Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради
 13 травня 2020 року
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
 

❗️Нові рішення Верховної Ради України, прийняті сьогодні під час позачергового засідання,?? роблять процедуру отримання допомоги по частковому безробіттю простішою.

Зміни ? набудуть чинності з моменту їх публікації у газеті "Урядовий кур'єр".? Вони дають можливість скористатися цією послугою практично всім підприємцям,❗️ які зупинили/скоротили ?‍♀️?‍♂️діяльність через карантин.

 13 травня 2020 року
 
 
Світлина від Державна служба зайнятості.

ЯК КАРАНТИН ЗМІНИВ СФЕРУ ЗАЙНЯТОСТІ ТА ЩО ОЧІКУВАТИ ДАЛІ?

Минуло2️⃣ місяці з початку карантину. Хочеться вірити, що найтяжчий період для сфери зайнятості позаду. Проте підстав для оптимізму поки що не так вже й багато. Слід почати з деяких фактів, що визначають специфіку поточного моменту.

✍️Експерти щиро визнають, що запобіжно-карантинні заходи, прийняті з метою запобігання поширенню пандемії, мали негативні наслідки для соціально-економічної сфери навіть у найрозвиненіших державах світу. Середній показник безробіття у світі наразі становить 10%. В Україні офіційний показник зареєстрованого безробіття є нижчим, але ситуація може змінитися.

?Значна частина громадян з тих чи інших причин не скористалися послугами служби зайнятості, хоча й перебувають у стані безробіття. Наприклад, українці, які повернулися з-за кордону і планують одразу після закінчення карантину повернутися на свої робочі місця або ж люди, які довгий час працювали в тіні,а тому не можуть розраховувати на допомогу по безробіттю.

Щодо роботодаців, то тих, які виявили себе соціально-відповідальними, виявилося не так вже й багато. Хоча на це теж є ряд об’єктивних причин, спричинених карантином.

?Менше роботи - більше турбот
Офіційні дані свідчать, що ВВП України в першому кварталі скоротився на 1,2%, а за підсумками року може перевищити 5%. Кризові тенденції позначилися на доходах українських родин. Лише в Києві зарплатний борг станом на 1 квітня 2020 р. зріс на 33,8% з початку року.

❗️Структурою, яка, незважаючи на карантин, продовжує надавати послуги безробітним та роботодавцям, є державна служба зайнятості. Пандемія змусила багатьох переконатися в тому, наскільки важливими є функції, що виконуються службою. Протягом карантину запроваджено низку законодавчих? змін, які значно спростили умови реєстрації в службі зайнятості та отримання допомоги по безробіттю на цей період.

Більш детально за посиланням  https://is.gd/9NCeiO
#ДСЗ #служба_зайнятості

13 травня 2020 року
Світлина від Любешівська районна філія Волинського обласного центру зайнятості.

 

Мрієте про власний бізнес

В обласному центрі Волині стартує програма для молоді, яка прагне започаткувати власну бізнес справу, старт-ап. ☝️Перший набір стартує уже в травні і відбуватиметься онлайн.
?Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності», і Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine за підтримки Міністерство молоді та спорту України розробили програму Skills Lab: Власна справа. Партнери: департамент сім’ї, молоді та спорту Луцької міської ради, Луцький міський молодіжний центр , EENU Startup Club YEP
?«Skills Labs: власна справа» - програма розвитку бізнес-навичок для молоді Луцька віком 1️⃣8️⃣-3️⃣5️⃣ років (студентів ВНЗ, ПТЗ, коледжів та технікумів, самозайнятих осіб).
?3️⃣0️⃣ учасників Програми після місяця навчання зможуть:
Створювати ідеї для старт-апу;
Розуміти юридичні та фінансові питання ведення власної справи;
Розробляти стратегію маркетингу та продажів;
Користуватися інструментами розвитку бізнесу;
Створювати та презентувати проекти.
▶️Програма триватиме з 2️⃣0️⃣ травня до 1️⃣3️⃣ червня 2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣ року. На учасників чекає 8 онлайн зустрічей, по 2-3 години кожна, а також додаткові онлайн зустрічі із представниками місцевого бізнесу та підписантами Пакту заради молоді.
?Участь безкоштовна, реєстрація триватиме до 1️⃣4️⃣ травня: https://forms.gle/Rs2P29Pzbz87CwJw7 .
☝️Заняття відбуватимуться щосереди у вечірній час, щосуботи в обідню пору.
Є питання - пишіть на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - Інна Кравчук , координаторка програми у Луцьку/ +3803322777925 - Liudmyla Karnits , головна спеціалістка відділу сім'ї та молоді.

 13 травня 2020 року
 
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

#Довідник_робітничих_професій: Квітникар чи квіткар

Думаєте, що це одна й та ж професія А ні❗️ Ось квітникар?‍♀️ виконує нескладні земляні роботи в міських умовах; знає найпростіші способи догляду за рослинами? й техніку✂️ зрізування, сортування квітів?, способи візуального планування клумб та рабаток. А про призначення і правила користування садово-городнім інструментом та інвентарем може говорити годинами❗️ Секрети цієї галузі викладачі Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розкриють упродовж чотирьох із половиною місяців.

