним особам в електронній формі за заявою у письмовій або електронній формі протягом 10 робочих днів з дня реєстрації такої заяви.

Інформація для розробників технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів

З метою забезпечення внесення відомостей про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів до Державного земельного кадастру Порядком ведення Державного земельного кадастру, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051, встановлена структура відповідного електронного документа.
Алгоритм застосування коефіцієнтів локальних факторів
У разі, якщо в даних нормативної грошової оцінки земель населеного пункту, що внесені до Державного земельного кадастру, одночасно наявні пари локальних факторів з кодами 006 і 007; 008 і 009; 010 і 011; 012 і 013; 014 і 015, а земельна ділянка не перетинає жодного з цих пар факторів, то коефіцієнт локальних факторів дорівнює 1,00.
У разі, якщо в даних нормативної грошової оцінки земель населеного пункту, що внесені до Державного земельного кадастру, одночасно наявні пари локальних факторів з кодами 006 і 007; 008 і 009; 010 і 011; 012 і 013; 014 і 015, а земельна ділянка перетинає обидва фактору з пари факторів, то коефіцієнт локальних факторів дорівнює 1,00.
разі, якщо в даних нормативної грошової оцінки земель населеного пункту, що внесені до Державного земельного кадастру, з пари факторів наявні лише фактори типу (Б), а земельна ділянка не перетинає жодного з цих факторів, то застосовується коефіцієнт локальних факторів типу (А), що дорівнює 0,95.
У разі, якщо в даних нормативної грошової оцінки земель населеного пункту, що внесені до Державного земельного кадастру, з пари факторів наявні лише фактори типу (А), а земельна ділянка не перетинає жодного з цих факторів, то застосовується коефіцієнт локальних факторів типу (Б), що дорівнює 1,00.
У разі, якщо в даних нормативної грошової оцінки земель населеного пункту, що внесені до Державного земельного кадастру відсутні локальні фактори типу (А) і (Б), то коефіцієнт локальних факторів дорівнює 1,00.
Якщо в даних нормативної грошової оцінки земель населеного пункту, що внесені до Державного земельного кадастру, одночасно наявні пари локальних факторів з кодами 006 і 007; 008 і 009; 010 і 011; 012 і 013; 014 і 015, або лише один фактор одного типу (А) чи (Б), а земельна ділянка перетинає лише один з будь-який з цих факторів, то застосовується коефіцієнт локальних факторів, який міститься у даних нормативної грошової оцінки земель населеного пункту, що внесені до Державного земельного кадастру, та дорівнює К=Квн.

Назва груп локальних факторів Код локальних факторів Назва локальних факторів Коефіцієнти локальних факторів Тип
Інженерно-інфраструктурні фактори

006 земельна ділянка, що примикає до вулиці без твердого покриття 0,90 – 0,95 (А)
007 земельна ділянка, що примикає до вулиці із твердим покриттям 1,00 (Б)
008 не забезпечена централізованим водопостачанням 0,90 – 0,95 (А)
009 забезпечена централізованим водопостачанням 1,00 (Б)
010 не забезпечена централізованим водовідведенням 0,90 – 0,95 (А)
011 забезпечена централізованим водовідведенням 1,00 (Б)
012 не забезпечена централізованим теплопостачанням 0,90 – 0,95 (А)
013 забезпечена централізованим теплопостачанням 1,00 (Б)
014 не забезпечена централізованим газопостачанням 0,90 – 0,95 (А)
015 забезпечена централізованим газопостачанням 1,00 (Б)

Роз’яснення щодо заповнення даних про інженерно-інфраструктурні фактори в електронному документі нормативної грошової оцінки земельних ділянок населених пунктів

Територія населеного пункту повинна бути повністю вкрита парами (коди 006 і 007; 008 і 009; 010 і 011; 012 і 013; 014 і 015) наявних відповідних інженерно-інфраструктурних локальних факторів.
Наприклад, при наявності на окрему територію інженерно-інфраструктурного фактору забезпечення централізованим газопостачанням (але який не покриває всю територію населеного пункту) обов’язково повинен бути інженерно-інфраструктурний фактор не забезпечення централізованим газопостачанням. Обидва фактори повинні бути топологічні узгодженні (не мати розривів або перетинів) і покривати всю територію населеного пункту.

Важливість проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів

Проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів передбачено статями 13, 18 ЗУ «Про оцінку земель». ЇЇ результати використовуються для визначення розміру земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, розробки показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель. При цьому, проведення повторної нормативної грошової оцінки земель населених пунктів повинне здійснюватися щонайменше один раз на 5-7 років. Нормативна грошова оцінки земель є однією з основ ефективного використання земельних ресурсів, а також складовою Державного земельного кадастру.
Вказані роботи відносяться до заходів позачергового значення, що впливають на доходну частину місцевих бюджетів.
Слід зазначити, що з метою організаційного та методичного забезпечення проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Держгеокадастром протягом тривалого часу ведеться Довідник показників нормативної грошової оцінки земель населених пунктів по всіх регіонах України, який оприлюднений на офіційному веб-сайті (https://land.gov.ua/ ).
Фінансування робіт з оцінки земель населених пунктів проводиться за рахунок місцевих бюджетів, а також залучення коштів, які надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського призначення.
Також звертаємо увагу на те, що рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
Відповідно до ст. 284 Податкового кодексу України органи місцевого самоврядування встановлюють ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території.
Органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.
Нові зміни щодо зазначеної інформації надаються до 1 числа першого місяця кварталу, що настає за звітним кварталом, у якому відбулися зазначені зміни. Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право. Якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території. Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.
Плата за землю за земельні ділянки, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, справляється у розмірі 25 відсотків податку, обчисленого відповідно до статей 274 і 277 цього Кодексу.

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру повідомляє про значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель за 2019 рік

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру на виконання статті 289 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.

Відповідно до пункту 9 підрозділу 6 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу індекс споживчих цін за 2017–2023 роки, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100 відсотків.

Значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за 2019 рік становить 1,0.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік – 1,703, 1997 рік – 1,059, 1998 рік – 1,006, 1999 рік – 1,127, 2000 рік – 1,182, 2001 рік – 1,02, 2005 рік – 1,035, 2007 рік – 1,028, 2008 рік – 1,152, 2009 рік – 1,059, 2010 рік – 1,0, 2011 рік – 1,0, 2012 рік – 1,0, 2013 рік – 1,0,   2014 рік – 1,249, 2015 рік – 1,433 (крім сільськогосподарських угідь) та 1,2 для сільськогосподарських угідь (рілля, перелоги, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження), 2016 рік – для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) – 1,0, для земель несільськогосподарського призначення – 1,06, 2017 рік – 1,0, 2018 рік – 1,0.

Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася.

Додатково інформуємо, що відповідно до пункту 286.2 статті 286 Кодексу платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Крім того, зазначаємо, що абзацом другим пункту 21 Методики нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 1995 року № 213, абзацом другим пункту 8 Методики нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів), затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1278, абзацом другим пункту 4 Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2016 року № 831, передбачено, що у разі подання заяви в електронній формі витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки або мотивована відмова у наданні такого витягу видаються в електронній формі технічними засобами телекомунікацій з накладенням кваліфікованого електронного підпису, а за бажанням заявника можуть також надаватися у паперовому вигляді.

На Публічній кадастровій карті України доступні нові інформаційні шари

 

Держгеокадастр знову поповнив Публічну кадастрову карту новими інформаційними шарами. Зокрема оприлюднено «Нафтогазові свердловини», «Родовища корисних копалин», «Смарагдову мережу», «Державний нагляд за землями», а також дані дистанційного зондування Землі, що містять «Класифікацію посівів 2019 (Ярові) та (Озимі)» та «Посіви на незареєстрованих землях».

Додана інформація перебуває у відкритому доступі та надається профільними установами: Міністерство енергетики та захисту довкілля УкраїниДержавна служба геології та надр України, на основі даних Державного земельного кадастру, а також на підставі даних, отриманих у межах проєкту «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» Світового банку.

Інформаційний шар «Смарагдова мережа» відбиває «території особливого природоохоронного інтересу». Тоді як шари «Родовища корисних копалин» та «Нафтогазові свердловини» містять координати розміщення корисних копалин та нафтогазових свердловин.

Шар «Державний нагляд за землями» включає дані відповідно до Річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру на 2019 рік (наказ від 30.11.2018 № 223). Шари «Класифікація посівів 2019 (Ярові) та (Озимі)», «Посіви на незареєстрованих землях» дозволяють простежити актуальний стан сільськогосподарських культур.

Звертаємо увагу, що оновлена інформація має особливу цінність для збереження природних видів флори, фауни та типів оселищ. Вона може використовуватися землевпорядними організаціями для отримання інформації про корисні копалини, нафтогазові свердловини, показу території особливого природоохоронного інтересу. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування можуть послуговуватися даними для прийняття ефективних управлінських рішень та інформування про річний план перевірок.

Держгеокадастр Волині та Рада ветеранів України підписали Меморандум про співпрацю

Головне управління Держгеокадастру у Волинській області та Рада ветеранів України підписали Меморандум про співпрацю.
Документ уклали з метою співпраці і для забезпечення прозорості процесів надання земельних ділянок учасникам бойових дій та членам сімей загиблих. Також сторони налаштовані на конструктивну співпрацю аби максимально нівелювати конфліктні ситуації та зменшити соціальну напругу поміж учасниками бойових дій у питанні забезпечення їх земельними ділянками.
Так, вже сформований перелік земельних ділянок, які можуть бути надані учасникам АТО та ООС. Ознайомитися з ним можна у Головному управлінні Держгеокадастру в області, міськрайонних та міжрайонних управліннях та районних та міських відділах Держгеокадастру Волинської області.

Актуальна інформація щодо розробників документацій із землеустрою
№ з/п Назва розробника документації із землеустрою Форма власності Прізвище, ім'я та по батькові керівника Адреса місця розташування Контакти  
тел. e-mail
1 Старовижівський районний виробничий відділ Волинської регіональної філії ДП "Центр державного земельного кадастру" Державна Сімчук Ольга Миколаївна 44400, Волинська обл., Старовижівський р-н, смт.Стара Вижівка, вул. Жовтнева, 3 (03346)22310 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
2 ДП ВНД інститут землеустрою Державна Мосійчкук Д.Є. Волинська область, м.Луцьк, вул.Винниченка,63 (0332) 24 – 41 – 71 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
3 ПФ Реформатор Приватна Колодинський Валентин Макарович Волинська область, м.Луцьк, вул.Симеренка,40 0503781250 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
4 ТОВ "Центр "Ковельгеодезія" Приватна Чирук Тетяна Миколаївна 45000, Волинська обл., м.Ковель, юридична - с.Облапи, вул.Незалежності, 164, фактична - вул.Незалежності, 73/510 097 951 27 21 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ';document.getElementById('cloake6f7b337e4f07cd10b1429247865d1cc').innerHTML += ''+addy_texte6f7b337e4f07cd10b1429247865d1cc+'<\/a>';  
5 ФОП Чирук Тетяна Миколаївна Приватна Чирук Тетяна Миколаївна 5000, Волинська обл., м.Ковель, вул.Шостаковича, 20/1 98 951 27 21 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ';document.getElementById('cloak1bd23a2eeea662df11dd23fa332b2404').innerHTML += ''+addy_text1bd23a2eeea662df11dd23fa332b2404+'<\/a>';  
6 ТзОВ ОЛДІ Приватна Маїло Лариса Феодосіївна Волинська область, м.Луцьк, вул.Винниченка,67 (0332) 4-64-64 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
7 Підприємець Шворак Анатолій Максимович Приватна Шворак Анатолій Максимович Волинська обл, Луцький р-н, с.Зміїнець, вул.Тиха,12 0501588482 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
8 ТзОВ ГЦНТП-ПЛЮС Приватна Крисак Алла Іванівна Волинська область, м.Луцьк, вул.Ковельська,1 (0332) 78-44-05 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
9 ПАТ "Інститут "Волиньводпроект"  Приватна Мірач Павло Степанович 43021, Волинська обл., м.Луцьк, вул.8 Березня, 1 0332 23 01 04 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
10 ТОВ "Інститут земельних відносин та охорони навуолишнього середовища" Приватна Шворак Анатолій Максимович 45632, Волинська обл., Луцький р-н, с.Зміїнець, вул.Тиха, 12 050 158 84 82 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
11 ФОП Дерлюк Любов Олександрівна приватна Дерлюк Любов Олександрівна Волинська область, смт.Маневичі, вул.Корольова,12 - юридична, фактична - Ковель, вул.Грушевського,14/35 0673600306 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
12 ФОП Андріюк Анатолій Петрович приватна Андріюк Анатолій Петрович 44400, Волинська обл., Старовижівський р-н, смт.Стара Вижівка, вул. Незалежності 380682411088 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
13 ФОП Голядинець Віталій Володимирович приватна Голядинець Віталій Володимирович Волинська область, с. Голядин, вул. Молодіжна, 15а 380973611744 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
14 ФОП Мельник Віталій Володимирович приватна Мельник Віталій Володимирович Волинська область, Іваничівський район, с. Милятин   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
15 ПФ "Ю-КОМ" приватна Юрчук Сергій Степанович  43000, Волинська обл., м.Луцьк, вул.Володимирська, 91,Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 760197 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
  Фізична особа - підприємець Ткачук Лариса Василівна,  приватна Ткачук Лариса Василівна м. Ковель 380670000000 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
16 ТзОВ "ТЕРРАЗЕМ" приватна Дорош Олескандр Романович м.Львів 980637369  

Завершення процедури оформлення права власності на землю
Для забезпечення належного захисту державою суб’єктів права власності і господарювання має бути здійснене відповідне оформлення права власності на землю. Частиною цієї процедури є присвоєння кадастрового номера земельній ділянці. Без нього на сьогодні власник земельної ділянки не зможе здійснювати правочини: продавати, дарувати, здавати в оренду, брати кредит під її заставу тощо.
Тож, власники земельних наділів, які мають державний акт на землю «старого» зразку мають подбати про присвоєння кадастрового номера. Вирішити своє питання власникам «старих» державних актів не вдасться доти, доки цей документ правоволодіння на землю не буде приведений у відповідність до сучасних норм і вимог законодавства у сфері регулювання земельних відносин.
За період незалежності нашої держави та у зв’язку із набуттям чинності Земельного кодексу України, громадяни мали змогу приватизувати земельні ділянки та відповідно до цього видавалися акти на землю трьох зразків.
Якщо ви маєте державний акт виданий з 2003-го року (зеленого кольору) чи з 2009-го року (синього кольору), то можете побачити на ньому зазначений кадастровий номер, а також перевірити наявність інформації на публічній кадастровій карті. Особливо актуальною перевірка є для власників державних актів зеленого кольору, адже у ті роки з ряду причин до бази ДЗК могла бути внесена не вся інформація.
Ті ж, хто отримав державний акт з 1993-го по 2003 рік (червоного кольору) має подбати про присвоєння кадастрового номера земельній ділянці. Адже ці акти не внесені в автоматизовану систему ведення Державного земельного кадастру, запроваджену у 2002-му році. Земельним ділянкам не присвоювались кадастрові номера.
Так Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визнаються всі права на земельні ділянки, які були зареєстровані до 01 січня 2013. Однак у власників земельних ділянок можуть виникнути непоодинокі проблеми у разі, якщо така ділянка не має кадастрового номера.
Згідно із Законом України «Про Державний земельний кадастр» земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.
Отже, такі ділянки можна використовувати відповідно до їх цільового призначення, але здійснювати цивільно-правові угоди неможливо, поки не буде присвоєний кадастровий номер.
Таким чином, для внесення даних про зазначені земельні ділянки до Державного земельного кадастру (проведення державної реєстрації земельної ділянки) їх власникам необхідно звернутися до землевпорядної організації та замовити розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на кожну земельну ділянку.
Також не всі ділянки державних актів на право приватної власності зеленого зразка які були видані з 2004 року та до 2007 не всі внесені в ДЗК та всі позначені на публічній кадастровій карті.

Держгеокадастр звертає увагу, що відомості про земельні ділянки, право на які виникло до 2004 року мають бути внесені до Державного земельного кадастру.

У Державному земельному кадастрі нині відсутні відомості про велику кількість земельних ділянок, право на які виникло до 2004 року.

Аби забезпечити належний захист державою суб’єктів права власності і господарювання, ефективну протидію протиправному позбавленню власників їх прав, запобігти виникненню судових спорів між власниками та користувачами земельних ділянок, отримати будівельний паспорт забудови земельної ділянки (для початку будівництва або реконструкції будівель, споруд) необхідним є внесення відомостей про земельні ділянки і обмеження (обтяження) у їх використанні, зареєстровані до 1 січня 2013 року у Державному реєстрі земель та ті, право на які виникло до 2004 року.
            Згідно із пунктом 2 розділу
VII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про Державний земельний кадастр” встановлено, що земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера. У разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).
            Таким чином, для внесення даних про зазначені земельні ділянки до Державного земельного кадастру (проведення державної реєстрації земельної ділянки) їх власникам (землекористувачам) необхідно звернутися до землевпорядної організації та замовити розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на кожну земельну ділянку.
           
Після реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі і отримання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку необхідно звернутись до державного реєстратора речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень для проведення державної реєстрації прав власності на земельну ділянку, яка зазначена в державному акті. За результатами державної реєстрації права власності в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, на кожну земельну ділянку буде видано витяг з реєстру прав власності про реєстрацію права. Зазначені витяги разом з державним актом будуть засвідчувати право власності на земельні ділянки.
            Головне управління Держгеокадастру у Волинській області звертає увагу громадян, органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій області на   необхідність внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року та посвідчене відповідними   правовстановлюючими документами.
            Додатково інформуємо, що отримати консультацію щодо приведення документів на землю у відповідність до вимог чинного законодавства громадяни та юридичні особи можуть у Головному управлінні Держгеокадастру у Волинській області, звернувшись за адресою м.Луцьк, вул.Винниченка 67, 4 поверх та у районних підрозділах.

Начальник відділу

у Старовижівському районі

міжрайонного управління у

Ратнівському та Старовижівському

районах

Головного управління

Держгеокадастру

у Волинській області                                                           Олена РОМАНЧУК

                  ДО УВАГИ АГРОВИРОБНИКІВ

         Головне управління Держгеокадастру у Волинській області відповідно до покладених на нього завдань, організовує виконання на території області робіт із землеустрою та оцінки земель, що проводяться з метою внесення відомостей до Державного земельного кадастру.

         З 1 січня 2019 року введено в дію загальнонаціональну (всеукраїнську) нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення із можливістю розрахунку НГО земельних ділянок, зареєстрованих у Державному земельному кадастрі.

         На сьогодні формується законодавче поле для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення, удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері землеустрою, що забезпечують реалізацію права розпорядження земельними ділянками та правами на них громадянами та юридичними особами, зменшить ризики рейдерського захоплення земель.

         З метою визначення НГО земельних ділянок та прорахунку витрат від оренди землі і інших платежів, створення передумов для функціонування повноцінного ринку земель і розвитку ринкових орендних відносин, пропонуємо забезпечити у встановленому порядку розроблення документації із землеустрою щодо земельних ділянок, які перебувають у Вашому користуванні  із внесенням відомостей про земельні ділянки до Державного земельного кадастру.

         Відповідно до статті 26 Закону України «Про землеустрій» розробниками документації із землеустрою є:

         юридичні особи, що володіють необхідними технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою;

         фізичні особи-підприємці, які володіють необхідними технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками, відповідальними за якість робіт із землеустрою.

 РОМАНЧУК

      ОГОЛОШЕННЯ

19.02.2019 о 11.00 год. в приміщенні відділу у Старовижівському районі міжрайонного управління у Ратнівському та Старовижівському районах Головного управління Держгеокадастру у Волинській області відбудеться виїзний прийом громадян першого заступника начальника Головного управління Держгеокадастру у Волинській області Полякова Анатолія Юрійовича.