А що ж тоді робить квіткар Він виготовляє штучні букети?, різноманітні композиції?. Викладачі Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості упродовж майже п’яти місяців навчать усіх охочих прийомів плетіння різних каркасів, ознайомлять із технологією виготовлення та складання виробів. Також слухачі дізнаються про властивості й види сучасних оздоблювальних матеріалів, штучних аксесуарів.

Та є у цих професіях і спільне – її представники володіють навичками малювання та живопису?‍??‍?, складанням ескізів композиції. Окрім цього, потрібно мати добру уяву?, море терпіння та не боятися експериментувати.

Після завершення навчання усі отримають свідоцтво держзразка?. Щодо витрат на проживання й проїзд, то їх візьме на себе Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Не вагайтеся❗️ Телефонуйте (0332) 72-53-01 – відділ організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості або ж звертайтеся до найближчого центру зайнятості. Дізнавайтеся більше та навчайтеся з нами❗️

12 травня 2020 року
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
 
 

#Коротко_про_головне⤵️
Отримання виплати допомоги по безробіттю?можливе за умови надання особі статусу зареєстрованого безробітного.☝️

Для надання статусу безробітного особа, яка шукає роботу,?‍?? подає заяву про надання статусу безробітного,? пред’являє документи, наведені за посиланням? https://www.dcz.gov.ua/…/yaki-dokumenty-neobhidno-nadaty-v-…

УВАГА❗️На період встановлення карантину? обслуговування громадян (зокрема, прийом осіб, які шукають роботу та зареєстрованих безробітних), надання інформаційних та консультаційних послуг, пов’язаних із працевлаштуванням, здійснюється дистанційно будь-якими засобами комунікації.?‍??‍? Детальніше – тут?https://vol.dcz.gov.ua/novy…/uvaga-nova-informaciya-dlya-vas ❗️У цей період допомога по безробіттю нараховується з першого дня реєстрації в центрі зайнятості, а її мінімальний розмір становить 1000 гривень❗️

Допомогу по безробіттю не призначають особам,?‍♀️?‍♂️ які не мають страхового стажу та не належать до молоді, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах,? звільнилася зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і яка потребує сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце у випадку реєстрації в установленому порядку відповідних осіб як безробітних.?

12 травня 2020 року
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

Хочете займатися власною справою і бути самі собі керівником Боїтеся зробити перші кроки?‍♀️?‍♂️через нестачу знань і досвіду Відкиньте сумніви ?‍♀️?‍♂️ і долучайтеся до програми Департамент сім'ї, молоді та спорту Луцької міської ради «Skills Labs: власна справа»❗️

Спільно з Волинським обласним центром зайнятості ?Департамент запросить для учасників Програми найкращих менторів,?‍??‍? які поділяться своїми успішними кейсами.

«Skills Labs: власна справа» триватиме з 2️⃣0️⃣ травня до 1️⃣3️⃣ червня 2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣ року.? На учасників чекає 8️⃣ онлайн-зустрічей ?‍??‍? по 2️⃣3️⃣ години кожна, а також додаткові онлайн-зустрічі із представниками місцевого бізнесу та підписантами Пакту заради молоді.

Участь у Програмі безоплатна,❗️ реєстрація триватиме до 14 травня❗️ за посиланням ?https://forms.gle/Rs2P29Pzbz87CwJw7 .

Більше про «Skills Labs: власна справа» – за посиланням? https://vol.dcz.gov.ua/…/vid-mriyi-do-realnosti-z-skills-la…

12 травня 2020 року
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
 
 

#Коротко_про_головне⤵️
Відповідно до Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності,? затвердженого наказом Мінсоцполітики від 15.06.2018 № 613,✍️ центри зайнятості призначають допомогу по безробіттю з 8️⃣ дня після реєстрації безробітного за його особистою заявою.? У період карантину❗️ – з 1️⃣ дня❗️ реєстрації в центрі зайнятості.

Допомогу по безробіттю ? виплачують не рідше 2️⃣ разів на місяць, а за згодою безробітного – 1️⃣ раз на місяць.? Період, за який здійснюється поточне нарахування допомоги по безробіттю,? обмежується датою, що передує дню останнього відвідування безробітним центру зайнятості, де він зареєстрований.❗️

❗️Виплата допомоги по безробіттю в межах її загальної тривалості здійснюється без урахування дати відвідування особою центру зайнятості:

?у період проходження особою навчання за направленням центру зайнятості? (після закінчення кожного календарного місяця, в якому особа навчалася);

?за період тимчасової непрацездатності безробітного (на підставі довідки довільної форми, виданої згідно з Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13 листопада 2001 року № 455,? зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 04 грудня 2001 року за № 1005/6196);

?за період сесії чи захисту дипломної роботи у випадку навчання безробітного за заочною чи вечірньою формами навчання в навчальних закладах не за направленням центру зайнятості ?‍??‍?– за наявності довідки-виклику на сесію та заяви безробітного про невідвідування центру зайнятості протягом цього періоду;

?за період проходження навчальних (або перевірних) та спеціальних зборів у Збройних силах України згідно з Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу»? за умови пред’явлення повістки.

08 травня 2020 року
 
 
Світлина від Державна служба зайнятості.

?Смартфон – продовження моєї руки. Так зазвичай кажуть тінейджери.

Але зараз, в умовах карантину, життя вимагає від кожного з нас знань та навичок щодо використання гаджетів?, аби робити безліч справ онлайн. Ми користуємося комп’ютером?, планшетом чи телефоном мало не пів дня.То чому ж не використати час із користю для саморозвитку?

Міністерство цифрової трансформації України запустило онлайн-платформу «Дія. Цифрова освіта», яка доступна за посиланням – osvita.diia.gov.ua.

?Це саме той ресурс, де можна вільно та безпечно використовувати цифрові технології для самоосвіти та професійного розвитку.

?Зручний інтерфейс дозволяє знайти потрібну інформацію школярам, підліткам, їх батькам, бабусям та дідусям. Головна родзинка платформи – освітні відеосеріали. Так-так, саме серіали.

Пропонуємо увазі клієнтів служби зайнятості освітній серіал «Сучасне резюме і пошук роботи онлайн», який складається з? 11 серій. Це чесна розмова про працевлаштування, про те, як не втратити мотивацію, про вік і досвід. І що, зрештою, робити, аби робота мрії таки знайшлася.

Більш детально тут➡️ https://osvita.diia.gov.ua/courses/employment

Та це далеко не все. ?Онлайн-платформа, без сумніву, здивує вас кількістю цікавої інформації: що таке базові цифрові навички, як стати блогером, як вберегтися від кібербулінгу, як оплати комунальні послуги онлайн, що таке цифрові гроші?

?Шукайте все це та навіть більше на платформі «Дія. Цифрова освіта».

Розробники обіцяють впродовж року поповнювати відеоконтент не менш оригінальними навчальними матеріалами.

Приємного вам перегляду?!

#ДСЗ #служба_зайнятості

08 травня 2020 року
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
 
 

#Коротко_про_головне⤵️
Отримання виплати допомоги по безробіттю?можливе за умови надання особі статусу зареєстрованого безробітного.☝️

Для надання статусу безробітного особа, яка шукає роботу,?‍?? подає заяву про надання статусу безробітного,? пред’являє документи, наведені за посиланням? https://www.dcz.gov.ua/…/yaki-dokumenty-neobhidno-nadaty-v-…

УВАГА❗️На період встановлення карантину? обслуговування громадян (зокрема, прийом осіб, які шукають роботу та зареєстрованих безробітних), надання інформаційних та консультаційних послуг, пов’язаних із працевлаштуванням, здійснюється дистанційно будь-якими засобами комунікації.?‍??‍? Детальніше – тут?https://vol.dcz.gov.ua/novy…/uvaga-nova-informaciya-dlya-vas ❗️У цей період допомога по безробіттю нараховується з першого дня реєстрації в центрі зайнятості, а її мінімальний розмір становить 1000 гривень❗️

Допомогу по безробіттю не призначають особам,?‍♀️?‍♂️ які не мають страхового стажу та не належать до молоді, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах,? звільнилася зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і яка потребує сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце у випадку реєстрації в установленому порядку відповідних осіб як безробітних.?

07 травня 2020 року 
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
Урядова організація
Волинський обласний центр зайнятості знаходиться в Волинський обласний центр зайнятості.

#Твої_компетентності_твій_успіх: Як виховати в собі лідера
Щоб досягнути чогось якісного і бажаного – потрібно постійно навчатися і розвиватися.☝️ Рано чи пізно на шляху постає завдання формування з себе лідера.?

Лідерство? – це вміння впливати на людей так, щоб вони досягали результатів,?‍♀️?‍♂️ демонструючи при цьому стандарти і якість роботи вище свого звичайного рівня, і робили це з бажанням. Навички лідера аж ніяк не означають, що ви повинні прагнути досягти мети будь-якою метою.☝️

Як проявляється лідерств
⭐️ наявність послідовників – висока залученість і лояльність;
? високий рівень якості – послуга або продукт повинні мати найкращу якість;
⭐️ наявність і забезпечення/вплив на забезпечення необхідними ресурсами для досягнення цілей;
? наявність цікавих нестандартних рішень;
⭐️ висока швидкість реагування на зміни.

Ефективні лідери, як правило, відрізняються інтелектом,? прагненням до знань,? надійністю, відповідальністю,? активністю,?‍♀️?‍♂️ соціальною участю і соціально-економічним статусом.?? Проте практика свідчить, що в різних ситуаціях ефективні керівники проявляють різні особисті якості, до прикладу:
? Чітке усвідомлення власної мети;
? Володіння собою, вміння прислухатися до своєї інтуїції;
? Адекватна самооцінка;
⭐️ Моральна готовність до розумного ризику;
?‍♀️Чесність і надійність;
? Мотиваційна активність і адекватна ініціативність;
? Активна життєва позиція;
? Вміння зібрати людей у команду;
? Визначення і чітке бачення перспективи;
? Вміння організувати і мотивувати команду на швидке вирішення поставлених завдань;
?‍♂️ Вміння швидко орієнтуватися в будь-якій ситуації;
? Готовність прийти на допомогу і підтримати своїх послідовників у важку хвилину.

❗️Поради для розвитку навичок лідерства в собі:
? Зміцнюйте силу характеру;
? Вчіться слухати інших;
✏️ Практикуйтеся володіти ситуацією;
?- Надихайте людей;
? Не припиняйте вчитися і самовдосконалюватися;
✏️ Довіряйте своїм товаришам по роботі, службі;
? Вирішуйте конфлікти;
? Будьте уважними до людей.