НАБУЛА ЧИННОСТІ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНА ОЦІНКА ЗЕМЕЛЬ ЗА МЕЖАМИ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ

1 січня 2019 року набула чинності загальнонаціональна нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення, яка відміняє необхідність складання технічної документації з нормативної грошової оцінки для окремих ділянок сільськогосподарського призначення.
Таким чином, вперше після 1995 року оцінено всі землі сільськогосподарського призначення на території України (крім земель у межах населених пунктів).
Грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів провели протягом 2018 року на площі у 35 млн га згідно з постановою Кабінету міністрів України від 7 лютого 2018 №105 «Про проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення».
Всі отримані дані розміщені на порталі загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення. На сайті є можливість онлайн-розрахунку нормативної грошової оцінки як зареєстрованих у Державному земельному кадастрі земельних ділянок, так і несформованих об’єктів.
Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки здійснюється відповідно до вимог статті 20 Закону України №1378-IV «Про оцінку земель» у формі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку в порядку надання адміністративних послуг.
Довідково. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок розробляється для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 га для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Держгеокадастр повідомляє про значення коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земель за 2018 рік

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру на виконання статті 289 Податкового кодексу України повідомляє.
Відповідно до пункту 9 підрозділу 6 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (в редакції Закону України від 23.11.2018 № 2628 – VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів») індекс споживчих цін за 2017 – 2023 роки, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100 відсотків.
Значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за 2018 рік становить 1,0.
Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік – 1,703, 1997 рік – 1,059, 1998 рік – 1,006, 1999 рік – 1,127, 2000 рік – 1,182, 2001 рік – 1,02, 2005 рік – 1,035, 2007 рік – 1,028, 2008 рік – 1,152, 2009 рік – 1,059, 2010 рік – 1,0, 2011 рік – 1,0, 2012 рік – 1,0, 2013 рік – 1,0, 2014 рік – 1,249, 2015 рік – 1,433 (крім сільськогосподарських угідь) та 1,2 для сільськогосподарських угідь (рілля, перелоги, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження), 2016 рік – для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) – 1,0, для земель несільськогосподарського призначення – 1,06, 2017 рік – 1,0.
Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася.

РОЗШИНЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В ЗЕМЕЛЬНІЙ СФЕРІ
З 1 СІЧНЯ 2019 РОКУ

10 липня 2018 року Верховною Радою України прийнято закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» (надалі – Закон), який підписано Президентом України 19 серпня 2018 року і набирав чинності з 1 січня 2019 року.
Цим Законом надано окремі додаткові правові можливості громадам для забезпечення сталого розвитку їх територій, раціоналізації використання землі як природного ресурсу, збільшення надходжень до місцевих бюджетів тощо.
   Вище вказаним Законом вносяться зміни до Земельного кодексу України, Законів України «Про колективне сільськогосподарське підприємство», «Про оренду землі» тощо. Зміни стосуються проблемних питань, пов’язаних з колективною власністю, використанням земель під польовими дорогами та інших. Крім того, вносяться зміни до Закону «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», яким, зокрема, визначаються порядок передачі невитребуваних земельних часток (паїв) та нерозподілених земельних ділянок в оренду, оформлення власниками невитребуваних земельних паїв права власності на відповідні земельні ділянки.
  Однією з основних змін є дозвіл використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення, призначених для ведення особистого селянського господарства, фермерського господарства, що розташовані у масиві земель сільськогосподарського призначення, також для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без зміни цільового призначення таких земельних ділянок.
  Крім того, відповідно до змін власникам та орендарям земельних ділянок сільськогосподарського призначення, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення, на період дії договору оренди надано можливість обмінюватися належними їм правами користування земельними ділянками шляхом взаємного укладання між ними договорів оренди, суборенди відповідних ділянок. Порядок здійснення обміну встановлюється законодавством
Що стосується розпорядження землями та використання земель, що залишилися у колективній власності після розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв), то встановлено що з дня набрання чинності цього закону землі колективних сільськогосподарських підприємств, що припинені (крім земельних ділянок, які на день набрання чинності зазначеним Законом перебували у приватній власності), вважаються власністю територіальних громад, на території яких вони розташовані. Зазначений Закон є підставою для державної реєстрації права комунальної власності на земельні ділянки, сформовані за рахунок земель, які в силу зазначеного Закону переходять до комунальної власності.
Також, у разі якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки. Така невитребувана земельна частка (пай) після формування її у земельну ділянку за заявою відповідної ради на підставі рішення суду передається у комунальну власність територіальної громади, у порядку визнання майна безхазяйним. Власнику невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємцю у разі пропуску строку для оформлення права власності на земельну ділянку з поважної причини суд може визначити додатковий строк, достатній для такого оформлення.
Законом встановлюється строк (7 років) з дня державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку, сформовану з невитребуваної земельної частки (паю), протягом якого забороняється передача її у приватну власність (крім передачі її власнику невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємцям).
Також надано можливість фізичним та юридичним особам використовувати земельні ділянки під лісосмугами та іншими захисними насадженнями на праві оренди, право на яке буде набуватись без проведення земельних торгів, встановлено порядок встановлення земельних сервітутів для розташування меліоративних систем.
З 01.01.2019 органи місцевого самоврядування отримують повноваження щодо передачі в оренду для використання за цільовим призначенням нерозподілених земельних ділянок, невитребуваних часток (паїв) після формування їх у земельні ділянки як в межах, так і за межами населених пунктів.
Закон визначає, що право на передачу невитребуваних паїв та нерозподілених ділянок в оренду матимуть лише органи місцевого самоврядування – тобто, сільські, селищні, міська ради. Вони в межах їх повноважень щодо
виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості) розглядають заяви власників земельних часток (паїв) щодо
виділення їм в натурі (на місцевості) земельних ділянок та приймають рішення щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості);
У статті 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» врегульовано використання нерозподілених та невитребуваних земельних ділянок і земельних часток (паїв).
Нерозподіленою земельною ділянкою є земельна ділянка, яка відповідно до проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) увійшла до площі земель, що підлягають розподілу, але відповідно до протоколу про розподіл земельних ділянок не була виділена власнику земельної частки (паю).
Невитребуваною є земельна частка (пай), на яку не отримано документа, що посвідчує право на неї, або земельна частка (пай), право на яку посвідчено відповідно до законодавства, але яка не була виділена в натурі (на місцевості).
Нерозподілені земельні ділянки, невитребувані частки (паї) після формування їх у земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до дня державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку, про що зазначається у договорі оренди земельної ділянки, а власники земельних часток (паїв) чи їх спадкоємці, які не взяли участі у розподілі земельних ділянок, повідомляються про результати проведеного розподілу земельних ділянок у письмовій формі цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення або шляхом вручення відповідного повідомлення особисто, якщо відоме їх місцезнаходження.
Сформувані земельні ділянки реєструються в Державному земельному кадастрі і лише після цього укладати договір оренди. Після цього право оренди підлягатиме держреєстрації згідно із Законом від 01.07.04 р. № 1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі – Закон № 1952).
Зміни передбачають, що передача в оренду невитребуваних земельних часток та нерозподілених земельних ділянок відбуватиметься лише після формування їх в окремі земельні ділянки, тобто, після визначення їх площі, меж та внесення інформації про них до Державного земельного кадастру.
Тепер потенційний орендар земельної ділянки спочатку повинен буде розробити проект землеустрою, сільська (селищна, міська) рада повинна буде затвердити проект і лише після цього – прийняти рішення про передачу земельної ділянки в оренду та оформити договір оренди.
Відтак, з нового року, орендар зможе зареєструвати право оренди на земельну ділянку, що мінімізує ризики передачі в оренду цієї ж землі одночасно іншій особі, а відповідно – й рейдерського захоплення землі, тощо. Окрім того, на ці орендні відносини поширюватиметься дія Закону України «Про оренду землі», що даватиме орендарям право, зокрема, на поновлення договору.
Відповідно до зазначеного Закону розширено перелік об’єктів Державного земельного кадастру, визначивши таким об’єктом «масив земель сільськогосподарського призначення». Відомості про масив земель сільськогосподарського призначення вносяться до Державного земельного кадастру на підставі технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель. Окрім цього, інвентаризацію масиву земель сільськогосподарського призначення виокремлено в особливий вид інвентаризації земель. За результатами проведення інвентаризації масиву земель сільськогосподарського призначення відомості про такий масив та про земельні ділянки, розташовані в ньому (у разі їх формування або за відсутності відомостей про них у Державному земельному кадастрі), вносяться до Державного земельного кадастру, про що замовник документації із землеустрою письмово повідомляє власників та користувачів земельних ділянок.
Законом також уточнюється, хто може ініціювати інвентаризацію земель. Така можливість є у власників, орендарів земель або міської/селищної/сільської ради. Інвентаризація дасть можливість громадам виправити всі помилки для внесення земельних ділянок до Держгеокадастру. Сьогодні майже кожен масив має пусті місця у кадастрі (це – невитребувані паї, польові дороги, відумерла спадщина чи просто земельні ділянки громадян, у яких немає грошей на землевпорядну документацію). Згідно з Законом громада може провести це за власний кошт і виправити усі недоречності.
Реалізація Закону дозволить громадам ефективніше використовувати земельні масиви сільськогосподарського призначення, створить необхідні умови для запобігання рейдерству та стимулювання зрошення земель в Україні.
Також Законом надаються повноваження сільським, селищним, міським радам приймати рішення про затвердження технічної документації з нормативно грошової оцінки земельних ділянок за межами населених пунктів. Про що вносяться відповідні зміни до Закону України «Про оцінку земель».
Відповідно до ст. 23 ЗУ «Про оцінку земель» технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою. Протягом місяця з дня надходження технічної документації з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель, нормативної грошової оцінки відповідна сільська, селищна, міська рада розглядає та приймає рішення про затвердження або відмову в затвердженні такої технічної документації.

Начальник відділу
у Старовижівському районі
міжрайонного управління у Ратнівському
та Старовижівському районах
Головного управління Держгеокадастру
у Волинській області
О.Романчук

 

Дубечненська, Сереховичівська та Смідинська об’єднані територіальні громади отримали у комунальну власність землі сільськогосподарського призначення.

22 грудня 2018 року в приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Волинській області відбулася чергова церемонія підписання актів прийому-передачі земель сільськогосподарського призначення державної форми власності до комунальної власності 14-ти об’єднаних територіальних громад.
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України № 60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад» Головним управлінням Держгеокадастру у Волинській області передано землі державної власності сільськогосподарського призначення до комунальної власності Дубечненській, Сереховичівській та Смідинській ОТГ.
Загальна площа земельних ділянок, які були передані сьогодні громадам Старовижівського району становить 3026 га.

Відділ Держгеокадастру у Старовижівському районі
міжрайонного управління у Ратнівському
та Старовижівському районах
Головного управління Держгеокадастру
у Волинській області

 

Мораторій на продаж землі продовжено до 2020 року

20 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла закон, яким продовжено заборону відчуження земель сільськогосподарського призначення до 2020 року.

Прийнятим Законом доручається Кабінету міністрів України до 1 березня 2019 року розробити і внести на розгляд парламенту проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Проте, окрім прийняття зазначеного вище закону про обіг земель сільськогосподарського призначення, не менш важливим є вирішення питання наповнення актуальними даними Державного земельного кадастру.

Мораторій в Україні діє з 2002 року.

Варто нагадати, що в Парламенті було зареєстровано понад 10 законопроектів: як щодо продовження мораторію (на строк від 3,5 місяців до 11 років), так і щодо його припинення.

№ з/п Назва розробника документації із землеустрою Форма власності Прізвище, ім'я та по батькові керівника Адреса місця розташування Контакти Податковий номер фізичної, юридичної особи
тел. e-mail
1 Старовижівський районний виробничий відділ Волинської регіональної філії ДП "Центр державного земельного кадастру" Державна Семенюк О.Л. 44400, Волинська обл., Старовижівський р-н, смт.Стара Вижівка, вул. Жовтнева, 3   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 28414354
2 ДП ВНД інститут землеустрою Державна Микичак Назар Ярославович Волинська область, м.Луцьк, вул.Винниченка,63 (0332) 24 – 41 – 71 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 00692630
3 ПФ Реформатор Приватна Колодинський Валентин Макарович Волинська область, м.Луцьк, вул.Симеренка,40 0503781250 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 30248253
4 ТОВ "Центр "Ковельгеодезія" Приватна Чирук Тетяна Миколаївна 45000, Волинська обл., м.Ковель, юридична - с.Облапи, вул.Незалежності, 164, фактична - вул.Незалежності, 73/510 097 951 27 21 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 30996683
5 Чирук Тетяна Миколаївна Приватна Чирук Тетяна Миколаївна 5000, Волинська обл., м.Ковель, вул.Шостаковича, 20/1 98 951 27 21 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  2259003385
6 ТзОВ ОЛДІ Приватна Маїло Лариса Феодосіївна Волинська область, м.Луцьк, вул.Винниченка,67 (0332) 4-64-64 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 30733279
7 Підприємець Шворак Анатолій Максимович Приватна Шворак Анатолій Максимович Волинська обл, Луцький р-н, с.Зміїнець, вул.Тиха,12 0501588482 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 2178014853
8 ТзОВ ГЦНТП-ПЛЮС Приватна Крисак Алла Іванівна Волинська область, м.Луцьк, вул.Ковельська,1 (0332) 78-44-05 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 32501418
9 ПАТ "Інститут "Волиньводпроект"  Приватна Мірач Павло Степанович 43021, Волинська обл., м.Луцьк, вул.8 Березня, 1 0332 23 01 04 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 01035058
10 ТОВ "Інститут земельних відносин та охорони навуолишнього середовища" Приватна Шворак Анатолій Максимович 45632, Волинська обл., Луцький р-н, с.Зміїнець, вул.Тиха, 12 050 158 84 82 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 30473735
11 ФОП Дерлюк Любов Олександрівна приватна Дерлюк Любов Олександрівна Волинська область, смт.Маневичі, вул.Корольова,12 - юридична, фактична - Ковель, вул.Грушевського,14/35 0673600306 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. АС 881754(код відмова)
12 ФОП Андріюк Анатолій Петрович приватна Андріюк Анатолій Петрович 44400, Волинська обл., Старовижівський р-н, смт.Стара Вижівка, вул. Незалежності 380682411088 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 2624309559
13 ФОП Голядинець Віталій Володимирович приватна Голядинець Віталій Володимирович Волинська область, с. Голядин, вул. Молодіжна, 15а 380973611744 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 2950518318

ДО УВАГИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ВИРОБНИКІВ

Перелік земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які виставлені на земельні торги 24.09.2018

№ п/п Кадастровий номер земельної ділянки Площа земельної ділянки Місцерозташування земельної ділянки Дата проведення аукціону
1 0725080500:03:000:0370 3.8828 Волинська область, Старовижівський район, Буцинська сільська рада 24.09.2018
2 0725080500:03:000:0371 8.3029 Волинська область, Старовижівський район, Буцинська сільська рада 24.09.2018
3 0725080500:03:000:0372 9.1333 Волинська область, Старовижівський район, Буцинська сільська рада 24.09.2018
4 0725085404:04:000:0110 25.4725 Волинська область, Старовижівський район, с. Шкроби 25.09.2018

ДО УВАГИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ВИРОБНИКІВ

Відділ у Старовижівському районі міжнародного управління у Ратнівському та Старовижівському районах Головного управління Держгеокадастру у Волинській області повідомляє, що протягом 2018 року виставлялись на земельні торги 4 земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, але не були продані.
Зазначені земельні ділянку можуть бути повторно виставлені на земельні торги, у разі звернення зацікавленої особи до Головного управління Держгеокадастру у Волинській області про участь в земельних торгах.

1 Буцинська с/р 3,8828 для ведення товарного сільськогосподарського призначення 0725080500:03:000:0370
2 Буцинська с/р 8,3029 для ведення товарного сільськогосподарського призначення 0725080500:03:000:0371
3 Буцинська с/р 9,1333 для ведення товарного сільськогосподарського призначення 0725080500:03:000:0372
4 Буцинська с/р 14,9539 для ведення товарного сільськогосподарського призначення 0725080500:03:000:0375
4 Всього 36,2729

Городищенська ОТГ Луцького району отримала у комунальну власність 926,48 га.
Кабінет Міністрів України в рамках поглиблення децентралізації передав землю сільгосппризначення поза межами населених пунктів першим семи об’єднаним територіальним громадам. Рішення про передачу земель було ухвалене на рівні Уряду наприкінці січня, і сьогодні вступає в практичну фазу реалізації. Серед них земельні ділянки державної власності у комунальну власність отримала Городищенська сільська ОТГ Луцького району Волинської області.
На церемонії підписання акту приймання-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення із державної у комунальну власність від Городищенської ОТГ була присутня Соколюк Світлана Василівна а також від Головного управління Держгеокадастру у Волинській області В.О. начальника Галицький Іван Олександрович.
Коментуючи процес, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підкреслив, що реформа децентралізації розпочалася рівно 4 роки тому – в лютому 2014 року та мала в своїй основі ідею розвитку потенціалу, який мають громади.
За минулі роки процес став незворотнім, передача фінансових та адміністративних повноважень закріплена законодавчо.
«А сьогодні, 27 лютого 2018 року, ми віддаємо те, що належить людям – передаємо землю у власність громадам», – сказав Глава Уряду.
Головним управлінням Держгеокадастру у Волинській області затверджений акт приймання-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення із державної у комунальну власність. Згідно цього акту Городищенська сільська ОТГ Луцького району Волинської області у комунальну власність отримала 926,48 га (в тому числі Городищенська сільська рада – 8,19 га, Несвічивська сільська рада – 49,24, Михлинська сільська рада – 366,91 га, Бережанківська сільська рада – 165,85 га, Угринівська сільська рада – 336,28).

НОВОВВЕДЕННЯ ПРИ НАДАННІ АДМІНІСТРАТИВНИХ
ПОСЛУГ У СФЕРІ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН.
06.02.2018 підписано Меморандум про співробітництво між Головним управлінням Держгеокадастру у Волинській області та Старовижівською районною державною адміністрацією у сфері надання адміністративних послуг.
Згідно розпорядження КМУ від 16.05.2014 № 523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг» сторони Меморандуму домовились про організацію співпраці з метою забезпечення якісного надання адміністративних послуг у сфері земельних відносин в приміщенні Центру надання адміністративних послуг Старовижівської районної державної адміністрації.
Адміністратор Центру приймає, реєструє та видає документи, необхідні для надання адміністративних послуг у сфері земельних відносин, а саме:
– видача відомостей із фонду документації із землеустрою, що включена до Державного фонду документації із землеустрою;
– видача довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями;
– видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки;
– державна реєстрація земельної ділянки з видачею витягу з Державного земельного кадастру;
– внесення до Державного земельного кадастру відомостей (змін до них) про земельну ділянку;
– внесення до Державного земельного кадастру відомостей про межі частини земельної ділянки, на яку поширюються права суборенди, сервітуту, з видачею витягу;
– виправлення технічної помилки у відомостях з Державного земельного кадастру, допущеної органом, що здійснює його ведення, з видачею витягу;
– надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;
– надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі викопіювань з кадастрової основи Державного земельного кадастру, кадастрової карти (плану);
– видача довідки про наявність та розмір земельної частки (паю), довідки про одержання у власність земельної ділянки у межах норм безоплатної приватизації за певним видом її цільового призначення (використання);
Отже, відтепер для отримання вищевказаних послуг суб’єкти звернень подають документи адміністратору Центру надання адміністративних послуг Старовижівської РДА та після опрацювання документів отримують результат розгляду справ з надання адміністративних послуг у сфері земельних відносин.

                                       ОГОЛОШЕННЯ

13.12.2018 о 10.00 год. в приміщенні Нововижіської сільської ради відбудеться виїзний прийом громадян в.о. начальника міжрайонного управління у Ратнівському та Старовижівському районах Головного управління Держгеокадастру у Волинській області Оліферчук Олени Миколаївни.