Зрозуміти свої сильні сторони та конкурентні переваги, а також здобути додаткові навички, якими потрібно володіти, ви можете, пройшовши тестування на Платформі з профорієнтації та розвитку кар’єри, за посиланням? http://profi.dcz.gov.ua/tests/ А підвищити компетентності, не виходячи з дому, допоможе «Освітній портал ДСЗ»? https://skills.dcz.gov.ua/

Дізнавайтеся більше разом із нами!?

#ВОЦЗ #ДЦЗ #Soft_skills

 

07 травня 2020 року

Бажаєте навчатись?

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 

Державний навчальний заклад Одеський центр ПТО ДСЗ планує відновлення набору навчальних груп??
Професії, за якими навчатимуть, наведені за посиланням
?https://vol.dcz.gov.ua/novyna/proponuyemo-novi-znannya

Увага❗️ У випадку продовження карантину, дати початку навчання будуть скореговані.?‍♀️?‍♂️

Більше – за номером: ☎️(0332) 72 53 01 – відділ організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості.

 
07 травня 2020 року
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
В Україні запрацювала Віртуальна платформа емоційної підтримки Моніторингового центру КМДА з протидії COVID-19?http://moncenter.eduhub.in.ua/

У рамках цього проєкту кожен українець має можливість безкоштовно отримати індивідуальні консультації від сертифікованих психологів та тренерів-практиків?‍?? із емоційного інтелекту Освітнього Хабу міста Києва, які дозволять зберегти та зміцнити ? позитивний емоційний? та психологічний стан людей протягом всього часу дії карантину,? а також навчатись он-лайн?‍??‍? м’яким навичкам (soft skills), які потрібні кожному, незважаючи на вік та професію.??

06 травня 2020 року

Пропонуємо скористатись

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 

Цікавитеся актуальними професіями Не варто моніторити безліч сайтів, аби вишукати необхідну інформацію?‍♀️?‍♂️

Травневий "Компас професій" Волинського обласного центру зайнятості зорієнтує вас у правильному напрямку??

 

06 травня 2020 року

#Довідник_робітничих_професій: Касир торговельної зали

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
Волинський обласний центр зайнятості почувається допитливо у Волинський обласний центр зайнятості.

#Довідник_робітничих_професій: Касир торговельної зали

Цей працівник? виконує касові операції та здійснює ефективне обслуговування покупців у сферах роздрібної та оптової торгівлі?

Професія одна з найпоширеніших. На сьогодні актуальні 26 вакансій із заробітною платою від 6 тисяч гривень?. До слова, минулоріч за сприяння служби зайнятості роботу касира знайшли 270 безробітних?. Якщо ви обрали для себе саме такий вид діяльності, то здобути його можна у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у Донецьку, Івано-Франківську, Львові, Одесі, Полтаві, Рівному, Харкові та Херсоні. Упродовж 4️⃣ місяців ви опануєте основи бухгалтерського обліку?, техніку й механізацію торговельних розрахунків, основи товарознавства продовольчих та непродовольчих товарів, організацію роботи магазину?. Після закінчення навчання ви здобудете навички перевіряти наявність штрихового коду та інших позначок на товарах та ідентифікувати їх за цією інформацією з допомогою спеціальних засобів штрихового кодування; вести касовий журнал, складати касову звітність. Лише після того отримаєте свідоцтво держзразка. А витрати на проживання й проїзд візьме на себе Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Не вагайтеся❗️ Телефонуйте (0332) 72-53-01 – відділ організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості або ж звертайтеся до найближчого центру зайнятості. Дізнавайтеся більше та навчайтеся з нами!

Раїса МельникОксана КосанюкVita Horkavchuk-DemchurAlla Kovalchuk
#ДЦЗ #ВОЦЗ #професія #довідник

05 травня 2020 року

#Коротко_про_головне⤵️
Чинним законодавством ? не передбачені граничні терміни реєстрації громадянина в державній службі зайнятості після звільнення з роботи.

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
Урядова організація
Волинський обласний центр зайнятості почувається допитливо у Волинський обласний центр зайнятості.

#Коротко_про_головне⤵️
Чинним законодавством ? не передбачені граничні терміни реєстрації громадянина в державній службі зайнятості після звільнення з роботи.☝️

Водночас, військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової служби)? для прирівнювання до страхового стажу строку проходження служби до запровадження страхування на випадок безробіття ?у випадку звільнення зі служби за станом здоров’я, ?у зв’язку зі скороченням штатів або проведення організаційних заходів без права на пенсію мають зареєструватися в установленому порядку в державній службі зайнятості протягом ❗️місяця з дати взяття їх на облік у військовому комісаріаті, а особи, які не підлягають військовому обліку, – протягом ❗️місяця з дня взяття на облік у військовому комісаріаті, а для інших осіб – із дня звільнення.?

Особам, які влаштувалися на роботу на Чорнобильську АЕС до 1️⃣5️⃣ грудня 2️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ року та вивільнені з роботи у зв’язку з достроковим зняттям Чорнобильської АЕС з експлуатації, гарантоване право на одержання допомоги по безробіттю у розмірі ❗️100 % середньої заробітної плати за останнім місцем роботи (обчисленої за рік) протягом 120 календарних днів,? ❗️75 % – протягом 30 наступних календарних днів? і ❗️50 % – протягом 390 наступних календарних днів? за умови їх реєстрації в державній службі зайнятості протягом 14-ти календарних днів після вивільнення з Чорнобильської АЕС.

04 травня 2020 року

#Довідник_робітничих_професій: Заточувальник

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
Волинський обласний центр зайнятості почувається допитливо у Волинський обласний центр зайнятості.

#Довідник_робітничих_професій: Заточувальник

Заточувальник загострює простий, нормальний різальний інструмент за заданими кутами з прямолінійними контурами різальної грані на універсальному устаткуванні. Заточує та доводить різальний інструмент ?на спеціалізованих напівавтоматичних і автоматичних верстатах, пристроях, налагоджених для заточування.

Він має знати будову й правила підналагодження заточувальних верстатів, універсальних і спеціальних пристроїв; характеристики шліфувальних кругів за формою, твердістю, зернистістю та зв’язкою; вплив температури ?на деформацію інструменту, який заточує; значення факторів режиму оброблення та їх вплив на якість заточування; призначення і правила застосування складного контрольно-вимірювального інструменту та приладів; допуски і посадки, квалітети та параметри шорсткості (класи точності й чистоти оброблення).

Тож, якщо у вас хороший зір?, точний лінійний і об'ємний окомір, хороша зорово-моторна координація, технічне мислення, просторова уява, стійкість уваги, то викладачі Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості упродовж 4,5 місяці допоможуть здобути вам цю професію. Усі витрати на переїзд? і проживання ?візьме на себе Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Не вагайтеся! Телефонуйте (0332) 72-53-01 – відділ організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості або ж звертайтеся до найближчого центру зайнятості. Дізнавайтеся більше та навчайтеся з нами!

Раїса МельникОксана КосанюкVita Horkavchuk-DemchurAlla Kovalchuk

#ДЦЗ #ВОЦЗ #професія #довідник

30 квітня 2020 року

❇️

Маємо чудові новини
#Команда_ДСЗ презентує ✍️покрокову інструкцію для роботодавців, які ☝️мають право на допомогу по частковому безробіттю.

 
Світлина від Державна служба зайнятості.


Зауважимо, що допомогу по частковому безробіттю можуть отримати представники малого та середнього бізнесу?, які:
зупинили або ж скоротили діяльність через карантин;
сплачували ЄВ упродовж 6 місяців, які передують даті зупинення чи скорочення діяльності, за найманих працівників і не припинили трудових відносин з ними на момент звернення до центру зайнятості.

Уся інформація і, власне, інструкція з детальним описом кожного ❗️кроку - на нашому сайті? в розділі «Роботодавцям» - https://is.gd/sCGoBM. Ознайомтесь, будь ласка, з нею.

#ДСЗ #роботодавець #служба_зайнятості

28 квітня 2020 року

Стати на облік у центрі зайнятості відтепер можна ще й на онлайн-порталі державних послуг Дія ⤵️
https://is.gd/3E0QYG

 
Світлина від Державна служба зайнятості.

Цей проєкт реалізовано в партнерстві Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства УкраїниМіністерство цифрової трансформації України та державної служби зайнятості, за підтримки USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

Що потрібно, щоб стати на облік у центрі зайнятості через портал Дія

Авторизуйтесь в кабінеті користувача на порталі Дія через електронний підпис, електронну систему ідентифікації Bank ID або Mobile ID.

Заповніть заяву: внесіть свої особисті дані (серію, номер паспорт, ідентифікаційний код, номер документа про освіту, вкажіть останнє місце роботи, зазначене в трудовій книжці).Завантажте документи та разом із заявою надсилайте їх на розгляд.

На електронну адресу отримайте підтвердження надання статусу безробітного в разі, якщо ви оформили документи правильно. Якщо є зауваження – вам надішлють сповіщення про необхідність доопрацювати анкету або ж нададуть аргументовану відмову.

?Важливо! У заяві потрібно вказати номер соціального рахунку для того, аби отримувати допомогу по безробіттю. Якщо у вас немає рахунку для соцвиплат, упродовж 10 днів ви можете оформити його та надіслати номер на електронну? адресу центру зайнятості. Уточніть, будь ласка, перелік банківських установ?, з яким працює центр зайнятості.

Нагадуємо, під час карантину статус безробітного надається з першого дня перебування на обліку.

#ДСЗ #служба_зайнятості #Міністерство_розвитку_економіки_торгівлі_та_сільського_господарства_України #Міністерство_цифрової_трансформації

24 квітня 2020 року

Результати  роботи ?‍??‍?в період карантину?.

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

Продовжуємо ділитися з вами результатами нашої роботи ?‍??‍?в період карантину?.

Незважаючи на особливі умови?‍♂️?‍♀️, ми намагаємося бути корисними для вас, тримаємо руку на пульсі ринку праці та готові надати допомогу тим, хто в цей час потребує нашої підтримки?‍♀️?‍♂️.

Сьогодні – хроніка карантину Волинського ОЦЗ у період із 1️⃣7️⃣ по 2️⃣3️⃣ квітня. Наша робота в цифрах?

Усі наші «гарячі»? контакти – тут ⤵️https://vol.dcz.gov.ua/novyna/uvaga-kontakty-garyachyh-liniy-na-period-karantynu

Про те, як зареєструватися в центрі зайнятості, не виходячи з дому, дізнайтеся за посиланням ?? https://vol.dcz.gov.ua/novy…/uvaga-nova-informaciya-dlya-vas

#ДЦЗ #ВОЦЗ #карантин #робота

21 квітня 2020 року
 
 
Світлина від Державна служба зайнятості.