             Держгеокадастр спільно з Мінекономрозвитку розпочав співпрацю у рамках Угоди про                 взаємодію з питань забезпечення функціонування Єдиного державного порталу адмінпослуг
У рамках співпраці між Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України 2 лютого 2018 року відбулась перша зустріч щодо адміністрування Єдиного державного порталу адмінпослуг. Під час зустрічі обговорювалося, зокрема, розширення переліку адміністративних послуг, які надаються в електронному вигляді через Портал, а також актуальні питання, що виникають у процесі адміністрування Порталу.
Так, Держгеокадастр став першим серед органів виконавчої влади, в якому Мінекономрозвитку розпочало навчання з роботою електронних сервісів, інтегрованих до Порталу.
Метою навчання є запровадження надання якісних адміністративних послуг, шляхом забезпечення безперебійного функціонування Порталу (www.poslugy.gov.ua/), створення максимально комфортних умов для замовлення та отримання послуг, у тому числі в електронному вигляді, та доступу суб’єктів звернення до інформації про послуги через Портал.
Відвідувачі Порталу зможуть отримати вичерпну інформацію про адмінпослуги, списки, шаблони та зразки документів, необхідних для отримання послуг, місце отримання послуг.
Довідково
Держгеокадастр та Мінекономрозвитку підписали Угоду про взаємодію з питань забезпечення функціонування Єдиного державного порталу адміністративних послуг 28 грудня 2017 року. Угода передбачає удосконалення та спрощення механізмів надання адміністративних послуг громадянам за допомогою Порталу.
На сьогодні на Порталі представлені 30 адміністративних послуг, які надаються Держгеокадастром та його територіальними органами.
Крім того, за допомогою Порталу можна замовити в електронному вигляді такі адмінпослуги в сфері земельних відносин:
– видача витягу з державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників і державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів;
– видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки;
– видача довідки з державної статистичної звітності з кількісного обліку земель про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями;
– видача дубліката кваліфікаційного сертифіката сертифікованого інженера-землевпорядника;
– надання відомостей з державного земельного кадастру у формі витягу з державного земельного кадастру про земельну ділянку;
– прийняття рішення про видачу кваліфікаційного сертифіката сертифікованого інженера-землевпорядника.

Держгеокадастр більше не має права одноосібно приймати рішення по землях об’єднаних громад, - Володимир Гройсман
31 січня 2018 року Уряд прийняв розпорядження, відповідно до якого Держгеокадастр має передати землі державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність об’єднаних територіальних громад до кінця 2018 року. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Кабінету Міністрів.
«Я обіцяв, що земля об’єднаним громадам буде передана, і це буде виконано. З завтрашнього дня жоден геокадастр країни не має права приймати одноосібні рішення (по землям в межах об’єднаних громад. - Ред). Не дай Бог хтось спробує передати землю поза межами населеного пункту (без згоди ОТГ. – Ред.). За це буде чітка кримінальна відповідальність – викинемо з кабінету», - попередив Володимир Гройсман.
Максим Мартинюк, Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України, повідомив, що 665 вже створених ОТГ отримають у власність близько 760 тис. гектарів землі (ЗАВАНТАЖИТИ презентацію)
За його словами, алгоритм передбачає чотири етапи:
1. ОТГ звертається з клопотанням до обласного управління Держгеокадастру,
2. Інвентаризація земель ОТГ, які до цього не були передані у користування,
3. Реєстрація проінвентаризованих ділянок в державному кадастрі,
4. Передача земель у комунальну власність громади наказом начальника обласного управління Держгеокадастру.
Для підтримки цього процесу створено спеціальний сайт http://otg.land.gov.ua/ і відкрито гарячу лінію для консультацій 0800502528.
«Інвентаризація земель розпочнеться буквально завтра і триватиме до кінця року. Перші ОТГ отримають землю, сподіваюсь, вже в березні. До кінця року плануємо цей процес завершити», - сказав Максим Мартинюк.
Розпорядження Кабінету Міністрів передбачає, що Держгеокадаст відтепер утримуватиметься від розпоряджень землями на території ОТГ, за виключенням випадків, коли з відповідними проханнями звертаються самі громади.

Інформація для учасників АТО.

23 січня 2018 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 17 січня2018 р. № 18 « Про внесення змін до Стратегії удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними».
Кабінет Міністрів на засіданні 17 січня переглянув та конкретизував стратегію держави в частині виділення земельних ділянок учасникам АТО, забезпечивши максимально широкий доступ до отримання цієї пільги.
Постановою внесено зміни до «Стратегії удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними», якою закріплюється першочерговість забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної операції незалежно від площі земельних ділянок, право оренди на які було продано.

Уряд зняв обмеження на отримання землі учасникам АТО

Кабінет Міністрів на засіданні 17 січня переглянув та конкретизував стратегію держави в частині виділення земельних ділянок учасникам АТО, забезпечивши максимально широкий доступ до отримання цієї пільги, – йдеться на сайті Кабміну.
Постановою «Про внесення змін до Стратегії удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними» закріплюється першочерговість забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної операції незалежно від площі земельних ділянок, право оренди на які було продано. Постанова набуде чинності після її опублікування. Нагадаємо, що зараз встановлений паритет: безоплатно може бути передано не більше 25% від площі ділянок, реалізованих на відкритих торгах за попередній звітний період.
Як відзначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк, прийняття постанови 413 було спрямоване на перекриття сумнівних схем розпорядження землями державної власності і свою антикорупційну місію документ виконав. «Але побічним ефектом стало уповільнення темпів передачі землі учасникам АТО. Тому під час зустрічей з організаціями ветеранів АТО ми знайшли той формат, який би їх влаштовував, – внесення змін до цієї постанови, які б пришвидшили передачу землі», – пояснив він.
Довідково
З моменту запровадження ініціативи щодо забезпечення землею в липні 2014 року і станом на початок 2018 року учасники АТО подали до органів Держгеокадастру понад 187 тисяч заяв на отримання ділянок. За результатами розгляду звернень землевпорядники надали військовим 135 030 дозволів на розроблення проектів землеустрою для відведення землі, що становить 72% від кількості поданих заяв. Станом на 03.01.2018 військовослужбовці оформили у власність понад 90 378 земельних ділянок площею 117,28 тис. гектарів.
Кабінет Міністрів ухвалив постанову № 413 «Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними» 7 червня 2017 року. За період після прийняття та станом на початок 2018 року учасники АТО подали до органів Держгеокадастру понад 24 тис. заяви на отримання земельних ділянок, з яких було задоволено 6 632 заяви на виділення земельних ділянок загальною площею 8,32 тис. гектарів, що становить 27% від кількості поданих заяв.

ІНДЕКСАЦІЯ НОРМАТИВНОЇ ГРОШОВОЇ ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬ
Для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року.
Відповідно до Податкового кодексу України індекс споживчих цін на 2017 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовуються із зазначенням 100 відсотків.
Значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за 2017 рік становить 1,0.
Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік – 1,703, 1997 – 1,059, 1998 рік – 1,006, 1999 рік – 1, 127, 2000 рік – 1,182, 2001 рік – 1,02, 2005 рік – 1,035, 2007 рік – 1,028, 2008 рік – 1,152, 2009 рік – 1,059, 2010 рік – 1,0, 2011 рік – 1,0, 2012 рік – 1,0, 2013 рік – 1,0, 2014 рік – 1,249, 2015 рік – 1,433 (крім сільськогосподарських угідь) та 1,2 для сільськогосподарських угіль (рілля, перелоги, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження), 2016 рік – для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) – 1,0, для земель несільськогосподарського призначення – 1,06.
Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалась.
Додатково повідомляємо, що відповідно до ст.286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку, при цьому при поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Особливу увагу звертаємо на те, що в 2017 році розроблено лише 1 технічну документацію з нормативної грошової оцінки населеного пункту на території Старовижівського району – с. Брунетівка. По всіх інших населених пунктах району технічна документація з нормативної грошової оцінки населених пунктів не змінилась.
В.о. начальника Міжрайонного
управління у Ратнівському
та Старовижівському районах
Головного управління
Держгеокадастру у
Волинській області                      Олена Оліферчук

 

                      Держгеокадастр  запустив онлайн-сервіс реєстрації земельних ділянок
                                
Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру запустила онлайн-сервіс реєстрації земельних ділянок. Ця послуга впродовж року відпрацьовувалася в статусі пілотного проекту на території Чернігівської області.
Реєстрація земельної ділянки є однією з найбільш важливих та одночасно складних адміністративних послуг. Щорічно в кадастрі реєструється біля 1 млн земельних ділянок або 3500-5000 на добу. Завдяки запровадженню електронної послуги стартує принципово новий рівень якості обслуговування фізичних та юридичних осіб. Сьогодні реєстрація відбувається у два візити до державого кадастрового реєстратора, а запровадження цієї послуги дає можливість виключити перший візит, залишиться лише необхідність отримати документи після реєстрації земельної ділянки.

Функціональна можливість державної реєстрації земельної ділянки з подачею заяви через особистий електронний кабінет сертифікованими інженерами-землевпорядниками запроваджена для підвищення комфорту та зручності громадян. Сертифікований інженер-землевпорядник, зареєструвавшись в особистому електронному кабінеті, може скористатись даним видом послуги в будь-який зручний для них час, без черг та обмежень.

Сервіс подання заяви та документації щодо державної реєстрації земельної ділянки доступний на сайті http://wikimap.dzk.gov.ua. Відтепер подати документи на реєстрацію земельної ділянки можна в онлайн-режимі через e.land.gov.ua протягом кількох хвилин. Також за рахунок автоматизації значно пришвидшується процес розгляду документів від заявника та ухвалення відповідного рішення. Такі нововведення заощадять час та унеможливлять будь-які корупційні ризики.

Даним фунціоналом неможливо скористатися у разі внесення відомостей в Державний земельний кадастр про земельні ділянки, утворені шляхом поділу або об’єднання, а також для земельних ділянок, що вносяться на підставі існуючого державного акта або договору оренди без кадастрового номеру.
Новий електронний сервіс створює сприятливі умови для земельних правовідносин. Він заощаджує час та зусилля громадян, робить процес реєстрації прозорим.
Сервіс усуває ризик штучного затягування оформлення, оскільки онлайн-заявка відразу відображається в системі, і в кадастрового реєстратора включається зворотний відлік терміну, який відведено законодавством на внесення відомостей до Державного земельного кадастру – 14 днів.

Таким чином, на сьогодні громадянам та бізнесу доступно вже чотири електронні послуги у земельній сфері.
Нагадаю, що раніше запроваджено надання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку, доступ до інформації про право власності та речові права на земельну ділянку онлайн.
Запрошуємо Вас скористатися електронними послугами Держгеокадастру.

В.о. начальника Міжрайонного
управлінняУ Ратнівському
та Старовижівському районах
Головного управління
Держгеокадастру у
Волинській області

Олена Оліферчук

ПРИСВОЄННЯ КАДАСТРОВОГО НОМЕРА ЗЕМЕЛЬНІЙ ДІЛЯНЦІ ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ ЇЇ В ДЕРЖАВНОМУ ЗЕМЕЛЬНОМУ КАДАСТРІ.
Передача в натурі зе¬мельної частки (паю) здійснюється громадянину України, що має сер¬тифікат на право на земельну частку (пай), згідно з його заявою, після складання «Схеми поділу земель колективної власності на земельні частки (паї)». Місце розташування та першочерговість виділення зе¬мельних ділянок визначається з урахуванням вимог раціональної орга¬нізації території, компактності землекористування відповідно до проек¬тів роздержавлення і приватизації земель сільськогосподарських під¬приємств і організацій та іншої технічної документації.
Юридичними підставами для виділення земельних ділянок у нату¬рі (на місцевості), згідно зі ст. З Закону України «Про порядок виділен¬ня в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» є рішення відповід¬ної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністра¬ції.
Винесення в натуру (на місцевості) меж сформованої земельної ділянки до її державної реєстрації здійснюється за документацією із землеустрою, яка є підставою для її формування. Розроблену Технічну документацію із землеустрою подається на реєстрацію до державного кадастрового реєстратора.
З 01.01.2013 року набрали чинність Закон України «Про Державний земельний кадастр», Порядок ведення Державного земельного кадастру, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 року за № 1051.
Відповідно до пункту 29 Порядку визначено, що кадастровим номером земельної ділянки є індивідуальна, що не повторюється на всій території України, послідовність цифр та знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування.
Кадастровий номер земельної ділянки присвоюється за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру.
Кадастровий номер присвоюється земельній ділянці незалежно від форми власності. У разі переходу права власності на земельну ділянку від однієї особи до іншої, виникнення інших, крім права власності, речових прав на земельну ділянку, зміни речових прав на земельну ділянку, інших відомостей про неї кадастровий номер не змінюється.
Згідно зі статтею 24 Закону України «Про Державний земельний кадастр» державна реєстрація земельної ділянки здійснюється при її формуванні шляхом відкриття Поземельної книги на таку ділянку.
Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за місцем їх розташування відповідним Державним кадастровим реєстратором центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за заявою:
особи, якій за рішенням органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування надано дозвіл на розроблення документації із землеустрою, що є підставою для формування земельної ділянки при передачі її у власність чи користування із земель державної чи комунальної власності, або уповноваженої нею особи;
власника земельної ділянки, користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності (у разі поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок) або уповноваженої ними особи;
органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування (у разі формування земельних ділянок відповідно державної чи комунальної власності).
Для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстратору, який здійснює таку реєстрацію, подаються:
заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин;
оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки;
документація із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа.
Заява з доданими документами надається заявником особисто чи уповноваженою ним особою або надсилається поштою цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення.
На підтвердження державної реєстрації земельної ділянки заявнику безоплатно видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Витяг містить всі відомості про земельну ділянку, внесені до Поземельної книги. Складовою частиною витягу є кадастровий план земельної ділянки.
При здійсненні державної реєстрації земельної ділянки їй присвоюється кадастровий номер.

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ АТО

У зв’язку з затвердженням  Стратегії  удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення  державної власності та розпорядження ними (Постанова КМУ від 07.06.2017 № 413), учасникам АТО,  яким надано дозвіл  на розроблення  документації із землеустрою Головним управлінням  Держгеокадастру у Волинській області (земельні ділянки за межами населених пунктів для індивідуального садівництва та для ведення  особистого селянського господарства), потрібно  до 15 вересня 2017 року звернутись до Головного управління Держгеокадастру у Волинській області з клопотанням про затвердження документації із землеустрою.

Набрав чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства №261 від 23.05.2017 року

11.07.017 набрав чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства №261 від 23.05.2017 року, яким внесено зміни до наказу Державного комітету України із земельних ресурсів «Про затвердження Класифікації видів цільового призначення земель» від 23.07.2010 року № 548
З метою забезпечення обліку земель за видами їх цільового призначення у Державному земельному кадастрі та врегулювання питання щодо визначення коефіцієнтів, які характеризують функціональне використання земельних ділянок наказом внесено зміни до Класифікації видів цільового призначення земель: пункт 1.4 КВЦПЗ, який визначає поділ земель на окремі види цільового призначення земель, які характеризуються власним правовим режимом, екосистемними функціями, типами забудови, типами особливо цінних об’єктів та графу “Код розділу КВЕД” було виключено.
Доповнено позиції 02 секції В «Землі житлової та громадської забудови» та позиції 12 та 15 секції J «Землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення».

Постанова Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 1058 «Про внесення змін до Порядку ведення Державного земельного кадастру»

набрала чинності 24.01.2017 (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1058-2016-%D0%BF
     З метою удосконалення процедури внесення відомостей до Державного земельного кадастру відповідно до вимог статей 13, 23 Закону України «Про державний земельний кадастр» 23 листопада 2016 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1058 «Про внесення змін до Порядку ведення Державного земельного кадастру», положеннями якої доповнено структуру та зміст електронного документа.

    Зазначені зміни дозволять забезпечити наповнення Державного земельного кадастру відомостями про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів, а. в подальшому - автоматизування процесу проведення розрахунків нормативної грошової оцінки конкретних земельних ділянок та формування витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок.

 

 

Про індексацію нормативної грошової оцінки земель
Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру на виконання пункту 289.3 статті 289 Податкового кодексу України повідомляє.
За інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2016 рік становив 112,4%.
Відповідно до пункту 8 підрозділу 6 Перехідних положень Податкового кодексу України (в редакції Закону України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році») встановлено, що індекс споживчих цін за 2016 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, застосовується із значенням: для сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) - 100 відсотків; для земель несільськогосподарського призначення- 106 відсотків.
Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік - 1,703, 1997 рік - 1,059, 1998 рік - 1,006, 1999 рік - 1,127, 2000 рік - 1,182, 2001 рік - 1,02, 2005 рік - 1,035, 2007 рік - 1,028, 2008 рік - 1,152, 2009 рік - 1,059, 2010 рік - 1,0, 2011 рік - 1,0, 2012 рік - 1,0, 2013 рік - 1,0, 2014 рік — 1,249, 2015 рік - 1,433 (крім сільськогосподарських угідь) та 1,2 для сільськогосподарських угідь (рілля, перелоги, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження). Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася.
Значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) за 2016 рік становить 1,0, для земель несільськогосподарського призначення - 1,06.

В.о. начальника
Відділу Держгеокадастру
у Старовижівському районі
Волинської області О.М. Оліферчук

Облік та оприлюднення декларацій

Подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.

Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства надається шляхом можливості перегляду, копіювання та роздруковування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.

Зазначені у декларації відомості щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта громадянина України, місця проживання, дати народження фізичних осіб, щодо яких зазначається інформація в декларації, місцезнаходження об’єктів, які наводяться в декларації (крім області, району, населеного пункту, де знаходиться об’єкт), є інформацією з обмеженим доступом та не підлягають відображенню у відкритому доступі.

Інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п’яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.

В.о. начальника Відділу
Держгеокадастру у Старовіижівському районі О.М.Оліферчук

Новий порядок проведення НГО для населених пунктів

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 № 489 затверджено «Порядок нормативної грошової оцінки земель населених пунктів».
Інформаційною базою для нормативної грошової оцінки земель населених пунктів є затверджені генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій і детальні плани територій, відомості Державного земельного кадастру, дані інвентаризації земель та державної статистичної звітності
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юрособами, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону "Про землеустрій".
Положеннями наказу, серед іншого, встановлено новий підхід до визначення коефіцієнта, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), затверджено форму заяви та нову форму витягу.
Наказ зареєстровано у Міністерстві юстиції України 19.12.2016 за № 1647/29777 та набрав чинності 27 грудня 2016 року (у зв’язку з опублікуванням в Офіційному віснику України від 27.12.2016 № 100) і застосовується з 01.01.2017.

Актуальна інформація щодо розробників документацій із землеустрою

№ з/п Назва розробника документації із землеустрою Форма власності Прізвище, ім'я та по батькові керівника Адреса місця розташування Контакти Податковий номер фізичної, юридичної особи
тел. e-mail
1 Старовижівський районний виробничий відділ Волинської регіональної філії ДП "Центр державного земельного кадастру" Державна Камінський Петро Федорович 44400, Волинська обл., Старовижівський р-н, смт.Стара Вижівка, вул. Жовтнева, 3 501042889 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 28414354
2 ДП ВНД інститут землеустрою Державна Новосад Олександр Володимирович Волинська область, м.Луцьк, вул.Винниченка,63 (0332) 24 – 41 – 71 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 00692630
3 ПФ "Ю-КОМ" Приватна Юрчук Сергій Степанович 43000, Волинська обл., м.Луцьк, вул.Володимирська, 91 050 700 72 20 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  31788554
4 ПФ Реформатор Приватна Колодинський Валентин Макарович Волинська область, м.Луцьк, вул.Симеренка,40 0503781250 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 30248253
5 ТОВ "Центр "Ковельгеодезія" Приватна Чирук Тетяна Миколаївна 45000, Волинська обл., м.Ковель, юридична - с.Облапи, вул.Незалежності, 164, фактична - вул.Незалежності, 73/510 097 951 27 21 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 30996683
6 Чирук Тетяна Миколаївна Приватна Чирук Тетяна Миколаївна 5000, Волинська обл., м.Ковель, вул.Шостаковича, 20/1 98 951 27 21 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  2259003385
7 ТОВ "Центр Кадастру"  Приватна Стрільчук Галина Василівна 44700, Волинська обл., м.Володимир-Волинський, вул.Ковельська, 10 0634761490  <Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; 37950362
8 ТзОВ ОЛДІ Приватна Маїло Лариса Феодосіївна Волинська область, м.Луцьк, вул.Винниченка,67 (0332) 4-64-64 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 30733279
9 Підприємець Шворак Анатолій Максимович Приватна Шворак Анатолій Максимович Волинська обл, Луцький р-н, с.Зміїнець, вул.Тиха,12 0501588482 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 2178014853
10 ТзОВ ГЦНТП-ПЛЮС Приватна Крисак Алла Іванівна Волинська область, м.Луцьк, вул.Ковельська,1 (0332) 78-44-05 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 32501418
11 ПАТ "Інститут "Волиньводпроект"  Приватна Мірач Павло Степанович 43021, Волинська обл., м.Луцьк, вул.8 Березня, 1 0332 23 01 04 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 01035058
12 ТОВ "Інститут земельних відносин та охорони навуолишнього середовища" Приватна Шворак Анатолій Максимович 45632, Волинська обл., Луцький р-н, с.Зміїнець, вул.Тиха, 12 050 158 84 82 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 30473735
13 ФОП Дятел Тетяна Олегівна Приватна Дятел Тетяна Олегівна Волинська область, с.Вербка,вул.Партизанська,44 - юридична, м.Ковель, вул.Грушевського,14а 0 507165642 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  3014818040
14 ФОП Дерлюк Любов Олександрівна приватна Дерлюк Любов Олександрівна Волинська область, смт.Маневичі, вул.Корольова,12 - юридична, фактична - Ковель, вул.Грушевського,14/35 0673600306 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. АС 881754(код відмова)
15 ФОП Трофімук Борис Вікторович приватна Трофімук Борис Вікторович Волинська область, Шацький район, с.Самійличі,вул. Центральна,29 978678367 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 3001802137

Мораторій на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення продовжено.
2 листопада 2016 року набирає чинності Закон України від 6 жовтня 2016 року № 1669-VIII в «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель»
(http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1669-19).
Законом вносяться зміни до пунктів 14 та 15 розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України, якими передбачається до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2018 року:
– заборонити внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств;
– продовжити мораторій на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, визначених у пункті 15 цього розділу.
Також Законом доручається Кабінету Міністрів України до 1 липня
2017 року розробити і внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України про обіг земель сільськогосподарського призначення.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА КОРУПЦІЙНІ АБО ПОВ’ЯЗАНІ З КОРУПЦІЄЮ ПРАВОПОРУШЕННЯ

За вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

У разі вчинення від імені та в інтересах юридичної особи її уповноваженою особою злочину самостійно або у співучасті до юридичної особи у випадках, визначених Кримінальним кодексом України, застосовуються заходи кримінально-правового характеру.