 

Соціальний захист найвразливіших категорій безробітних посилено. Розмір виплат для осіб, які отримують мінімальну допомогу по безробіттю без урахування заробітної плати та страхового стажу, на період карантину підвищено з 650 грн до 1000 грн. Таке збільшення передбачено постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 08.04.2020 № 217, яка набула чинності 18 квітня 2020 року: https://is.gd/efv3IP.

Постанова застосовується з початку оголошення карантину, тобто з 12 березня, та діятиме протягом 30 календарних днів після закінчення карантину.

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю підвищено до 1000 гривень для:

- тих, хто протягом 12 місяців, що передували реєстрації в службі зайнятості, мають страховий стаж менше 6 місяців або звільнені з останнього місця роботи з негативних причин (наприклад, за прогул);

- молоді, яка закінчила або припинила навчання в середньому та вищому навчальному закладі, звільнилася зі строкової військової служби і яка потребує сприяння в працевлаштуванні на перше робоче місце;

- внутрішньо переміщених осіб, які документально не можуть підтвердити періоди своєї зайнятості.

Усім безробітним, які отримують допомогу в мінімальному розмірі (650 грн.), допомога буде автоматично перерахована з 12 березня на весь час дії карантину та протягом 30 календарних днів після його закінчення.

Нагадуємо також, що в період карантину реєстрація безробітних здійснюється з першого дня подання відповідної заяви до центрів зайнятості.

Виплата допомоги по безробіттю теж призначається з першого дня реєстрації.

Водночас служба зайнятості наголошує, що її пріоритетним завданням залишається працевлаштування безробітних та забезпечення кваліфікованими кадрами роботодавців, які шукають персонал. Адже в період дії карантину продовжують працювати підприємства, які забезпечують життєдіяльність країни, зокрема продуктові та господарські магазини, комунальні служби, лікарні, аптеки, транспортні підприємства, виробники стратегічної продукції, пошта, фінансові та інші установи.

Кожен, хто хоче і готовий працювати, отримає всебічну підтримку служби зайнятості.
#ДСЗ #служба_зайнятості #Міністерство_розвитку_економіки_торгівлі_та_сільського_господарства_України

 

 16 квітня 2020 року

Будьте обачні!

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
 

???
Шановні клієнти, в умовах карантину Волинська обласна служба зайнятості перейшла на дистанційний режим роботи.?‍??‍? Ми телефонуємо?☎️ до наших клієнтів, які подали заяви на реєстрацію в центрах зайнятості, призначення виплати допомоги по безробіттю чи вже перебувають на обліку.

❗️ОДНАК❗️ Остерігайтеся шахраїв, які під прикриттям фахівців служби зайнятості намагаються дізнатися ваші паспортні дані. На жаль, вже маємо декілька таких прикрих випадків.?‍♀️?‍♂️

❗️ПАМ’ЯТАЙТЕ:❗️
?якщо Вам телефонує фахівець служби зайнятості – він обов’язково відрекомендується: назве прізвище та ім’я, посаду, філію.

? він звертатиметься до вас на ім’я та по батькові, оскільки ці дані є в нашій базі;

? ми НІКОЛИ НЕ ВИМАГАЄМО називати ваші особисті дані. Навпаки – вказуємо наявні і просимо їх підтвердити або скорегувати.

? ми НІКОЛИ НЕ ПРОСИМО називати номери банківських карток чи особистих банківських рахунків.

? якщо у названих даних є помилка – ми НЕ ВИМАГАЄМО диктувати правильні, а ПРОСИМО відсканувати чи сфотографувати коректний варіант і надіслати нам на офіційну електронну адресу центру зайнятості або передати через скриньки для кореспонденції, розміщені біля центрів зайнятості.

Будьте уважні, спілкуючись і називаючи свої дані телефоном незнайомцям! Бережіть себе і не станьте жертвою шахрайства!

15 квітня 2020 року

❗️
ДО УВАГИ ШУКАЧІВ РОБОТИ❗️
?Від 1️⃣3️⃣ квітня Державна служба зайнятості спростила процедуру отримання статусу безробітного та призначення виплати допомоги по безробіттю.
Тепер для реєстрації в центрі зайнятості та отримання допомоги по безробіттю достатньо лише заяв.
▶️Бланк заяви для надання/поновлення статусу безробітного доступний за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/…/imce/zayava_sb_covid-19_10-04_sayt…
▶️Форму заяви про призначення чи поновлення виплати допомоги по безробіттю можна завантажити тут: https://www.dcz.gov.ua/…/zayava_db_covid_01-04_10-04_zrazok…
↪️Завантажте ці заяви на ваш комп’ютер або смартфон?, роздрукуйте? їх та заповніть власноруч. Поставте підпис✍️ та відскануйте заяви. Якщо технічної можливості немає, таку заяву можна написати від руки,? сфотографувати та прикріпити до листа.
↪️Після цього заяву необхідно відправити:
☑️на електронну адресу найближчого до вас центру зайнятості. Контакти – тут:https://vol.dcz.gov.ua/…/uvaga-kontakty-garyachyh-liniy-na-… ☝️У темі листа зазначте прізвище, ім'я, по батькові.
електронна адреса Старовижівської районної філії ➡️Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
☑️через скриньку? для прийому кореспонденції, розміщену в центрі зайнятості (в паперовому вигляді, затверджену вашим особистим підписом).
☝️Важливо❗️ У заявах мають бути вказані актуальні номери ваших контактних телефоні?в та вашої поштові скриньки?.
▶️Надсилайте заяви впродовж дня (з понеділка по п’ятницю) у робочі години.
▶️Якщо ви вирішили подати заяву безпосередньо в центрі зайнятості, зауважте, що в бланк потрібно внести ваші коректні дані – номер та серію паспорта, ідентифікаційний код тощо.
?Після подачі документів чекайте відповіді від центру зайнятості щодо ухваленого рішення та тримайте зв'язок із вашим кар'єрним радником.
❗️Нагадуємо, що впродовж 1️⃣0️⃣ днів після завершення карантину до центру зайнятості необхідно буде подати оригінали ваших документів.
#ДСЗ #Волинський_обласний_центр_зайнятості #подання_заяв #допомога_по_безробіттю
Світлина від Старовижівська районна філія Волинського обласного центру зайнятості.
14 квітня 2020 року
 
 
Світлина від Prometheus.
Раді сповістити вам чудову новину: на Prometheus стартував безкоштовний онлайн-курс: «Англійська для кар’єрного зростання»!

Курс створений фахівцями Університету Пенсильванії та його мета – надати можливість розширити свої уявлення про кар’єрні шляхи на світовому ринку, розвинути словниковий запас та покращити мовні навички для досягнення ваших професійних цілей.

Вже на першому навчальному тижні ми розкажемо, як подавати резюме для прийому на роботу в Сполучених Штатах та світі і допоможемо розібратись, як саме зрозуміти, які вакансії підходять під ваші зацікавлення та навички.

Посилання на онлайн-курс - https://courses.prometheus.org.ua/…/course-v1:AH+Eng_…/about

Нагадаємо, що на платформі Prometheus відкриті для навчання ще 4 безкоштовні онлайн-курси з вивчення англійської:

«Англійська для бізнесу та підприємництва» – чудовий путівник світом нових можливостей у бізнесі. Впродовж курсу ви опануєте теми та лексичні одиниці, необхідні для досягнення успіху у міжнародній компанії. Посилання на онлайн-курс: https://courses.prometheus.org.ua/…/course-v1:AH+ENG_…/about

«Англійська для STEM (наука, техніка, інженерія та математика)» покращить навички та лексичні знання англійської мови для науки, особливо у сфері енергоефективності. Посилання на онлайн-курс: https://courses.prometheus.org.ua/…/course-v1:AH+ENG_…/about

«Англійська для журналістів» ознайомить з сучасними журналістськими стандартами та надасть мовний інструментарій для роботи в епоху цифрових медіа. Посилання на онлайн-курс: https://courses.prometheus.org.ua/…/course-v1:AH+Eng_…/about

«Англійська для медіаграмотності» допоможе опанувати англомовні тези стосовно пошуку та перевірки інформації. Посилання на онлайн-курс: https://courses.prometheus.org.ua/…/course-v1:AH+Eng_…/about

Курси розміщені англійською мовою, адже вони одразу створювались для неносіїв.

Ми звертаємося до вас з проханням поширити цю новину для того, щоб якомога більше українців дізналося про безкоштовну можливість вивчати англійську у викладачів одного з найкращих університетів світу!

Принагідно зауважуємо: якщо ви хочете побачити ще більше цікавих та корисних безкоштовних онлайн-курсів на Prometheus, підтримайте нас за посиланням https://prometheus.org.ua/donate.

Дякуємо вам!

 13 квітня 2020 року

Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

Увага! Від сьогодні ЗМІНЕНІ УМОВИ та ПРОЦЕДУРА обслуговування клієнтів❗️❗️❗️

Тепер для реєстрації в центрі зайнятості та отримання допомоги по безробіттю достатньо лише ваших заяв. Бланк заяви для надання/поновлення статусу безробітного доступний за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/…/…/zayava_sb_covid-19_10-04_sayt.pdf
Форму заяви про призначення/поновлення виплати допомоги по безробіттю можна завантажити тут: https://www.dcz.gov.ua/…/zayava_db_covid_01-04_10-04_sayt.p…

10 квітня 2020 року

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.

#Зайнятість_без_обмежень: Екзотичні сири? від Людмили Шелухи

Камамбер, Азіаго, Моцарелла, Брі, Шевр, Горгонзола… Поціновучам справжніх сирів? ці назви багато що скажуть, а от підприємиця зі Світязя Лариса Шелуха ще й пропонує скуштувати та придбати натуральні продукти, котрі не знайдеш у звичайних магазинах та супермаркетах області.

А ще – cолодощі?, які, направду, оригінальні, адже всередині шоколаду – начинка з різноманітних сирів: молодий Пармезан із вишнею? желейною та бельгійським шоколадом, сири Брі, Дорблю з зеленою цвіллю…

Про перелік продуктів?, рецептуру? та технологію приготування? – читайте тут ⤵️
https://business.rayon.in.ua/…/5944-svitiazka-pidpriemitsia…

 6 квітня 2020 року

Стати ІТ-фахівцем може кожен❗️ Як Деталі ?