Особа, яка вчинила корупційне правопорушення або правопорушення, пов’язане з корупцією, однак судом не застосовано до неї покарання або не накладено на неї стягнення у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, пов’язаними з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або такою, що прирівнюється до цієї діяльності, підлягає притягненню до дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

З метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення або невиконанню вимог цього Закону в інший спосіб, за поданням спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції або приписом Національного агентства рішенням керівника органу, підприємства, установи, організації, в якому працює особа, яка вчинила таке правопорушення, проводиться службове розслідування в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Обмеження щодо заборони особі, звільненій з посади у зв’язку з притягненням до відповідальності за корупційне правопорушення, займатися діяльністю, пов’язаною з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування, або такою, що прирівнюється до цієї діяльності, встановлюється виключно за вмотивованим рішенням суду, якщо інше не передбачено законом.

Особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.

Особа, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, якщо інше не передбачено Конституцією і законами України, може бути відсторонена від виконання службових повноважень за рішенням керівника органу (установи, підприємства, організації), в якому вона працює, до закінчення розгляду справи судом.

У разі закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, у зв’язку з відсутністю події або складу адміністративного правопорушення відстороненій від виконання службових повноважень особі відшкодовується середній заробіток за час вимушеного прогулу, пов’язаного з таким відстороненням.

В.о. начальника Відділу О.М. Оліферчук

Проекти землеустрою погоджуватимуться за принципом
екстериторіальності
З 1 жовтня 2016 року стартував пілотний проект, в рамках якого
територіальний орган Держгеокадастру, який погоджуватиме проекти
землеустрою щодо відведення земельної ділянки, буде обиратися за
випадковим принципом за допомогою програми електронного
документообігу Держгеокадастру.
Таке рішення прийняв уряд, підтримавши постанову «Деякі питання
реалізації пілотного проекту із запровадження екстериторіальності
погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки
територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії
та кадастру».
Вказаним нормативним актом затверджено Тимчасовий порядок
взаємодії між територіальними органами Держгеокадастру на період
реалізації пілотного проекту.
Для того, щоб погодити проект землеустрою щодо відведення
земельної ділянки особа, яка є розробником проекту землеустрою, подає до
територіального органу Держгеокадастру за місцем розташування земельної
ділянки оригінал проекту землеустрою, після реєстрації зазначених
документів, система електронного документообігу Держгеокадастру за
принципом випадковості вибирає територіальний орган, який здійснюватиме
погодження проекту землеустрою.
Така система дозволить уникнути особистого контакту між
розробником проекту землеустрою та органом, який здійснює його
погодження та закриває можливості отримання неправомірної вигоди
посадовцями при погодженні землевпорядної документації.
Крім того, кожен, хто подав документи, зможе перевірити стадію
погодження свого проекту землеустрою в онлайн-режимі за реєстраційними
атрибутами, зазначеними на копії опису.
Окрім потужного антикорупційного ефекту, реформа сприятиме і
підвищенню рівня кваліфікації спеціалістів. Передбачено, що погодження
проектів землеустрою здійснюватиметься виключно тими працівниками
територіальних органів Держгеокадастру, які відповідають критеріям,
встановленим статтею 23 Закону України «Про державну експертизу
землевпорядної документації», успішно здали кваліфікаційний іспит у
Держгеокадастрі та визначені експертами державної експертизи.
В.о. начальника Відділу О.М. Оліферчук

РЕЗЕРВУВАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО

Законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема щодо першочергового відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва. У межах реалізації доручень уряду щодо впровадження програми соціальної допомоги сім’ям військовослужбовців, які беруть участь у виконанні завдань щодо здійснення антитерористичної операції у східних та південно-східних областях України, Відділом Держгеокадастру у Старовижівському районі Волинської області вживаються вичерпні заходи щодо реалізації вищезазначеною категорією громадян їх конституційних прав на безоплатне отримання земельних ділянок із земель запасу державної (комунальної) власності для будівництва то обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), ведення садівництва, особистого селянського господарства та індивідуального дачного будівництва. Станом на 01.09.2016 всього зарезервовано 200,7459 га земель, з них Відділом Держгеокадастру у Старовижівському районі Волинської області зарезервовано 66,35 га земель, органами місцевого самоврядування зарезервовано 134,3959 га земель. Ознайомитись з переліком пропонованих земельних масивів для надання у власність учасникам АТО, іншою важливою інформацією можна на сайтах Головного управління Держгеокадастру у Волинській області(http://zem.voladm.gov.ua/) у рубриці «Інформація для учасників АТО» та Держгеокадастру (http://land.gov.ua/) у рубриці «Інформація учасникам АТО та членам їх сімей».

ПОКРОКОВА СХЕМА
реалізації громадянами України – військовослужбовцями Збройних сил
України, інших військових формувань та членами їх сімей, які беруть (брали)
участь у виконанні завдань щодо здійснення АТО їх конституційних прав на
безоплатне отримання земельних ділянок
Для отримання земельної ділянки з відповідним документом, що
посвідчує участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ,
тощо),
- до відповідного Головного управління Держзгеокадастру в області за
місцем розташування земельної ділянки, якщо бажана земельна ділянка
відноситься до земель сільськогосподарського призначення державної
власності;
- відповідної сільської, селищної або міської ради, якщо бажана земельна
ділянка знаходиться в межах населеного пункту;
- відповідної районної державної адміністрації, якщо бажана земельна
ділянка знаходиться за межами населеного пункту та не відноситься до
земель сільськогосподарського призначення державної власності і необхідна
для дачного будівництва.
Відповідно до статті 121 Земельного кодексу України кожен
громадянин України має право на безоплатне отримання земельної ділянки із
земель державної чи комунальної власності у таких розмірах:
- для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю),
визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на
території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське
господарство,
- для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;
- для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;
- для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель
і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не
більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;
- для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;
- для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара
Варто зазначити, що згідно із частиною 4 статті 116 Земельного
кодексу України передача земельних ділянок безоплатно у власність
громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по
кожному виду використання.
Зазначеним особам буде надана допомога при складанні клопотання
про надання у власність земельної ділянки, а також буде забезпечено надання
графічного матеріалу з бажаним місцем розташування земельної ділянки.
Для того, щоб безоплатно отримати земельну ділянку у власність,
громадянину України необхідно здійснити наступні дії:
КРОК 1
Звернутись до органу, уповноваженого здійснювати розпорядження
земельними ділянками державної або комунальної власності, із клопотанням
про безоплатне надання земельної ділянки у власність.
Таким органом щодо земель комунальної власності, які переважно
розташовані в межах населених пунктів, є відповідна сільська, селищна,
міська рада, а щодо земель державної власності сільськогосподарського
призначення є Головне управління Держгеокадастру у Волинській області
області.
У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її
орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких
зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження
землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у
користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у
сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному
навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення
фермерського господарства). Зазначені клопотання розглядаються у
відповідності до частини 7 ст.118 Земельного кодексу України.
Відповідна сільська, селищна, міська рада, чи Головне управління
Держгеокадастру в області приймає рішення про надання дозволу на
розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки в
місячний термін.
КРОК 2
Замовити у землевпорядній організації виготовлення проекту
землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Вартість, строки виконання
робіт встановлюються відповідним договором, укладеним між замовником та
розробником документації із землеустрою. Відповідно до статті 28 Закону
України «Про землеустрій» максимальний строк складання документації із
землеустрою не повинен перевищувати шести місяців з моменту укладення
договору.
Землевпорядна організація має виконати геодезичні роботи і розробити
проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, який має бути
складений у паперовій формі та у формі електронного документу. Проект
землеустрою щодо відведення земельної ділянки підлягає погодженню
уповноваженими органами влади відповідно до статті 186-1 Земельного
кодексу України.
КРОК 3
Звернення до державного кадастрового реєстратора у територіальному
(районному, міському) органі Держгеокадастру України із заявою про
державну реєстрацію земельної ділянки. Якщо інше не передбачено
договором про розроблення проекту, до цього органу має звертатись
землевпорядна організація.
До заяви додається:
-копія документа, що посвідчує особу;
-копія документа, що посвідчує повноваження діяти від Вашого імені
(договір, довіреність);
-копія документа про присвоєння податкового номера;
-розроблений та погоджений уповноваженими органами проект землеустрою
щодо відведення земельної ділянки у паперовому вигляді та у формі
електронного документу, а у разі, якщо щодо проекту проводилась державна
експертиза – також оригінал позитивного висновку цієї експертизи.
КРОК 4
Подана заява розглядається державним кадастровим реєстратором
територіального органу Держгеокадастру за наслідком чого, у разі, якщо
подані документи складені вірно, а межі ділянки не порушують меж вже
зареєстрованих ділянок, державний кадастровий реєстратор реєструє
земельну ділянку у Державному земельному кадастрі і видає Витяг із
Державного земельного кадастру про земельну ділянку із зазначенням у
ньому кадастрового номеру.
КРОК 5
Подання до органу, уповноваженого розпоряджатись земельною
ділянкою, клопотання про затвердження проекту землеустрою щодо
відведення земельної ділянки. До клопотання додається примірник
погодженого проекту, Витяг із Державного земельного кадастру про
земельну ділянку.
КРОК 6
Після одержання рішення про безоплатну передачу у власність
земельної ділянки, громадянин подає до ЦНАП заяву про державну
реєстрацію права власності на земельну ділянку,
КРОК 7
Подана заява розглядається Державним реєстратором, в результаті
чого, у разі, якщо подані документи складені вірно, видається Свідоцтво про
право власності на земельну ділянку та Витяг із Державного реєстру речових
прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 31 серпня 2016 р. № 581
Київ
Про реформування територіальних органів
Державної служби з питань геодезії,
картографії та кадастру
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної служби з питань
геодезії, картографії та кадастру і Державного агентства земельних ресурсів за переліком згідно з додатком.
2. Погодитися з пропозиціями Міністерства аграрної політики та продовольства і Державної служби з
питань геодезії, картографії та кадастру стосовно того, що міжрегіональне та міськрайонні управління
Служби, управління (відділи) Служби у районі, містах є структурними підрозділами відповідних головних
управлінь Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру.
3. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.
4. Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру забезпечити здійснення заходів,
пов’язаних з виконанням пункту 2 цієї постанови.
Прем’єр-міністр України В. ГРОЙСМАН
Інд. 75
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 31 серпня 2016 р. № 581
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України
1. У Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженому постановою Кабінету Міністрів
України від 17 жовтня 2012 р. № 1051 (Офіційний вісник України, 2012 р., № 89, ст. 3598; 2013 р., №
80, ст. 2975; 2014 р., № 97, ст. 2786; 2015 р., № 46, ст. 1472, № 54, ст. 1742, № 79, ст. 2650; 2016 р., № 2,
ст. 102, № 25, ст. 992):
1) пункт 7 викласти в такій редакції:
“7. До повноважень Державного кадастрового реєстратора територіальних органівДержгеокадастру в
Автономній Республіці Крим, областях належить:
1) внесення до Державного земельного кадастру або надання відмови у внесенні відомостей (змін до
них) про:
землі в межах районів, міст, селищ, сіл (в тому числі опис меж);
обмеження у використанні земель;
землі та земельні ділянки (їх частини), розташовані в межах області;
2) здійснення реєстрації:
заяв про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру;
заяв про відкликання заяв про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру;
заяв про надання відомостей з Державного земельного кадастру;
заяв в електронній формі про отримання з Державного земельного кадастру відомостей про земельну
ділянку;
повідомлень про виявлення помилок, допущених під час ведення Державного земельного кадастру;
заяв про виправлення технічних помилок, допущених під час ведення Державного земельного
кадастру;
заяв про внесення до Державного земельного кадастру виправлених відомостей;
3) проведення перевірки відповідності поданих документів вимогам законодавства;
4) узагальнення відомостей про землі в межах районів, міст, селищ, сіл за допомогою програмного
забезпечення Державного земельного кадастру;
5) надання відомостей з Державного земельного кадастру щодо об’єктів, зазначених у підпункті 1
цього пункту, та відмови в їх наданні, надання витягів з Державного земельного кадастру про будь-яку
земельну ділянку в межах державного кордону;
6) виправлення помилок у Державному земельному кадастрі, допущених у відомостях щодо об’єктів,
зазначених у підпункті 1 цього пункту;
7) оприлюднення за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру на
офіційному веб-сайті Держгеокадастру:
відомостей щодо об’єктів, зазначених у підпункті 1 цього пункту;
дати та номера реєстрації заяв про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного
кадастру та заяв про відкликання заяв про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного
кадастру, їх стислого змісту та інформації про результати розгляду;
8) проведення стажування адміністраторів центрів надання адміністративних послуг та уповноважених
посадових осіб виконавчих органів органів місцевого самоврядування та надання їм довідки про результати
стажування;
9) здійснення державної реєстрації земельних ділянок, обмежень у їх використанні, скасування такої
реєстрації;
10) формування поземельних книг на земельні ділянки, внесення записів до них, забезпечення
зберігання поземельних книг;
11) присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам.”;
2) пункт 9 виключити.
2. У додатку 3 до постанови Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2016 р. № 292 “Деякі питання
оплати праці державних службовців у 2016 році” (Офіційний вісник України, 2016 р., № 31, ст. 1243, №
37, ст. 1441) у графі “Посади державних службовців, що прирівнюються до відповідних груп оплати праці”:
1) абзац шостий після слів “консул-керівник установи; державний адміністратор” доповнити словами “;
Державний кадастровий реєстратор”;
2) абзац сьомий після слів “Державний реєстратор, крім тих, умови оплати праці яких визначені
окремими Законами України;” доповнити словами “Державний кадастровий реєстратор;”.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 31 серпня 2016 р. № 580
Київ
Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Погодитися з пропозиціями Міністерства аграрної політики та продовольства, Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру стосовно реалізації з 1 жовтня 2016 р. у територіальних органах Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, що забезпечують здійснення повноважень з погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру (далі - пілотний проект).
2. Затвердити Тимчасовий порядок взаємодії між територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру на період реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру під час погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, що додається.
3. Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру відповідно до вимог, установлених затвердженим цією постановою Тимчасовим порядком, до 1 жовтня 2016 р. забезпечити:
тестування та визначення експертів державної експертизи;
запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
надання адміністративної послуги з видачі висновку в рамках пілотного проекту через центри надання адміністративних послуг;
створення можливості для перевірки розробником стану погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за допомогою офіційного веб-сайту Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру.
4. Міністерству аграрної політики та продовольства подати до 1 березня 2017 р. Кабінетові Міністрів України звіт про результати реалізації пілотного проекту.
Прем'єр-міністр України В.ГРОЙСМАН
Інд. 75

________________________________________

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 31 серпня 2016 р. № 580
ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК
взаємодії між територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру на період реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру під час погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки
1. Цей Тимчасовий порядок визначає механізм взаємодії між територіальними органами Держгеокадастру на період реалізації пілотного проекту під час погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
2. Для погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (далі - проект землеустрою) особа, яка відповідно до вимог статті 26 Закону України “Про землеустрій” є розробником проекту землеустрою (далі - розробник), подає до територіального органу Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки оригінал проекту землеустрою у паперовому та електронному вигляді.
3. Проект землеустрою в електронному вигляді засвідчується за допомогою надійного засобу електронного цифрового підпису розробника, який підтверджує його відповідність оригіналу проекту землеустрою у паперовому вигляді.
4. Виготовлення проекту землеустрою в електронному вигляді здійснюється з урахуванням таких вимог:
формат зображення - кольоровий;
роздільна здатність - 300 точок на дюйм;
глибина кольору - не менше ніж 4 біти;
формат готового файла - PDF (з текстовим змістом, нескановане зображення);
розмір файла - не більше ніж 3 мегабайти.
Якість проекту землеустрою в електронному вигляді повинна забезпечувати розбірливе читання його змісту.
5. Територіальний орган Держгеокадастру в день надходження проекту землеустрою:
приймає подані документи за описом та реєструє у системі електронного документообігу Держгеокадастру з обов’язковим нанесенням штрих-коду, який включає реєстраційні індекс і дату документа;
перевіряє відповідність оригіналу проекту землеустрою у паперовому вигляді проекту землеустрою в електронному вигляді;
вносить до системи електронного документообігу Держгеокадастру проект землеустрою в електронному вигляді, засвідчений електронним цифровим підписом розробника, та викопіювання з індексної кадастрової карти (плану), на якому відображено запроектовану земельну ділянку та інформацію про обмеження (у разі їх наявності).
6. Копія опису, в якому зазначається інформація про наявність оригіналу проекту землеустрою у паперовому вигляді та проекту землеустрою в електронному вигляді із нанесеним штрих-кодом, зазначеним у пункті 5 цього Порядку, видається (надсилається поштовим відправленням) розробнику в день надходження проекту землеустрою до територіального органу Держгеокадастру.
7. Система електронного документообігу Держгеокадастру за принципом випадковості вибирає територіальний орган Держгеокадастру, який здійснюватиме погодження проекту землеустрою, та не пізніше наступного робочого дня з дня надходження проекту землеустрою передає відповідному територіальному органу Держгеокадастру матеріали, зазначені у пункті 5цього Порядку.
8. Розгляд та погодження або відмова у погодженні проектів землеустрою здійснюються працівниками територіальних органів Держгеокадастру, які вибрані за принципом випадковості системою електронного документообігу Держгеокадастру.
9. Працівники територіальних органів Держгеокадастру, які здійснюють розгляд та погодження проекту землеустрою, повинні:
відповідати критеріям, установленим статтею 23 Закону України “Про державну експертизу землевпорядної документації”;
скласти кваліфікаційний іспит у Держгеокадастрі;
бути визначені експертами державної експертизи.
10. Кваліфікаційний іспит проводиться у формі тестування кваліфікаційною комісією, яка утворюється Держгеокадастром. Положення про діяльність кваліфікаційної комісії та її склад затверджуються Держгеокадастром. Засідання кваліфікаційної комісії, на якому проводиться кваліфікаційний іспит, оформляється протоколом, який складається в одному примірнику і зберігається у Держгеокадастрі. Результат кваліфікаційного іспиту оцінюється як “склав” або “не склав”.
11. Кваліфікаційна комісія:
затверджує перелік питань для тестування та встановлює кількість балів, які повинна набрати особа для складення кваліфікаційного іспиту;
повідомляє особу про результати проведення іспиту в день його проведення;
приймає рішення про визначення особи експертом державної експертизи.
12. Під час складання кваліфікаційного іспиту працівники територіальних органів Держгеокадастру не мають права користуватися нормативно-правовими актами, навчальною або іншою літературою, засобами зв’язку та іншими технічними засобами.
13. Розгляд та погодження або відмова у погодженні проектів землеустрою здійснюються експертами державної експертизи у порядку черговості їх надходження відповідно до вимог, установлених статтею 186-1 Земельного кодексу України.
14. Під час розгляду проектів землеустрою опрацьовується проект землеустрою в електронному вигляді, засвідчений електронним цифровим підписом розробника.
15. За результатами розгляду проекту землеустрою відповідний експерт державної експертизи у строк, що не перевищує п’яти робочих днів з дня надходження проекту землеустрою, готує висновок згідно з додатком, скріплює його в електронній формі своїм електронним цифровим підписом, після чого реєструє у системі електронного документообігу Держгеокадастру.
16. Оригінал висновку в електронній формі надсилається електронною поштою розробнику у строк, що не перевищує одного робочого дня з дня його реєстрації у системі електронного документообігу Держгеокадастру.
17. Територіальний орган Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки у строк, що не перевищує одного робочого дня після реєстрації у системі електронного документообігу Держгеокадастру висновку, роздруковує його, завіряє роздрукований висновок печаткою та подає його розробнику разом з оригіналом проекту землеустрою у паперовому вигляді.
18. Розробник може перевірити стан погодження проекту землеустрою за допомогою офіційного веб-сайту Держгеокадастру шляхом введення реєстраційних атрибутів, зазначених на копії опису.
19. У разі надання висновку про відмову в погодженні проекту землеустрою розробник після усунення зауважень та пропозицій може подати його для погодження відповідно до вимог цього Порядку.