 
Світлина від Державна служба зайнятості.

Український ІТ-ринок потребує близько 40 тисяч нових фахівців. Тому Мінцифри, Державний центр зайнятості, Асоціація «IT Ukraine» та ІТ-академії запустили в Києві пілотний проєкт, що допоможе будь-кому оцінити свій потенціал як ІТ-фахівця?, обрати та здобути спеціальність.

✍️Відповідний Меморандум про співпрацю підписали Міністерство цифрової трансформації України, Державний центр зайнятості України, Асоціація "IT Ukraine", Комп'ютерна Школа Hillel, Комп'ютерна Академія ШАГ, Асоціація освітніх ініціатив ITEC та Академія навчання ІТ-ITEA.

Як проєкт допоможе у підготовці ІТ-фахівців?

Перший етап – це тест Pathfinder, створений ITEA за підтримки Мінцифри та навчальних IT-центрів. На основі інформації, яку надає людина, штучний інтелект у Pathfinder підібирає найбільш близьку їй професію з переліку актуальних IT-напрямків (попередньо учасники проєкту зібрали інформацію, яких саме фахівців потребують українські ІТ-компанії).
Після проходження тесту людина отримає на вибір кілька напрямків, у яких вона могла б розвиватися, та їх короткий опис.

?‍??‍?Тестування можна пройти на Освітньому Порталі ДСЗ за посиланням: https://is.gd/hwCjSI

Під час другого етапу учасники проєкту повинні будуть пройти наступне тестування?. Воно визначить загальні здібності та потенціал кандидатів. За результатами цього тесту будуть визначені найкращі.

Ці люди матимуть змогу пройти ?‍?навчання в ІТ-академіях, що беруть участь у проєкті. Навчання буде оплачено Державним центром зайнятості коштами, які виділяє держава на такі цілі.

Після закінчення навчання Мінцифри та Асоціація "IT Ukraine" сприятимуть працевлаштуванню кандидатів у провідні ІТ-компанії. У разі, якщо пілотний проєкт виявиться вдалим, уже з вересня цього року така схема навчання запрацює на всю країну.

Міністерство цифрової трансформації України
Державна служба зайнятості

#ДСЗ#служба_зайнятості

6 квітня 2020 року

Через велике соціальне напруження, спричинене спалахом інфекції COVID-19 в Україні,? державна служба зайнятості загалом та волинська обласна зокрема, змінили підхід до роботи з клієнтами.

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
 
 

Так, від моменту запровадження карантину?ми працюємо з громадянами у дистанційному режимі, використовуючи засоби мобільного?та інтернет-зв’язку,?‍??‍?«гарячі» телефонні лінії,☎️спеціальні скриньки для кореспонденції:https://vol.dcz.gov.ua/…/uvaga-telefony-garyachyh-liniy-na-…

Кожному, хто будь-яким доступним каналом надав Волинській обласній службі зайнятості документи,? необхідні для реєстрації (https://www.dcz.gov.ua/…/yaki-dokumenty-neobhidno-nadaty-v-…), статус безробітного надається з першого дня звернення у службу. При цьому, безробітному не потрібно?‍♀️?‍♂️приходити у центр зайнятості особисто. Все обслуговування фахівці здійснюють дистанційно.❗️

Більше – за посиланням?https://vol.dcz.gov.ua/…/reyestruytesya-na-obliku-ne-vyhody…

Бережіть себе та близьких!

2 квітня 2020 року
 
 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
 

#Твої_компетентності_твій_успіх: Візьміть час у власність?

Умовний контроль над часом  дозволяє активізувати свою продуктивність таким чином, щоб отримати бажаний результат за конкретний термін або швидше очікуваного.?

Основні підходи в управлінні часом: постановка/розстановка пріоритетів; розбиття великих завдань та проєктів на окремі дії; делегування іншим людям. До управління часом належать також методи впливу на мотивацію та контроль результатів.

Є завдання, які вимагають максимального швидкого вирішення,? інші ж можна без проблем відкласти. Розстановка пріоритетів, відповідно до важливості й актуальності завдань, дозволяє уникнути авралів і можливих проблем.?‍♀️?‍♂️ Відомий американський бізнес-консультант Стівен Кові ? рекомендує розділяти список справ на 4️⃣ групи:

?Важливі і термінові. Завдання, які мають бути виконані обов’язково та якомога швидше.

?Важливі, але не термінові. Завдання, які на перший погляд можуть здатися важливими, проте при детальному розгляді такими не стають. Можна поставити їх на друге місце.

?Термінові, але не критичні. Найчастіше саме вони забирають найбільше часу, при цьому майже не впливаючи на кінцевий результат. Якщо є можливість – делегуйте їх.

?Не термінові та не важливі. Справи, яким можна присвоїти низький пріоритет, і зайнятися ними в останню чергу, коли все інше вже буде зроблене.

Неважливо, чи ви найманий працівник (в будь-якій сфері), управлінець чи власник бізнесу,?‍♀️?‍♂️ навички тайм-менеджменту дозволять Вам отримати більше вільного часу і зосередитися на найбільш важливих завданнях.?Підготовка, організація та дисципліна дають можливість не тільки більше заробляти,?? але і більше відпочивати, що позитивно позначається на здоров’ї та стосунках у сім’ї.?

Більше про soft skills