В.о. начальника Відділу Держгеокадастру у Старовижівському районі Волинської області О.М. Оліферчук

Методичні рекомендації (посилання)

Методичні рекомендації
щодо передачі в управління підприємств та/або корпоративних прав
з метою запобігання конфлікту інтересів
Згідно з вимогами статті 36 Закону України «Про запобігання корупції»
(далі – Закон) особи, уповноважені на виконання функцій держави або
місцевого самоврядування, а також посадові особи юридичних осіб
публічного права зобов’язані протягом 30 днів після призначення (обрання)
на посаду передати в управління іншій особі (крім членів своєї сім’ї) належні
їм підприємства та корпоративні права.
Підприємство – самостійний суб’єкт господарювання, створений
компетентним органом державної влади або органом місцевого
самоврядування, або іншими суб’єктами для задоволення суспільних та
особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-
дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку,
передбаченому Господарським кодексом України та іншими законами
(стаття 62 Господарського кодексу України).
Корпоративними правами є права особи, частка якої визначається у
статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають
правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією,
отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у
разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності,
передбачені законом та статутними документами (стаття 167 Господарського
кодексу України).
Загальний порядок передачі належних особі підприємств та/або
корпоративних прав визначений статтею 36 Закону і передбачає необхідність
дотримання таких вимог:
передача має бути здійснена протягом 30 днів після призначення
(обрання) на посаду;
забороняється передавати в управління підприємства та корпоративні
права на користь членів своєї сім’ї, а також укладати відповідні договори із
суб’єктами підприємницької діяльності, торговцями цінними паперами та
компаніями з управління активами, в яких працюють члени сім’ї;
передача підприємств, які за способом утворення (заснування) та
формування статутного капіталу є унітарними, здійснюється шляхом
укладення договору управління майном із суб’єктом підприємницької
діяльності.
При цьому звертаємо увагу на таке:
1. При обрахуванні строку передачі належних особі підприємств та/або
корпоративних прав слід брати до уваги загальні правила обчислення
строків, встановлені статтями 253, 254 Цивільного кодексу України (далі –
ЦК).
Таким чином, перебіг строку передачі починається з наступного
календарного дня після призначення (обрання) особи на посаду. Якщо ж
останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий
день, днем закінчення строку є перший за ним робочий день.
2. Під членами сім’ї осіб, уповноважених на виконання функцій
держави або місцевого самоврядування, а також посадових осіб юридичних
осіб публічного права слід розуміти осіб, які перебувають у шлюбі
(чоловік/дружина), незалежно від їх спільного проживання.
У випадку ж наявності сукупності таких ознак як спільне проживання,
пов’язаність спільним побутом та наявність взаємних прав та обов’язків
членами сім’ї є також діти, у тому числі повнолітні, батьки, особи, які
перебувають під опікою і піклуванням, будь-які інші особи, у тому числі ті,
які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі (крім осіб, взаємні
права та обов’язки яких не мають характеру сімейних).
3. Способами передачі належних корпоративних прав можуть бути:
укладення договору управління майном із суб’єктом підприємницької
діяльності (крім договору управління цінними паперами та іншими
фінансовими інструментами);
укладення договору про управління цінними паперами, іншими
фінансовими інструментами і грошовими коштами, призначеними для
інвестування в цінні папери та інші фінансові інструменти, з торговцем
цінними паперами, який має ліцензію Національної комісії з цінних паперів
та фондового ринку на провадження діяльності з управління цінними
паперами;
укладення договору про створення венчурного пайового
інвестиційного фонду для управління переданими корпоративними правами з
компанією з управління активами, яка має ліцензію Національної комісії з
цінних паперів та фондового ринку на провадження діяльності з управління
активами.
Передача корпоративних прав як оплата вартості цінних паперів
венчурного пайового інвестиційного фонду здійснюється після реєстрації
Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку випуску цінних
паперів такого інституту спільного інвестування.
При укладенні договору про передачу в управління підприємств та/або
корпоративних прав слід керуватися загальними вимогами до договору
управління майном, визначеними Цивільним кодексом України (далі – ЦК).
У одноденний термін після передачі в управління належних підприємств
та/або корпоративних прав особи, уповноважені на виконання функцій
держави або місцевого самоврядування, а також посадові особи юридичних
осіб публічного права зобов’язані письмово повідомити про це Національне
агентство з питань запобігання корупції.
У такому повідомленні (рекомендована форма додається)
рекомендується зазначати наступні відомості:
прізвище, ім’я та по батькові особи, яка передала в управління належні
їй підприємства та/або корпоративні права;
посада, на яку призначено (обрано) особу, у зв’язку з чим здійснено
передачу в управління належних їй підприємств та/або корпоративних прав;
дата призначення (обрання) на посаду;
дата передачі підприємств та/або корпоративних прав в управління;
дата повідомлення Національного агентства з питань запобігання
корупції про передачу підприємств та/або корпоративних прав в управління;
найменування переданого в управління підприємства, його
організаційно-правова форма, код Єдиного державного реєстру підприємств і
організацій України, частка у статутному (складеному) капіталі
підприємства, у грошовому та відсотковому вираженні, а у випадку, якщо це
цінні папери, у тому числі акції, облігації, чеки, сертифікати, векселі,
відомості стосовно виду цінного папера, його емітента, дати набуття цінних
паперів у власність, кількості та номінальної вартості цінних паперів;
спосіб передачі підприємств та/або корпоративних прав в управління;
прізвище, ім’я та по батькові, реєстраційний номер облікової картки
платника податків (серія та номер паспорта громадянина України, якщо
особа через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття
реєстраційного номера облікової картки платника податків) особи, в
управління якій передано підприємства та/або корпоративні права або
найменування відповідної юридичної особи із зазначенням коду Єдиного
державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.
При визначенні дати повідомлення про передачу підприємств та/або
корпоративних прав в управління, як і у випадку із строком передачі
належних особі підприємств та/або корпоративних прав, слід брати до уваги
положення статей 253, 254 ЦК.
Таким чином, під одноденним строком повідомлення слід розуміти
день наступний за днем, коли особа передала належні їй підприємства та/або
корпоративні права в управління. Якщо ж цей день припадає на вихідний,
святковий або інший неробочий день, цим днем слід вважати перший за ним
робочий день.
Письмові заяви та повідомлення, здані до установи зв’язку або до
скриньки для вхідної кореспонденції Національного агентства з питань
запобігання корупції до закінчення останнього дня строку, вважаються
такими, що здані своєчасно.
До повідомлення обов’язково додається нотаріально засвідчена копія
укладеного договору.
Також до повідомлення рекомендується додавати:
належним чином завірену копію наказу про призначення (рішення про
обрання) на посаду;
належним чином завірену копію установчих документів чи документів,
що підтверджують наявність корпоративних прав.

Держгеокадастр презентував платформу з проведення земельних торгів
онлайн


Система електронних аукціонів забезпечить більшу прозорість процесу набуття
прав на земельні ділянки
Група експертів Держгеокадастру та Innovation and Development Foundation
завершили розробку програмного забезпечення для проведення електронних земельних
аукціонів.
Апробація платформи та її презентація громадськості відбулася 2 вересня в Одесі
синхронно з земельним аукціоном, запланованим на цю дату. Всього на земельні торги 2
вересня було виставлено 19 ділянок в Одеській області загальною площею 708,57 гектара.
Їх стартова вартість 1,319 млн гривень. За результатами земельних торгів Система
електронних аукціонів (СЕА) автоматично формує рейтинг ставок учасників та протокол
торгів. СЕА на сьогодні вже синхронізована з банками, що дозволяє успішно проводити
грошові операції, зокрема сплачувати гарантійні та реєстраційні внески.
Робота над проектом з розробки Системи електронних аукціонів з урахуванням
підготовчого етапу тривала 7 місяців. У квітні 2016 року Держгеокадастр підписав
Меморандум про розвиток та імплементацію системи децентралізованих електронних
онлайн-аукціонів з Innovation and Development Foundation – неурядовою організацією, яка
надає підтримку в рефомуванні державного сектору. IDF мала готові технічні рішення, які
бути адаптовані та імплементовані до системи земельних торгів.
Робота над проектом здійснювалася без залучення додаткового фінансування з
Державного бюджету України.
Електронні земельні аукціони забезпечать більшу прозорість та відкритість
процесу набуття прав на земельні ділянки, а також збільшення конкуренції на торгах за
рахунок розширення кількості учасників.
“За рівнем антикорупційного та загальноекономічного ефекту альтернативи
земельним аукціонам на сьогодні не існує. Тому створення інфраструктури для
проведення торгів онлайн, з метою залучення якомога більшої кількості учасників та
забезпечення ще більшої прозорості процесу, було визначене одним із пріоритетних
напрямів роботи”, – відзначив перший заступник Міністра аграрної політики та
продовольства України Максим Мартинюк. Він нагадав, що розмір середньої орендної
ставки за результатами земельних торгів вдвічі перевищує середню вартість оренди при
безаукціонній передачі землі, що має прямий вплив на наповнення місцевих бюджетів.
“Сподіваємося, що успішне випробування Системи стане ще одним аргументом для
внесення змін до законодавства щодо впровадження електронних земельних аукціонів на
національному рівні”, – відзначив він.
Порядок продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав
на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) на конкурентних засадах у формі аукціону
встановлений главою 21 Земельного кодексу України. На сьогодні можливості проведення
електронних торгів земельним законодавством не передбачено.
Держгеокадастром розроблено проект Закону України “Про внесення змін до
деяких законодавчих актів України щодо активізації проведення земельних торгів”, яким
передбачається, зокрема, можливість проведення електронних земельних торгів.
Довідково
Система електронних земельних аукціонів (СЕА) – це інформаційно-
телекомунікаційна система з загальнодоступною децентралізованою (розподіленою)
базою даних, в якій з використанням технології blockchain і мережі Інтернет в режимі
реального часу безперервно і відкрито для необмеженого кола осіб здійснюється збір,
візуалізація і зберігання інформації про об’єкти аукціонів, проводиться авторизація
учасників аукціонів, а також надання, зіставлення і прийняття цінових пропозицій
(ставок) учасників аукціонів.
Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру
(Держгеокадастр) – центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну
політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності та земельних
відносин, а також у сфері Державного земельного кадастру. Утворений шляхом
реорганізації (перетворення) Державного агентства земельних ресурсів України
відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 № 442. З серпня 2016
року Держгеокадастр підпорядкований Міністерству аграрної політики та продовольства
України.
Фонд Інновації та Розвитку (Innovation and Development Foundation) – це неурядова
організація, яка акумулює передові знання, ідеї та проекти для реформування державного
сектору в країнах молодих демократій і перехідних економік. Фонд забезпечує
інструменти та майданчики для обміну досвідом провідних експертів у
найрізноманітніших областях, від економіки до IT. Фонд був заснований у 2012 році в
Грузії. В Україні працює з 2014 року. Фінансується міжнародними донорами, зокрема
USAID, DFID, UNDP.
Фотогалерею заходу можна переглянути за посиланням.

Держгеокадастр вітає потужні антикорупційні заходи, затверджені Урядом у сфері земельних відносин

Кабінет Міністрів України запровадив екстериторіальність погодження проектів землеустрою та оптимізував структуру Держгеокадастру Уряд закрив можливості отримання неправомірної вигоди посадовцями при затвердженні землевпорядної документації. Для усунення корупційних ризиків територіальний орган Держгеокадастру, який погоджуватиме проекти землеустрою щодо відведення земельної ділянки, буде обиратися за випадковим принципом за допомогою програми електронного документообігу відомства. Відповідна постанова «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» була прийнята на засіданні Кабінету Міністрів України 31 серпня. Визначення територіального органу Держгеокадастру, який здійснюватиме погодження проекту землеустрою, за рендомним принципом дозволить уникнути особистого контакту між розробником проекту землеустрою та органом, який здійснює його погодження. Також буде впроваджений функціонал для перевірки стадії погодження проекту землеустрою за допомогою офіційного веб-сайту Держгеокадастру за реєстраційними атрибутами, зазначеними на копії опису. Окрім потужного антикорупційного ефекту, реформа сприятиме і підвищенню рівня кваліфікації спеціалістів. Передбачено, що погодження проектів землеустрою здійснюватиметься виключно тими працівниками територіальних органів Держгеокадастру, які відповідатимуть критеріям, встановленим статтею 23 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації», здадуть кваліфікаційний іспит у Держгеокадастрі та будуть визначені експертами державної експертизи. Також Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про реформування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру», якою оптимізовано структуру Держгеокадастру. Згідно з нею, територіальні органи Держгеокадастру в районах (містах) будуть реорганізовані в структурні підрозділи головних управлінь Держгеокадастру в областях та ліквідуються як юридичні особи публічного права. Ця модель реформування дасть можливість забезпечити більш ефективний контроль за кадровою, юридичною та бухгалтерською службою шляхом централізації таких посад на рівні головних управлінь Держгеокадастру в областях. З іншого боку, за рахунок вивільнення штатних одиниць буде збільшено кадровий ресурс для надання адміністративних послуг (зокрема, державних кадастрових реєстраторів, спеціалістів з ринку та оцінки земель, спеціалістів у сфері землеустрою та охорони земель). Це дозволить покращити рівень сервісу для громадян, а також підвищить загальну керованість структурою.

На Волині проінвентаризовано понад 80% сільськогосподарських земель 

Інвентаризація земель – це процес, який має на меті встановлення місця розташування ділянок, їхніх меж, розмірів, правового статусу, виявлення земель, що не використовуються, використовуються нераціонально або не за цільовим призначенням, встановлення кількісних та якісних характеристик земель, необхідних для ведення державного земельного кадастру. Так, у Волинській області загалом проінвентаризовано 241,8 тис.га земель в межах населених пунктів, це становить 77,5% від загальної площі. Також здійснено інвентаризацію 312 тис.га, ділянок сільськогосподарського призначення державної власності на площі (98,2 тис.га або 81%). Щодо земель несільськогосподарського призначення, які розташовані поза населеними пунктами, то із загальної площі 561,7 тис.га проінвентаризовано 493,68 тис.га., що становить 87,9% «Окрім того, важливим завданням волинських земельників у 2016 році і далі є інвентаризація та оформлення документів земельних ділянок, що перебувають в користуванні державних підприємств установ, організацій, що належать до сфери управління міністерств, інших органів влади», - наголошує начальник Головного управління Держгеокадастру в області Василь Василенко. Зокрема, за І півріччя проведено інвентаризацію та затверджено документацію із землеустрою 34 земельних ділянок загальною площею 10,96 тис.га (ДП «Камінь- Каширське лісове господарство», ДП «Городоцьке лісове господарство», ДП «Любешівське лісомисливське господарство», ДП «Волинський лісовий селекційно- насінневий центр», Волинський обласний центр гідрометереології). Крім того, в 2016 році отримали дозволи на виготовлення документації із землеустрою ДП «Ківерцівське лісове господарство» на площу 20982 га, ДП «Горохівсьве лісове господарство» на території Локачинського району на площу 4494 га та Міністерство оборони України на території м.Луцька на площу 9,9 га. Довідково: роботи із інвентаризації земель проводяться відповідно до положень Постанови КМУ №513 від 23.05.2012 “Про затвердження порядку проведення інвентаризації земель”

ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЙНИМ ТА ПОВ’ЯЗАНИМ З КОРУПЦІЄЮ ПРАВОПОРУШЕННЯМ

Особам, зазначеним у частині першій статті 3 ЗУ «Про запобігання корупції», забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов’язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.
Особам, зазначеним у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, забороняється безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб:
1) у зв’язку із здійсненням такими особами діяльності, пов’язаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;
2) якщо особа, яка дарує, перебуває в підпорядкуванні такої особи.
Особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, можуть приймати подарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність, крім випадків, передбачених частиною першою цієї статті, якщо вартість таких подарунків не перевищує одну мінімальну заробітну плату, встановлену на день прийняття подарунка, одноразово, а сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не перевищує двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатної особи на 1 січня того року, в якому прийнято подарунки.
Передбачене цією частиною обмеження щодо вартості подарунків не поширюється на подарунки, які:
1) даруються близькими особами;
2) одержуються як загальнодоступні знижки на товари, послуги, загальнодоступні виграші, призи, премії, бонуси.
Подарунки, одержані особами, зазначеними у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, як подарунки державі, Автономній Республіці Крим, територіальній громаді, державним або комунальним підприємствам, установам чи організаціям, є відповідно державною або комунальною власністю і передаються органу, підприємству, установі чи організації у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Рішення, прийняте особою, зазначеною у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, на користь особи, від якої вона чи її близькі особи отримали подарунок, вважаються такими, що прийняті в умовах конфлікту інтересів, і на ці рішення розповсюджуються положення статті 67 цього Закону.
Особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняні до них особи у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка, незважаючи на приватні інтереси, зобов’язані невідкладно вжити таких заходів:
1) відмовитися від пропозиції;
2) за можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію;
3) залучити свідків, якщо це можливо, у тому числі з числа співробітників;
4) письмово повідомити про пропозицію безпосереднього керівника (за наявності) або керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації, спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.
Якщо особа, на яку поширюються обмеження щодо використання службового становища та щодо одержання подарунків, виявила у своєму службовому приміщенні чи отримала майно, що може бути неправомірною вигодою, або подарунок, вона зобов’язана невідкладно, але не пізніше одного робочого дня, письмово повідомити про цей факт свого безпосереднього керівника або керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації.
Про виявлення майна, що може бути неправомірною вигодою, або подарунка складається акт, який підписується особою, яка виявила неправомірну вигоду або подарунок, та її безпосереднім керівником або керівником відповідного органу, підприємства, установи, організації.
У разі якщо майно, що може бути неправомірною вигодою, або подарунок виявляє особа, яка є керівником органу, підприємства, установи, організації, акт про виявлення майна, що може бути неправомірною вигодою, або подарунка підписує ця особа та особа, уповноважена на виконання обов’язків керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації у разі його відсутності.
Предмети неправомірної вигоди, а також одержані чи виявлені подарунки зберігаються в органі до їх передачі спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції.
Положення цієї статті не поширюються на випадки одержання подарунка за наявності обставин, передбачених частиною другою статті 23 цього Закону.
У випадку наявності в особи, зазначеної у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, сумнівів щодо можливості одержання нею подарунка, вона має право письмово звернутися для одержання консультації з цього питання до територіального органу Національного агентства, який надає відповідне роз’яснення.
Особам, зазначеним у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, забороняється:
1) займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України;
2) входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (крім випадків, коли особи здійснюють функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі чи територіальній громаді, та представляють інтереси держави чи територіальної громади в раді (спостережній раді), ревізійній комісії господарської організації), якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.
Обмеження, передбачені частиною першою цієї статті, не поширюються на депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад (крім тих, які здійснюють свої повноваження у відповідній раді на постійній основі), членів Вищої ради юстиції (крім тих, які працюють у Вищій раді юстиції на постійній основі), народних засідателів і присяжних.
Особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зазначеним у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, забороняється:
1) протягом року з дня припинення відповідної діяльності укладати трудові договори (контракти) або вчиняти правочини у сфері підприємницької діяльності з юридичними особами приватного права або фізичними особами - підприємцями, якщо особи, зазначені в абзаці першому цієї частини, протягом року до дня припинення виконання функцій держави або місцевого самоврядування здійснювали повноваження з контролю, нагляду або підготовки чи прийняття відповідних рішень щодо діяльності цих юридичних осіб або фізичних осіб - підприємців;
2) розголошувати або використовувати в інший спосіб у своїх інтересах інформацію, яка стала їм відома у зв’язку з виконанням службових повноважень, крім випадків, встановлених законом;
3) протягом року з дня припинення відповідної діяльності представляти інтереси будь-якої особи у справах (у тому числі в тих, що розглядаються в судах), в яких іншою стороною є орган, підприємство, установа, організація, в якому (яких) вони працювали на момент припинення зазначеної діяльності.
Порушення встановленого пунктом 1 частини першої цієї статті обмеження щодо укладення трудового договору (контракту) є підставою для припинення відповідного договору.
Правочини у сфері підприємницької діяльності, вчинені з порушенням вимог пункту 1 частини першої цієї статті, можуть бути визнані недійсними.
У разі виявлення порушень, передбачених частиною першою цієї статті, Національне агентство звертається до суду для припинення трудового договору (контракту), визнання правочину недійсним.
Особи, зазначені у підпунктах "а", "в"-"з" пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам.
Особи, які претендують на зайняття посад, зазначених у підпунктах "а", "в"-"з" пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані повідомити керівництво органу, на посаду в якому вони претендують, про працюючих у цьому органі близьких їм осіб.
Положення абзаців першого та другого цієї частини не поширюються на:
1) народних засідателів і присяжних;
2) близьких осіб, які прямо підпорядковані один одному у зв’язку з набуттям одним з них статусу виборної особи;
3) осіб, які працюють у сільських населених пунктах (крім тих, що є районними центрами), а також гірських населених пунктах.
У разі виникнення обставин, що порушують вимоги частини першої цієї статті, відповідні особи, близькі їм особи вживають заходів щодо усунення таких обставин у п’ятнадцятиденний строк.
Якщо в зазначений строк ці обставини добровільно не усунуто, відповідні особи або близькі їм особи в місячний строк з моменту виникнення обставин підлягають переведенню в установленому порядку на іншу посаду, що виключає пряме підпорядкування.
У разі неможливості такого переведення особа, яка перебуває у підпорядкуванні, підлягає звільненню із займаної посади.

Головний спеціаліст-юрисконсульт    О.М. Оліферчук

Держгеокадастр запустив онлайн-послугу замовлення витягу про земельну ділянку (Відеоінструкція)

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру та Державне агентство з питань електронного урядування України запустили електронну послугу «Замовлення витягу з Державного земельного кадастру». Завдяки запровадженому принципу екстериторіальності громадяни отримають принципово новий рівень сервісу.

Дотепер замовлення витягу відбувалося лише за місцем безпосереднього розташування ділянки, що призводило до втрат часу та створювало корупційні ризики, оскільки етап подачі заяви та видачі результатів знаходився під контролем одного кадастрового реєстратора. Можливість замовлення послуги онлайн скорочує процедуру оформлення до декількох хвилин, а рознесення функції реєстрації заяви та її обробки зводить до мінімуму можливість зловживань.

Замовлення витягу здійснюється черезПублічну кадастрову карту, яка розміщена на офіційному сайті Держгеокадастру. Простий та лаконічний інтерфейс робить послугу доступною навіть для невпевнених користувачів ПК. У систему інтегрована функція он-лайн оплати послуги через сервіс моментальних платежів Liqpay Приватбанку. Банківська комісія при цьому не стягується. Підтвердження про сформовану заявку та повідомлення про готовність документу користувач отримує на свою електрону адресу.

Отримати готовий витяг можна в будь-якому з 660 центрів надання адміністративних послуг по всій Україні. Єдиний документ, який при цьому знадобиться, – посвідчення особи. 

Вартість послуги з надання витягу з Державного земельного кадастру – 53 гривні. Всі отримані кошти спрямовуються до загального фонду Державного бюджету України.

 

ВІДЕІНСТРУКЦІЯ ЗАМОВЛЕННЯ ВИТЯГУ З ДЗК ОН-ЛАЙН https://www.youtube.com/watch?v=yiPYxz4sgtg&feature=youtu.be

 

 

 

Держземагентство надало роз’яснення нормативно-правових актів у сфері земельних відносин, що набули чинності упродовж 2014 року

З метою сприяння громадянам у реалізації їх прав та підвищення правової обізнаності населення у сфері земельних відносин Держземагентство надало роз’яснення щодо нормативно-правових актів з питань земельного законодавства, що були ухвалені та набули чинності протягом 2014 року.

З роз’ясненнями та переліком нормативно-правових актів, прийнятих у 2014 році і спрямованих на вдосконалення регулювання земельних відносин, можна ознайомитися на офіційному сайті Держземагентства України у розділі “Реформування земельних відносин”.

Зокрема, прийнято і набув чинності Закон України від 05.06.2014 № 1325-VII“Про внесення змін до Закону України “Про Державний земельний кадастр” щодо скасування плати за внесення відомостей до Державного земельного кадастру та змін до них”. Законом закріплено скасування плати за внесення відомостей до Державного земельного кадастру, зокрема за державну реєстрацію земельної ділянки, державну реєстрацію обмежень у використанні земель, внесення до Державного земельного кадастру відомостей (змін до них) про землі в межах території адміністративно-територіальних одиниць та земельну ділянку, що сприятиме зменшенню фінансового навантаження на фізичних та юридичних осіб.

Також протягом року було прийнято низку постанов Кабінету Міністрів України.

Постановою від 05.02.2014 № 52 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 1998 р. № 1075” внесено зміни до відповідної постанови Кабінету Міністрів України “Про Порядок використання апаратури супутникових радіонавігаційних систем під час проведення топографо-геодезичних, картографічних, аерофотознімальних, проектних, дослідницьких робіт і вишукувань та кадастрових зйомок” з метою забезпечення узгодження норм законодавства у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності; встановлено єдині правила використання апаратури супутникових радіонавігаційних систем та забезпечено впровадження нормативно-правових та організаційних засад порядку використання апаратури супутникових радіонавігаційних систем під час проведення топографо-геодезичних, картографічних, аерофотознімальних, проектних, дослідницьких робіт і вишукувань та кадастрових зйомок.

Урядовою постановою від 17.09.2014 № 469 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2012 р. № 1207”. забезпечується єдиний підхід до застосування критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері землеустрою, проведення землеоціночних робіт та земельних торгів.

Постанову Кабінету Міністрів України від 26.11.2014  № 661 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2011 р. № 835 і від 17 жовтня 2012 р. № 1051” приведено у відповідність до Закону України “Про Державний земельний кадастр” (із змінами), а саме: щодо внесення відомостей до Державного земельного кадастру та змін до них на безоплатній основі.

 

 

 

Держземагентство винесло на громадське обговорення проект змін до Типового договору оренди землі

Державне агентство земельних ресурсів України винесло на громадське обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Типового договору оренди землі”.

Запропоновані зміни спрямовані на приведення типової форми договору оренди землі у відповідність до положень законів України “Про Державний земельний кадастр”, “Про оренду землі”, “Про оцінку земель” та “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.

До Типового договору оренди землі пропонується внести зміни, зокрема до пунктів 20 і 43, для врегулювання питань щодо державної реєстрації права оренди землі та моменту набрання чинності договором оренди землі.

Так, згідно з запропонованою редакцією пункту 20 передача земельної ділянки орендарю здійснюється після державної реєстрації права оренди земельної ділянки за актом її приймання-передачі.

У пункті 43 зазначеного Договору пропонується прописати, що договір оренди землі набирає чинності з моменту його підписання сторонами (раніше – після його державної реєстрації). Якщо сторони домовилися про нотаріальне посвідчення договору, такий договір є укладеним з моменту його нотаріального посвідчення.

З проектом постанови Кабінету Міністрів України, пояснювальною запискою до нього та порівняльною таблицею можна ознайомитися у розділі веб-сайту Держземагентства України “Земельне законодавство” – “Законотворча діяльність”.

Пропозиції від фізичних, юридичних осіб та їх об’єднань приймаються до 28 лютого 2015 року на поштову адресу Держземагентства України (вул. Народного ополчення, 3, м. Київ, 03680), або за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Коментар чи зауваження можна також залишити на веб-сайті Держземагентства України у розділі “Зв’язки з громадськістю”.

 Довідково:

На сьогодні, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 р. № 220, Типовий договір оренди землі набирає чинності з моменту його державної реєстрації та внесення відомостей про нього до Державного реєстру земель.

Разом з тим, законодавством більше не передбачено державної реєстрації договорів оренди землі, натомість реєстрації підлягає право оренди земельної ділянки.

Дані зміни відбулися, зокрема, унаслідок набрання з 1 січня 2013 року чинності законами України “Про Державний земельний кадастр” та “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” у частині реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно і їх обтяжень. Так, з 1 січня 2013 року припинилися повноваження територіальних органів Держземагентства у частині державної реєстрації державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою і договорів оренди землі.

 

Натомість, відповідно до статті 4 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, зокрема, право оренди земельної ділянки.

 

 

 

 

На Волині у 2014 році за кошти місцевих бюджетів здійснено роботи із встановлення меж прибережних захисних смуг на площі 1606 гектарів

 

Здійснення робіт зі встановлення прибережних захисних смуг та водоохоронних зон вздовж водних об’єктів є важливим у контексті охорони природних ресурсів Волинської області.

Земельні ділянки під прибережні захисні смуги виділяються з метою охорони поверхневих водних об'єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм в межах водоохоронних зон.

У Волинській області площа прибережних захисних смуг в області становить 29601 га,  з них встановлено межі на площі 10476 га.

Упродовж 2014 року за кошти місцевих бюджетів здійснено роботи із встановлення меж прибережних захисних смуг на площі 1606 гектарів. Зокрема, в Любешівському районі на площі 1274 га (уздовж річки Стохід) , Старовижівському районі - 262 га (озера та ставки Глухівської, Дубечненської, Любохинівської, Сероховичівської, Поліської сільських рад), Іваничівському – 19 га (озера та ставки Заболотцівської, Литовезької, Старолішнянської, Мовниківської сільських рад), Любомльському – 4,874 га (озеро Ягодинське).

До слова, межі прибережних захисних смуг навколо водних об’єктів в містах Луцьк, Ковель, Володимир-Волинський встановлені повністю.

Фахівці Головного управління Держземагентства в області постійно працюють з органами місцевого самоврядування щодо виділення коштів для продовження встановлення меж прибережних захисних смуг  навколо водних об’єктів.  Адже, згідно чинного законодавства у прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється  розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво;  зберігання та застосування пестицидів і добрив; влаштування літніх таборів для худоби; будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів;  миття та обслуговування транспортних засобів і техніки;  влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо.

Довідково:

Серед західних областей України Волинська область має найбільшу кількість озер (265 шт.). Найбільші і наймальовничіші озера – Світязь, Пулемецьке, Турське, Люцимир, Перемут, Оріхове, Волянське, Біле, Любязь. У межах області протікає майже 130 річок і річечок. Гідрографічна сітка представлена річками двох великих басейнів: річки Прип'ять і річки Західний Буг. Ріки області переважно належать до басейну річки Прип'ять. Вона разом з притоками Турія, Стохід і Стир є найбільшою річкою області. Вздовж західної межі області протікає річка Західний Буг з притокою Лугою.

 

 

 

Держземагентство винесло на громадське обговорення проект змін до Типового договору оренди землі

Державне агентство земельних ресурсів України винесло на громадське обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Типового договору оренди землі”.

Запропоновані зміни спрямовані на приведення типової форми договору оренди землі у відповідність до положень законів України “Про Державний земельний кадастр”, “Про оренду землі”, “Про оцінку земель” та “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.

До Типового договору оренди землі пропонується внести зміни, зокрема до пунктів 20 і 43, для врегулювання питань щодо державної реєстрації права оренди землі та моменту набрання чинності договором оренди землі.

Так, згідно з запропонованою редакцією пункту 20 передача земельної ділянки орендарю здійснюється після державної реєстрації права оренди земельної ділянки за актом її приймання-передачі.

У пункті 43 зазначеного Договору пропонується прописати, що договір оренди землі набирає чинності з моменту його підписання сторонами (раніше – після його державної реєстрації). Якщо сторони домовилися про нотаріальне посвідчення договору, такий договір є укладеним з моменту його нотаріального посвідчення.

З проектом постанови Кабінету Міністрів України, пояснювальною запискою до нього та порівняльною таблицею можна ознайомитися у розділі веб-сайту Держземагентства України “Земельне законодавство” – “Законотворча діяльність”.

Пропозиції від фізичних, юридичних осіб та їх об’єднань приймаються до 28 лютого 2015 року на поштову адресу Держземагентства України (вул. Народного ополчення, 3, м. Київ, 03680), або за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Коментар чи зауваження можна також залишити на веб-сайті Держземагентства України у розділі “Зв’язки з громадськістю”.

 Довідково:

На сьогодні, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 р. № 220, Типовий договір оренди землі набирає чинності з моменту його державної реєстрації та внесення відомостей про нього до Державного реєстру земель.

Разом з тим, законодавством більше не передбачено державної реєстрації договорів оренди землі, натомість реєстрації підлягає право оренди земельної ділянки.

Дані зміни відбулися, зокрема, унаслідок набрання з 1 січня 2013 року чинності законами України “Про Державний земельний кадастр” та “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” у частині реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно і їх обтяжень. Так, з 1 січня 2013 року припинилися повноваження територіальних органів Держземагентства у частині державної реєстрації державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою і договорів оренди землі.

Натомість, відповідно до статті 4 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, зокрема, право оренди земельної ділянки.

 

Волинь – шоста в Україніщодонаданнядозволівдозволів на розробленняпроектівземлеустроющодовідведенняземельнихділянокучасникам АТО.

Протягомсічня поточного року заяву на отриманняземельнихділянок подав 3281 військовослужбовець – учасник АТО або члени родин загиблихвоїнів.

При цьому, за поданимизаявами, з початку 2015 року булонаданодозволи на розробленняпроектівземлеустроющодовідведення 2340 земельнихділянокзагальноюплощею 1663,7 гектара. Крім того, булозатвердженопроектиземлеустрою та надано у власністьзахисникамВітчизни 478 земельнихділянокзагальноюплощею 149,2 гектара. Решта заявок знаходитьсяуроботіорганівземельнихресурсів та місцевихорганіввлади.

Загалом, з червняминулого року, коли булорозпочалороботиізпершочерговогозабезпеченняземельнимиділянкамизахисниківВітчизни, учасникам АТО або членам родин загиблихвоїнівнадано 11437 дозволів на розробленняпроектівземлеустроющодовідведення  земельнихділянокзагальноюплощею 6331,53 гектара.

За оперативною інформацієютериторіальнихорганів Держземагентства України, за періодпроведеннязаходівщодонаданняземельнихділянокучасникам АТО та членам родин загиблихзахисниківВітчизнинайбільшедозволів на розробленняпроектівземлеустроющодовідведенняземельнихділянокнадано у Львівській (1578 ділянокплощею 244,21 га), Вінницькій (1309 ділянокплощею 563,00 га), Чернігівській (972 ділянкиплощею 495,78 га), Миколаївській (962 ділянкиплощею 1117,75 га), Київській (874 ділянкиплощею 182,67 га), Волинській (868 ділянокплощею 345,83 га), Житомирській (730 ділянокплощею 437,09 га), Закарпатській (661 ділянкаплощею 121,15 га), Кіровоградській (542 ділянкиплощею 733,36 га), Рівненській (415 ділянокплощею 65,20 га) областях.

Натепер за сприяння та допомогифахівцівземлевпорядноїслужбизатвердженопроектиземлеустрою та надано у власністьучасникам АТО та  членам сімейзагиблихвоїнів 1620 земельнихділянокзагальноюплощею 618,52 гектара.

Довідково:

ДержземагентствоУкраїни та йоготериторіальніорганипередають у власністьземельніділянкисільськогосподарськогопризначеннядержавноївласності. Розпорядження землями комунальноївласності в населених пунктах здійснюєтьсябезпосередньосільськими, селищними та міськими радами. Щодовиділенняземельнихділяноквійськовослужбовцям, якіберуть участь в АТО, та членам родин воїнів, якізагинули в боротьбі за територіальнуцілісністьУкраїни, ДержземагентствоУкраїниведеактивнуспівпрацю з місцевими органами влади та депутатами місцевих рад.

 

Уся інформація про інвестиційно привабливі земельні ділянки Волині – на сайті Головного управління Держземагентства в області.

      На Волині для розвитку бізнес-проектів, із земель державної та комунальної власності пропонується 99 вільних інвестиційно привабливих земельних ділянок загальною площею 506 га, які, або право оренди яких можуть бути запропоновані для продажу на земельних торгах для потенційних інвесторів.

Для покращення поінформованості бізнес-середовища, на веб-сторінці Головного управління Держземагентства у Волинській області ( http://www.zem.voladm.gov.ua/index.php ) створена окрема рубрика «Інвестиційні ділянки». У ній можна віднайти інформацію про наділи, які пропонуються інвесторам у всіх районах та містах обласного значення регіону.

Відтак, у рубриці викладено повну інформацію про земельну ділянку: форма власності, розпорядник землі, площа, можливе її призначення, умови придбання  чи оренди, орієнтовна стартова ціна тощо.

Також наявні картографічні схеми розміщення земельної ділянки та контактні дані відповідальних осіб. 

Таким чином, фахівцями Головного управління Держземагентства в області  значно спрощено доступ до інформації про інвестиційно привабливі земельні наділи краю. 

 

За підсумками 2014 року в Україні від продажу державних та комунальних земель до бюджетів надійде понад 590 млн гривень

За підсумками 2014 року в Україні від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення державної та комунальної форми власності та прав оренди на них до бюджетів надійде понад 590 млн гривень. Цей показник на 199,4 млн гривень (або у 1,5 разу) перевищує аналогічні показники 2013 року.

Так, за даними Державного агентства земельних ресурсів протягом 2014 року в Україні було продано 2648 земельних ділянок несільськогосподарського призначення державної та комунальної власності під об’єктами нерухомого майна загальною площею 658,89 га вартістю 590,1 млн гривень. Це на 407 ділянок більше, ніж у 2013 році. Зокрема, органи місцевого самоврядування реалізували 2579 земельних ділянок комунальної власності загальною площею 620,45 га за ціною 582,4 млн гривень. Органи державної влади продали 69 земельних ділянок державної власності площею 38,44 га вартістю 7,7 млн гривень.

Результати продажу прав оренди на земельні ділянки державної та комунальної власності у 2014 році також перевищили показники року попереднього. Зокрема, у 2014 році було реалізовано 665 таких прав, що на 440 більше (або майже у три рази), ніж у 2013 році.

Перевищив аналогічний показник позаминулого року і розмір річної орендної плати. У 2014 році він склав на 76,5 млн гривень (або у 4,3 разу) більше, ніж у 2013 році.

На сьогодні від продажу у 2014 році земельних ділянок та прав оренди до бюджетів уже надійшло 524,9 млн гривень (з урахуванням розстрочених платежів). У тому числі: до Державного бюджету України перераховано 17,4 млн гривень, до місцевих – 507,5 млн гривень.

На конкурентних засадах (земельних торгах) із загальної кількості проданих протягом 2014 року ділянок було реалізовано 192 земельні ділянки несільськогосподарського призначення державної та комунальної власності загальною площею 36,82 га вартістю 38,82 млн гривень. На конкурентних засадах було також продано права оренди на 665 земельних ділянок площею 8735,3 га, річна орендна плата за які становить 18,7 млн гривень. Порівняно з 2013 на конкурентних засадах було продано на 113 ділянок більше. Загальна ціна продажу земельних ділянок на земельних торгах за звітний рік перевищила аналогічний показник позаминулого року на 3,46 млн гривень.

 

Експерти ЄС поділилися з українськими фахівцями європейськими практиками протидії проявам корупції у сфері земельних відносин

Експерти ЄС поділилися з фахівцями органів земельних ресурсів України найкращими практиками протидії проявам корупції у сфері земельних відносин у своїх країнах. У рамках проекту Твіннінг «Сприяння розвитку відкритого і прозорого ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні» голландські та литовські експерти провели  в Держземагентстві України навчальний семінар по боротьбі з корупцією.

У ході семінару українські фахівці під керівництвом європейських експертів опрацьовували рішення для звуження корупційних ризиків, зокрема у процесі реєстрації земель.

Надалі ідеї та набутий досвід застосовуватимуться при розробленні нових законодавчих ініціатив, а також, реалізовуватимуться на практиці на місцях.

«Корупційні ризики можна звести нанівець, якщо подбати про це на етапі розроблення законів і правил», – зауважив у ході семінару  представник Міністерства сільського господарства Литовської Республіки Аудрюс Петкявічус.

Литовські експерти також висловлюють переконання, що найголовніша зброя у боротьбі з корупцією – публічність ухвалення державних рішень, відкритість даних та прозорість заходів у сфері земельних відносин. Прикладом прозорості у галузі стало запровадження у Литві онлайн-аукціонів, для участі в яких потенційні учасники вносять 5% від стартової ціни лота, які зараховуються на користь держави, якщо учасник виграв, однак відмовився від оплати лота.

У Нідерландах оцінка державних земель для продажу завжди проводиться незалежною особою, а визначену стартову ціну перевіряє державний службовець на основі нещодавніх трансакцій на прилеглій території. При цьому голландська Служба управління земельними і водними ресурсами віддає перевагу наданню земель в оренду, а не їх продажу. Орендна ставка становить орієнтовно 2% від ринкової вартості сільськогосподарських земель.

Довідково:

Реалізацію проекту Твіннінг «Допомога у розвитку відкритого і прозорого ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні» розпочато 8 січня 2014 року. Право на реалізацію проекту зі сторони ЄС було надано консорціуму, який складається з Королівства Нідерландів, Федеративної Республіки Німеччина і Литовської Республіки.

Загальною метою проекту Твіннінг є:

- розвиток ринку сільськогосподарських земель в Україні, що є однією з найважливіших урядових проблем. Розвиток ринку земель в сільській місцевості розглядається як стимул для розвитку економіки України;

- допомога у створенні ринкової земельної та аграрної політики на основі запровадження ефективного ринку земель. Ціноутворення на землю повинно відповідати якнайбільше механізмам ринкової економіки, в поєднанні з необхідністю забезпечити гідні умови життя для фермерів і сталі умови розвитку сільської місцевості.

 

 

У Волинській області розпочала роботу спеціалізована комісія з проведення інвентаризації земель

У Волинській області розпочала роботу спеціалізована комісія з проведення інвентаризації земель сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення, розташованих в межах населених пунктів і за їх межами. Також комісія здійснюватиме оцінку ефективності їх використання.

Створена комісія на виконання розпорядження голови Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика, який таким чином поставив мету – підвищити ефективність використання земель, впорядкувати надходження плати за землю.

Днями відбулося перше засідання комісії, яку очолює радник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук. Участь у роботі також взяв начальник Головного управління Держземагентства в області Василь Василенко, фахівці землевпорядних служб області, державної фіскальної служби, представники низки управлінь та відомств області.

Відтак, в ході засідання було поінформовано, що визначено першочергові завдання комісії, а саме:

- виявлення земельних ділянок, що не використовуються або використовуються нераціонально, не за цільовим призначенням;

- виявлення земельних ділянок, які використовуються без оформлення відповідних прав на землю та їх обмежень, або права користування якими не встановлено та не здійснено державну реєстрацію;

- виявлення резервів збільшення надходжень від плати за землю до місцевих бюджетів.

Для оптимізації роботи комісії з такими ж завданнями  будуть створені у всіх районах Волині.

Інвентаризація та перевірка використання усіх земель сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення, розташованих в межах населених пунктів та за їх межами буде здійснена до 10 березня ц.р

За результатами перевірок буде визначено переліки земельних ділянок державної та комунальної власності, які використовуються неефективно, з порушенням вимог земельного законодавства та не перебувають  у власності  чикористуванні.

 

А потому – Головним управлінням Держземагентства в області та РДА, відповідно до повноважень, будуть  надані рекомендації органам місцевого самоврядування щодо ефективного використання земель, проведення нормативної грошової оцінки земель, на яких вона не проведена, надання в оренду земель державної та комунальної власності, не наданих у власність та користування на конкурентних засадах.

 

Працівники Головного управління Держземагентства в області передали одноденний заробіток на благодійні цілі

Працівники Головного управління Держземагентства в області відгукнулися на ініціативу, оголошену напередодні новорічних та різдвяних свят  головою Волинської облдержадміністрації Володимиром Гунчиком щодо перерахування власного одноденного заробітку на допомогу волинським військовослужбовцям та родинам загиблих.

Відтак, колектив Головного управління одностайно підтримав таку пропозицію, було зібрано одноденний заробіток у сумі 4415 грн.

Частина коштів, - 2215 грн, - вже переказано для допомоги важкопораненому військовослужбовцю Збройних Сил України Арсену Боярчуку, що отримав важкі поранення під час антитерористичної операції на Сході України.

Інша половина, - 2200 грн переказано родині добровольця, бійця батальйону «Азов» Ігоря Сливки, який загинув під час виконання бойових завдань на Сході України.

Нагадаємо, упродовж 2014 року працівники Головного управління, відділів Держземагентства в області, землевпорядних проектних організацій допомагали нашим військовим та добровольчим батальйонам – зокрема на ці цілі було зібрано 102 тис 009 гривень.

В автоматизованій системі Державного земельного кадастру зареєстровано понад два мільйона земельних ділянок

За два роки, з початку роботи національної кадастрової системи (НКС), територіальні органи земельних ресурсів зареєстрували 2126435  земельних ділянок, що належать фізичним та юридичним особам в Україні. З них у 2014 році було зареєстровано 877679 земельних наділів. Про це свідчать дані Державного земельного кадастру.

У Держземагентстві України нагадують, що реєстрація земельних ділянок у Державному земельному кадастрі здійснюється за  заявницьким принципом, при наявності у заявника визначеної законодавством документації.

Найбільше ділянок минулого, 2014 року, було зареєстровано у Київській (83134), Львівській (62089), Вінницькій (47122),Черкаській (46065), Хмельницькій (45067), Полтавській (43434) областях.

Крім того, протягом двох років було видано 1765017 витягів з Державного земельного кадастру про земельні ділянки, зокрема 848971 витяг – протягом 2014 року.

Завдяки автоматизації процесів реєстрація земельної ділянки в Україні суттєво прискорилася. Нині за наявності повного пакету документів час реєстрації ділянки не перевищує 30 хвилин. Протягом двох років при реєстрації земельної ділянки в Україні практично не існує черг.

Реєстрація земельних ділянок та надання витягів з Державного земельного кадастру про земельні ділянки у 2013 –2014 р.р.

Назва адміністративно-територіальної одиниці 

Здійснено державну реєстрацію земельних ділянок

Надано витягів з Державного земельного кадастру про земельні ділянки

2013 рік

2014 рік

2013 рік

2014 рік

Автономна Республіка Крим

38552

5705

27796

4811

Вінницька область

86472

47122

57711

55967

Волинська область

48045

34302

18597

16998

Дніпропетровська область

54253

37281

66066

54796

Донецька область

52710

25273

43452

24293

Житомирська область

43707

34514

36719

27704

Закарпатська область

28270

26452

11095

11890

Запорізька область

33351

24867

32225

35396

Івано-Франківська область

36396

33304

16075

16923

Київська область

113466

83134

91028

86254

Кіровоградська область

44955

33422

32591

41371

Луганська область

39901

21848

20873

15455

Львівська область

60717

62089

31282

27475

Миколаївська область

35347

22041

31745

30537

Одеська область

48890

40381

34017

42475

Полтавська область

52079

43434

56155

64782

Рівненська область

53606

34732

18921

18670

Сумська область

45864

38466

38319

42757

Тернопільська область

47392

26789

36646

30798

Харківська область

46567

31193

34957

36169

Херсонська область

28577

17352

28411

30214

Хмельницька область

58543

45067

30582

32085

Черкаська область

57292

46065

51298

41968

Чернівецька область

32481

25419

14647

15167

Чернігівська область

53355

34252

42183

37122

М.Київ

1891

2262

5179

5545

М.Севастополь

6077

913

7476

1349

Всього

1248756

877679

916046

848971

* Інформація по Автономній Республіці Крим за 2014 рік надається станом на березень 2014 року.

** Інформація по Донецькій та Луганській областях за 2014 рік надається без урахування тимчасово окупованих територій.

Державний земельний кадастр – складна високотехнологічна система, яка за своєю інфраструктурою, обсягом даних та кількістю операцій не має аналогів в Україні (карти, ортофотоплани, геодезичні координати, персональні дані, інформація про ділянку, електронні копії документів, захищені канали зв’язку засобів телекомунікацій і т.д.).

Вільний доступ до відомостей Державного земельного кадастру, які відображаються на публічній кадастровій карті, Держземагентство України відкрило 1 січня 2013 року.

 

Упродовж 2014 року фахівці Головного управління Держземагентства у Волинській області особливу увагу приділяли роботі зі зверненнями громадян

Упродовж 2014 року фахівці Головного управління Держземагентства у Волинській області особливу увагу приділяли роботі зі зверненнями громадян. «Варто відзначити, що минулоріч їх кількість значно зменшилась, що свідчить про активну роз’яснювальну роботу щодо норм чинного законодавства, належний рівень надання послуг населенню та професіоналізм спеціалістів земельних служб області, зокрема й у наданні письмових роз’яснень органам місцевого самоврядування щодо спірних питань земельного законодавства», - каже перший заступник начальника Головного управління Держземагентства у Волинській області Світлана Богута.

Зокрема, у 2014 році до Головного управління усього надійшло 200 звернень громадян, що на 42% менше ніж за 2013 рік. Найбільше - з Луцького та Ковельського районів.

Найчастіше громадяни звертаються з приводу реєстрації земельних ділянок в Державному земельному кадастрі та отримання правовстановлюючих документів на земельні ділянки. Із 200 звернень – лише 9 повторних та 5 колективних.

Відтак, за минулий рік на адресу Головного управління надійшло 90 звернень громадян за дорученням обласної державної адміністрації та обласної ради; 10 – за дорученням Держземагенства України; 39 надійшло безпосередньо від громадян;    6 – від правоохоронних органів, 27 – від інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Також на особистому прийомі керівництва побувало 28 громадян, що на 60% менше ніж за 2013 рік.

Окрім того, ретельно проводилася робота щодо звернень, які надходять з Урядової гарячої лінії (0-800-507-30-90) в рамках постанови Кабінету Міністрів України № 898 від 12.08.2009 року «Про взаємодію органів виконавчої влади та державної установи «Соціальний контактний центр». Протягом 2014 року до головного управління надійшло 26 таких звернень, що на 61 % менше ніж за 2013 рік.

 

 

 

174 земельні наділи вже надано у власність волинянам – учасникам АТО та родинам загиблих

На Волині триває робота щодо виділення землі учасникам АТО та родинам загиблих воїнів.

Відтак, станом на 26 грудня до органів місцевого самоврядування та Головного управління Держземагентства в області надійшло вже 2352 заяви про виділення земельної ділянки учасникам АТО та членам родин загиблих військовослужбовців. Про це інформує Головне управління Держземагентства в в області.

На разі прийнято 715 рішень (наказів) про надання дозволу на розробку проектів землеустрою на загальну площу 323,2 га.

Вже надано у власність учасникам АТО та членам родин загиблих бійців 174 ділянки. Їх загальна площа становить 151 га. З них  92 – для ведення особистого селянського господарства, 41 – для будівництва, 41 – для садівництва.

Волинські земельними систематично працюють над організацією земельних аукціонів в краї

Головним управлінням Держземагентства у  Волинській області у грудні відбулось 8 конкурсів з відбору виконавців робіт із землеустрою та оцінки земель. Зокрема, 2 - у Горохівському  районі, 1 – у Луцькому, 3 – у м.Нововолинську.  Про це повідомляють у Головному управлінні Держземагентства в області.

Окрім того здійснено 8 конкурсів з відбору виконавця робіт з проведення земельних торгів. 4 – у Ківерцівському районі, 1 – у Луцькому, 2 – у м.Володимир-Волинський та 1 – у м.Нововолинську.

Також, 29.12.2014 відбудеться конкурс з відбору виконавців робіт з проведення земельних торгів з продажу 13 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 522,6189 га.  

На сайті Держземагентства у грудні місяці розміщено 3 оголошення на проведення конкурсу з відбору виконавців робіт з проведення земельних торгів з продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності:

10.12.2014 року (повторно) на 5 ділянок – площею 109,8940 га

11.12.2014 року на 16 ділянок – площею 471,2014 га

17.12.2014 року на 13 ділянок – площею 351,7473 га

Усього Головним управлінням проводяться підготовчі роботи з організації земельних торгів з продажу права оренди по 113 лотах загальною площею 2840,1286 га 

 

На Волині у грудні на земельних аукціонах було продано 5 ділянок несільськогосподарського призначення

На Волині у грудні на земельних аукціонах було продано 5 ділянок несільськогосподарського призначення. Про це інформує Головне управління Держземагентства в області.

Зокрема, на 4  наділи загальною площею 1,7487 га  відбувся продаж права оренди (Луцький р-н та м.Рожище). Загальний її річний обсяг – 104 тис 955 грн.

Одну ділянку площею  0,0105  га реалізовано у власність (м. Володимир-Волинський)  для будівництва та обслуговування будівель торгівлі. Ціна її склала 17 тис 390 грн.

Окрім того, 27.12.2014 відбудеться ще одні торги з продажу земельної ділянки у власність у Камінь-Каширському р-ні, площею – 0,0500 га, для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.

 

Волинська область у п’ятірці лідерів щодо виділення земельних ділянок учасникам АТО.

Про це повідомляють у Державному агентстві земельних ресурсів України…

За даними Державного агентства земельних ресурсів, станом на 22 грудня в Україні учасникам АТО та членам їх родин було виділено 8325 земельних ділянок. Загальна площа відведених земель становить 4331,02 гектара.

Лише протягом останнього тижня за  заявами військовослужбовців – учасників АТО було виділено 116 земельних ділянок загальною площею 42,27 гектара.

За даними Держземагентства, за весь період реалізації соціальних ініціатив щодо забезпечення земельними ділянками учасників АТО найбільше рішень про надання відповідних дозволів було ухвалено у Львівській області – 1255 рішень (1255 ділянок площею 175,19 га); Вінницькій – 998 рішень (1001 ділянку площею 363,73 га); Чернігівській – 760 рішень (760 ділянок площею 371,07 га); Київській – 667 рішень (679 ділянок площею 133,47 га); Волинській – 623 рішення (623 ділянки площею 302,31 га); Миколаївській – 474 рішення (850 ділянок площею 903,50 га); Житомирській – 453 рішення (455 ділянок площею 245,64 га); Закарпатській – 445 рішень (445 ділянок площею 98,99 га); Рівненській – 330 рішень (330 ділянок площею 20,03 га) областях.

При цьому, як свідчить статистика органів земельних ресурсів, військовослужбовці – учасники АТО часто звертаються із заявами про виділення ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. З червня 2014 року, коли розпочалися роботи з виділення земельних ділянок учасникам АТО, землевпорядні служби ухвалили 1228 відповідних рішень для надання дозволів на розроблення проектів землеустрою. Загалом для цих цілей було відведено 1967 земельних ділянок площею 251,42 гектара.

Крім того, було ухвалено 4234 рішення про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення 4234 земельних ділянок площею 479,5 га для ведення садівництва, 18 рішень – про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення 18 земельних ділянок площею 0,98 га для ведення індивідуального дачного будівництва, 2097 рішень – про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення 2106 земельних ділянок площею 3599,11 га для ведення особистого селянського господарства.

Держземагентство нагадує, що органи земельних ресурсів передають у власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності.  Розпорядження землями комунальної власності в населених пунктах здійснюється сільськими, селищними та міськими радами.

 

Волинь – лідер в Україні із дострокового запровадження адміністративних послуг громадянам у сфері земельних відносин через ЦНАПи

 Волинь – лідер в Україні із дострокового запровадження адміністративних послуг громадянам у сфері земельних відносин через ЦНАПи. Про це повідомляють у Держземагентстві України.

Станом на 17 грудня в переважній більшості областей України державні кадастрові реєстратори з випередженням терміну  розпочали роботу через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Так, з 629 Центрами адмінпослуг, з якими ведеться співпраця, у 249 вже облаштовані робочі місця та розпочали роботу державні кадастрові реєстратори. У 296 ЦНАПах налагоджена робота з приймання заяв громадян та юридичних осіб та видачі результатів адмінпослуг.

Безумовними лідерами із дострокового запровадження адміністративних послуг громадянам у сфері земельних відносин через ЦНАПи стали Волинська, Черкаська області та м. Київ. У цих регіонах державні кадастрові реєстратори вже надають громадянам послуги в усіх без винятку Центрах адміністративних послуг.

Наближаються до аналогічного результату Вінницька область, де кадастрові реєстратори працюють в 25 із 29 Центрах адмінпослуг та Київська область – в 31 з 33 Центрах адмінпослуг .

Тож, для вирішення питань у галузі земельних відносин там можна звертатися в районні, міські та обласний ЦНАПи. Для роботи з громадянами в цих центрах створені усі необхідні умови – є апаратура, телефонний зв’язок, доступ до мережі Інтернет.

Наразі керівництво управлінь Держземагентства в указаних областях перевіряє, аби послуги громадянам надавалися оперативно та на високому рівні. Вивчаються відгуки громадян.

 

Нагадаємо, що перелік адміністративних послуг, які надаються територіальними органами Держземагентства через ЦНАПи, визначено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 травня 2014 року № 523- р. Цим же розпорядженням датою надання послуг у сфері земельних відносин виключно через ЦНАПи визначено 1 січня 2015 року.

Місцеві бюджети Волині упродовж 2014 року отримали 104,26 млн грн  плати за землю

У Волинській області від початку  2014 року до місцевих бюджетів вже надійшло 104,26 млн гривень від плати за землю (майже на 3,97 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року). Про це інформує Головне управління Держземагентства у Волинській області.

Переважну частину надходжень становить орендна плата (68,56 млн грн), земельний податок (понад 35,70 млн гривень).

Також понад 14,56 млн грн надійшло до бюджетів місцевих рад від реалізації земельних ділянок несільськогосподарського призначення, майже 0,82 млн грн – у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва.

 

Працівники земельних служб Волині допомагають військовим

Упродовж березня – грудня 2014 року Головним управлінням Держземагентства у Волинській області, його територіальними підрозділами, землевпорядними проектними організаціями, зібрано   102 тис 009 гривень, які спрямували на допомогу волинським військовим.

     Зокрема, на суму 13 440 грн. було закуплено спорядження для потреб батальйону «Айдар».

48 261 грн. перераховано на потреби в/ч А 2331, яка дислокується у м.Володимир-Волинському.

18 538 грн (одноденний заробіток працівників Головного управління Держземагентства у Волинській області, його територіальних органів) було спрямовано  на медичне забезпечення поранених військовослужбовців, які перебувають на лікуванні у Дніпропетровському військовому госпіталі.

10 780  грн. – додатково зібрані кошти працівниками Головного управління Держземагентства у Волинській області, його територіальних підрозділів, землевпорядних проектних організацій. Ці кошти витратили на:

1) надання матеріальної допомоги працівникам землевпорядної служби –учасникам АТО;

2) придбання  військового спорядження;

3) на поховання брата працівниці Головного управління Держземагентства у Волинській області – учасника АТО.

7410 грн. – кошти, зібрані працівниками Головного управління Держземагентства у Волинській області, його територіальних підрозділів, їх передано представникам Волинської самооборони для закупівлі військового спорядження.

800 грн. передано начальником Головного управління Держземагентства у Волинській області у в/ч А 2331, яка дислокується у м.Володимир-Волинському для закупівлі антифризу для військових автомобілів.

2780 грн. – кошти, зібрані працівниками Головного управління Держземагентства у Волинській області до дня Збройних сил України. Їх передано  сім’ї загиблого бійця Лящука М та на лікування  пораненого бійця батальйону «Айдар».

 

Державні кадастрові реєстратори Волинської області розпочали свою роботу в  усіх, без винятку Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) регіону

Державні кадастрові реєстратори Волинської області з випередженням термінів,  передбачених урядовим розпорядженням, розпочали свою роботу в усіх, без винятку Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) регіону. Про це повідомляє Головне управління Держземагентства у Волинській області.

Як відомо, стартовою  датою надання послуги у сфері земельних відносин через ЦНАПи є 1 січня 2015 року, однак, виконуючи доручення Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, від 10 грудня почали надавати послуги в усіх ЦНАПАх регіону.

Це стало можливим завдяки активним процесам децентралізації в області, цілеспрямованій роботі фахівців Головного управління Держземагентства в області, а також завдяки проголошеним у краї пріоритетам щодо організації оперативного, комфортного та доступного надання  адміністративних послуг мешканцям краю, зокрема у сфері земельних відносин.

 Начальник Головного управління Держземагентства в області Василь Василенко, його заступники особисто відвідали усі волинські ЦНАПи, поспілкувалися з державними кадастровими реєстраторами, проінспектували їх готовність до роботи, переконалися, що послуги надаються оперативно, на високому рівні. Та і громадяни позитивно оцінюють ці зміни.Отож,  для вирішення земельних питань можна звертатися в усі районні, міські та обласний Центри надання адімінстартивних послуг. Для роботи з громадянами там створені усі необхідні умови – є апаратура, телефонний зв'язок, мають доступ до мережі Інтернет.

До слова, перелік адміністративних послуг, які надаються територіальними підрозділами Держземагентства через ЦНАПи,  визначено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 травня 2014 року № 523-р.

Адміністратори  Центрів надання адміністративних послуг у Волинській області  надають  витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки; довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями, а також відомості з документації із землеустрою, що включена до Державного фонду документації із землеустрою.

 

Держземагентство розробило покрокову схему дій для допомоги учасникам АТО в отриманні земельних ділянок

Державне агентство земельних ресурсів України розробило покрокову схему дій для допомоги учасникам АТО та членам родин воїнів, які загинули в боротьбі  за територіальну цілісність України, які бажають отримати земельні ділянки.

Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства з питань отримання ділянок учасниками АТО. Держземагентством надано чіткі інструкції, що потрібно зробити для отримання та реєстрації ділянки, кому і куди звертатися, в які терміни мають бути виконані роботи, а також вартість відповідних адміністративних послуг.

З покроковою схемою можна ознайомитися на офіційному сайті Держземагентства України за посиланням (http://dazru.gov.ua/pytannia-vidpovidi/informatsiia-ta-roz-iasnennia-shchodo-zemleustroiu-ta-okhorony-zemel/109759-pokrokova-skhema-dii-dlia-dopomohy-uchasnykam-ato-v-otrymanni-zemelnykh-dilianok.html). Держземагентство нагадує, що земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності передають у власність земельне відомство та його територіальні органи.  Розпорядження землями комунальної власності в населених пунктах здійснюється безпосередньо сільськими, селищними та міськими радами.На сьогодні, за оперативною інформацією територіальних органів Держземагентства, військовослужбовцями – учасниками АТО та членами родин загиблих учасників АТО подано 15582 заяви на отримання земельних ділянок.

 

На Волині до органів місцевого самоврядування та ГУ Держземагентства в області надійшло 2203 заяви про виділення земельної ділянки учасникам АТО

Станом на 11 грудня до органів місцевого самоврядування та Головного управління Держземагентства в області надійшло вже 2203 заяви про виділення земельної ділянки учасникам АТО та членам родин загиблих військовослужбовців. Про це інформують фахівці  Головного управління ДЗАУ в області. На разі прийнято 622 рішення (наказів) про надання дозволу на розробку проектів землеустрою на загальну площу 302,2 га. Вже надано у власність учасникам АТО та членам родин загиблих бійців 121 ділянку. Їх загальна площа становить 138,2 га. З них З них 88 – для ведення особистого селянського господарства, 23 – для будівництва, 10 – для садівництва.

 

Від початку 2014 року до бюджетів усіх рівнів Волинської області надійшло понад 757 тис. грн. у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва

Від початку 2014 року до бюджетів усіх рівнів Волинської області надійшло понад 757 тис. грн. у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва. Водночас, Головне управління Держземагентства в області повідомляє: у зв’язку з вилученням сільськогосподарських та лісогосподарських угідь для використання їх у цілях, не пов’язаних із веденням сільського та лісового господарства, з початку 2014 року в цілому по області нараховані втрати на суму 852 тис.грн. Упродовж 11 місяців поточного року використано 155,87 тис. грн, що надійшли в порядку відшкодування втрат: на поліпшення сільськогосподарських та лісогосподарських угідь, на розроблення робочих проектів землеустрою з охорони земель, на проведення нормативної грошової оцінки земель, на інвентаризацію земель

 

Від початку року державні кадастрові реєстратори Волинської області  зареєстрували 30 811 земельних ділянок

Упродовж листопада 2014 року державні волинськими фахівцями землевпорядної галузі в Національній кадастровій системі зареєстровано 5127 заяв про надання послуг з ведення Державного земельного кадастру. З них Державними земельними кадастровими реєстраторами регіону опрацьовано 5063  заяви. Зокрема, прийнято 3480 заяви про Державну реєстрацію земельної ділянки, з них опрацьовано 3435 заяв. Також, прийнято 1500 заяв про надання витягів з Державного земельного кадастру щодо земельної ділянки, за якими надано вже 1498 витягів, що становить 99,9% Крім того, з Мін’юсту через Національну кадастрову систему надійшло 825 запити, з них опрацьовано 817 та ще 8 перебуває в обробці. Вцілому ж від початку року державні кадастрові реєстратори області зареєстрували 30 811 земельних ділянок та надали 15 621 витягів із Державного земельного кадастру. Від громадян  з початку року надійшло 30 918 заяв щодо реєстрації земельних ділянок та 15 625 заяв щодо надання витягів з Державного земельного кадастру.

 

У Волинській області орендарі земельних часток (паїв) вже сплатили 98,4 млн грн орендної плати

У Волинській області орендарі земельних часток (паїв) вже сплатили 98,4 млн грн орендної плати. Про це повідомляє Головне управління Держземагентства в регіоні.

Загалом  у продовж у 2014 році на умовах оренди сільськогосподарськими товаровиробниками використовується 191,3 тис. га земельних часток (паїв). Це на 14,2 тис. га більше ніж у 2013 році.

Укладено 90,1 тисяч договорів оренди, що на 9,9 тисяч договорів більше ніж у 2013 році.

Орендна плата в грошовому еквіваленті становить 118,9 млн. грн., що на 19,3 млн. грн. більше ніж у 2013 році. Очікуваний об’єм надходжень до місцевих бюджетів у вигляді податків з доходів фізичних осіб становитиме близько 17,8 млн. грн., що майже на 2,7 млн. грн. більше ніж у 2013 році.

 Станом на 01.12.2014 орендарями земельних часток (паїв) виплачено 98,4 млн. грн., що складає  82,7%.

Понад 90 % нарахованої орендної плати виплачено у Ківерцівському (98,5%), Любешівському (98,2%), Локачинському (93,9%) та Луцькому (91,2%) районах.

Значно зріс і середній розмір орендної плати. Нині він становить 626 грн. за 1 га. (Середній розмір орендної плати по області на кінець 2013 року становив 567,9 грн. за один гектар в рік, у 2012 – 502,8 грн. за 1 га).

 

Землевпорядники Волині встановили межі 57 об’єктам природно заповідного фонду  місцевого значення площею 15,1 тис  га

На Волині налічується 26 об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення площею 132,5 тис. га. Землевпорядниками краю станом на грудень 2014 року встановлено межі територій 7 об’єктів площею 34,183 тис. га. Вже видано 90 державних актів на площу 29,817 тис. га.

Природно-заповідний фонд місцевого значенняналічує 358 об’єктів площею 102,220 тис. га. Встановлені межі 57 об’єктам природно заповідного фонду площею 15,1 тис. га.

Фахівці землевпорядної галузі Волині долучаються до антикорупційних заходів

Волинські землевпорядники активно беруть участь у антикорупційних заходах. Зокрема у період з січня по листопад 2014 року відбулося 50 тематичних нарад і 106 семінарів та занять щодо роз’яснення антикорупційного законодавства. У цих заходах взяло участь 1476 осіб: 502 спеціаліста – землевпорядника сільських та селищних рад, 974 спеціаліста управлінь та відділів Держземагентства в містах і районах Волинської області.     

Керівники управлінь та відділів Держземагентства у районах і містах регіону  проводили семінар-наради для  працівників управлінь та відділів. В ході цих заходів обговорювалися теми: «Напрями запобігання та протидії корупції на державній службі: морально-ідеологічний аспект», «Поняття корупції та суб’єктів протидії корупції згідно із Законом України «Про засади запобігання та протидії корупції в Україні», «Корупція в Україні: стан корупції та антикорупційна політика держави».

 

А 14 листопада 2014 року у Волинському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій  для працівників – відповідальних за протидію та запобігання корупції у відділах та управліннях Держземагентства Волинської області, відбувся короткостроковий тематичний семінар.  29 спеціалістів  заслухали низку тем  та підвищили кваліфікацію за програмою «Запобігання та протидія корупції у сферах державної служби та служби в органах місцевого самоврядування».

 

На втілення земельної реформи у 2014 році на Волині профінансовано 1,367 млн грн.

 У 2014 році у Волинській області з  районних, селищних, сільських та міських бюджетів на проведення земельної було фактично профінансовано 1,367 млн грн.

З них  на роботи з охорони земель – 234,17 тис. грн, інвентаризацію земель – 87,18 тис. грн, розроблення схем землеустрою району – 296,65 тис. грн, оформлення права постійного користування земельними ділянками бюджетних установ комунальної власності - 149,26 тис. грн, нормативну грошову оцінку земель – 15 тис. грн, встановлення і зміну меж населених пунктів – 204,29 тис. грн, встановлення меж прибережних смуг – 3,4 тис. грн, організацію та проведення земельних торгів, розроблення проектів відведення  – 376,87 тис. грн.      

        Найбільші обсяги виділених коштів у  м. Луцьку (1 млн грн),                      м. Ковелі (400 тис. грн), Ратнівському (346,50 тис. грн) та Ківерцівському (322,03 тис. грн) районах.

   Профінансовано найбільше коштів у Луцькому (249 тис. грн), Маневицькому (226 тис. грн.) ,Старовижівському (105 тис. грн.) районах та м. Луцьку (162,7 тис. грн).

Українські фахівці переймають досвід Євросоюзу з управління землями та планування землекористування

Як заробити гроші на здачі в оренду або продажі державних сільськогосподарських земель та примножити сільськогосподарське виробництво – таке практичне завдання від німецьких експертів отримали на заняттях українські фахівці під час тижневого навчального курсу «Управління землями, у тому числі державної власності, та планування землекористування», що проходить у Києві в рамках проекту Твіннінг.

Так, на заняттях керівник групи з продажу та оренди Товариства з управління та реалізації земель (BVVG) Єва Хельрігель розповіла українським колегам, що після об’єднання східної та західної Німеччини федеральний уряд обрав шлях довготермінової оренди земель державної власності замість поспішного їх продажу. До плюсів такого підходу експерт ЄС віднесла: забезпечення можливості для дрібних фермерів використати капітал на споруди та техніку, накопичуючи його для придбання земель. На переконання Єви Хельрігель, очевидною перевагою такого шляху реформування сфери земельних відносин є консолідація аграрної та виробничої структури відповідно до фахових знань фермерів, а не з огляду на фінансову потужність сільгосптоваровиробника, що дозволяє уникнути непередбачуваних цінових коливань на ринку землі.

– У Німеччині єдиним мінусом запровадження такої системи роботи були значні витрати на довготривалу діяльність Товариства з реалізації та управління державних сільськогосподарських земель, які, однак, повністю окупаються, – констатувала Єва Хельрігель.

На сьогодні, відділ BVVG, який очолює п. Хельрігель, опікується 16000 га сільськогосподарських, лісогосподарських та інших земель на території трьох округів поблизу Берліна. За рік такий відділ має принести прибутку не менше, ніж 20 мільйонів євро як від сплати оренди, так і від продажу земель державної власності. За останні сім років цей відділ BVVG жодного разу не зривав план надходжень.

Під час тренінгу колега п. Хельрігель Детлев Кухар, начальник відділу внутрішнього аудиту BVVG, окреслив  роль держави на ринку земель з точки зору законодавчої та інституційної основ.

 

Поєднання теоретичних та практичних занять для майбутніх українських тренерів у рамках тижневого навчального курсу допоможе вітчизняним фахівцям знайти найбільш оптимальні рішення для вирішення нагальних питань у системі земельних відносин. Надалі навчання проводитимуть голландські тренери – фахівці з кадастрових питань та планування землекористування.

 

В  області з липня поточного року надано 10 303  безоплатних послуг державної реєстрації земельної ділянки.

Спеціалістами Головного управління  Держземагентства у Волинські області з липня 2014 року надано 10 303  безоплатних послуг державної реєстрації земельної ділянки.

Нагадаємо, у зв’язку зі змінами до Закону України «Про Державний земельний кадастр», з липня 2014 року безоплатними стали також державна реєстрація земельної ділянки, державні реєстрація обмежень у використанні земель та внесення до державного земельного кадастру відомостей (змін до них).

Окрім вищезазначеної цифри, після змін до законодавства, мешканцям області було також надано 391  безоплатну послугу щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельну ділянку.

 

Волинь: фахівці Головного управління Держземагентства в області упродовж січня-жовтня 2014 року надали 75 751 адміністративну послугу

Фахівці Головного управління Держземагентства у Волинській області упродовж січня-жовтня 2014 року надали 75 751 адміністративну послугу. З них 48 555 – безоплатні.

Сума коштів, яка надійшла до загального фонду державного бюджет від надання платних адмінпослуг за 10 місяців становить 1 млн 643 тис грн.

Найбільша кількість безоплатних послуг було надано щодо видачі витягу технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (12 884) та  витягу про погодження документації із землеустрою (8556).

Найбільша кількість платних послуг – надання витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку (12 122).

 

 

Державні кадастрові реєстратори Волині достроково розпочали надавати послуги населенню через Центри адміністративних послуг

Державні кадастрові реєстратори Волинської області на півтора місяця раніше, ніж це передбачено урядовим розпорядженням, розпочали свою роботу через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Як зазначають в Управлінні, хоча, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України, стартовою  датою надання послуги у сфері земельних відносин через ЦНАПи є 1 січня 2015 року, волинські державні кадастрові реєстратори на виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимира Гройсмана розпочали свою роботу вже у трьох ЦНАПах регіону з 21 листопада 2014 року.

Це стало можливим завдяки активним процесам децентралізації в області, а також завдяки проголошеним у регіоні пріоритетам щодо організації оперативного, комфортного та доступного надання  адміністративних послуг мешканцям краю, зокрема у сфері земельних відносин.

Так, з 21 листопада для вирішення земельних питань можна звертатися в ЦНАП Луцької міської ради, ЦНАП Горохівської районної державної адміністрації та Нововолинський ЦНАП.

«Там створені усі необхідні умови для роботи з громадянами, розгляду їх заяв. Фахівці забезпечені необхідною апаратурою, телефонним зв'язком, мають доступ до мережі Інтернет», – повідомляє начальник Головного управління Держземагентства у Волинській області Василь Василенко.

Крім того, державні  кадастрові реєстратори  працюють у режимі тестування у 13 інших волинських центрах надання адміністративних послуг.

«У ЦНАПах виконуються усі необхідні роботи з обладнання робочих місць, налагодження техніки. Відтак, найближчим часом в усіх, без винятку районах краю волиняни матимуть можливість отримати необхідні документи без черги та у комфортних умовах», – наголошує Василь Василенко.

Як повідомлялося, перелік адміністративних послуг, які надаються територіальними підрозділами Держземагентства через ЦНАПи, було визначено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 травня 2014 року № 523-р.

Згідно з дорученням  Володимира Гройсмана, адміністратори  Центрів надання адміністративних послуг у Волинській області  надають  витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки; довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями, а також відомості з документації із землеустрою, що включена до Державного фонду документації із землеустрою.

Земельне відомство братиме активну участь у розробленні секторальної стратегії реформування сфери земельних відносин

 

«У роботі з реформування сфери земельних відносин є надзвичайно  важливим досвід наших європейських партнерів, зокрема напрацювання та рекомендації експертів ЄС з питань удосконалення національного законодавства, забезпечення прозорості, ліквідації корупції та підвищення кваліфікації працівників галузі», – наголосила голова комісії з реорганізації Держземагентства України Людмила Шемелинець у виступі на третьому засіданні Наглядової ради проекту ЄС Твіннінг «Допомога у розвитку відкритого і прозорого ринку сільськогосподарських земель в Україні».

У свою чергу молодший керівник проекту п. Деллс з Німеччини констатувала, що попри труднощі, пов’язані з реорганізацією бенефіціара, вдалося підтримувати належний рівень співпраці експертів Євросоюзу із українськими колегами.

Так, у минулому кварталі успішно проведено заходи щодо ролі агентства як моніторингового органу на ринку земель, громадські слухання відповідно до найкращих практик ЄС та антикорупційної діяльності.

– Литва готова допомагати Україні у вирішенні проблемних питань реформування земельної сфери, – наголосила молодший керівник проекту п. Даугальєне. Вона зазначила, що Держземагентству України потрібно бути активнішим в ініціативах реформування, бо управління землями служить основою для розвитку сільських територій та запевнила, що українські партнери можуть завжди звертатися до експертів проекту Твіннінг за допомогою.

На міжнародному форумі представники Мінрегіону, Мінагрополітики, Адміністрації Президента України, Посольства Німеччини підтвердили прихильність та політичну підтримку проекту Твіннінг. На думку експертів ЄС, які висловили задоволення темпами реалізації Проекту, земельне відомство має і надалі активно брати участь у розробленні секторальної стратегії реформування сфери земельних відносин.

Довідково:

Реалізацію проекту Твіннінг «Допомога у розвитку відкритого і прозорого ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні» для Державного агентства земельних ресурсів України було розпочато 8 січня 2014 року. Право на реалізацію проекту зі сторони ЄС було надано консорціуму, який складається з Королівства Нідерланди, Федеративної Республіки Німеччина і Литовської Республіки.

Головною метою проекту є розвиток ринку сільськогосподарських земель в Україні, сприяння у створенні ринкової земельної та аграрної політики на основі запровадження ефективного ринку землі та забезпечення  безпеки землеволодіння для всіх типів власників і користувачів земельних ділянок, удосконалення земельного законодавства на основі найкращих практик ЄС,  і підвищення професійної спроможності фахівців, залучених до чотирьох пріоритетних секторів:

1) обіг земель (включаючи оцінку земель);

2) консолідація земель і землеустрій;

3) управління землями (включаючи управління землями державної власності);

4) земельний кадастр і розбудова земельної інформаційної системи.

Робочий план проекту Твіннінг, який був узгоджений як представниками України, так і представниками консорціуму країн-членів ЄС, складається із трьох компонентів:

Компонент 1. Поліпшення існуючої законодавчої та інституційної бази із землеустрою та управління земельними ресурсами;

Компонент 2. Удосконалення земельного законодавства на основі найкращих практик ЄС;

Компонент 3. Підвищення професійної спроможності фахівців у 4 пріоритетних секторах.

Реалізовуватиметься проект протягом 21 місяця.

Волинським військовослужбовцям – учасникам АТО виділено 84 земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства.             

Станом на 14 листопада волинським військовослужбовцям, які є учасниками АТО,  виділено 84 земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства.

Загалом,  до органів місцевого самоврядування та Головного управління Держземагентства в області надійшло 1549 заяв від учасників АТО та членів родин загиблих військовослужбовців. Прийнято 458 рішень (наказів) про надання дозволу на розробку проектів землеустрою.

Надано 15 земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. 84  - для ведення особистого селянського господарства та 9 – для ведення садівництва.

Як і раніше, найбільша кількість заяв надійшла від жителів м.Луцька, м.Володимир-Волинського та м.Нововолинська (456, 126 та 106 відповідно). Водночас, помітно зріс інтерес до земельних ділянок у Ківерцівському районі, там станом на 14.11.2014 зареєстровано вже 90 заявок.

Усі запити детально вивчаються, аби не обійти увагою жодної родини, члени яких беруть участь в АТО або віддали свої життя у боях з сепаратистами. 

 

 

 

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт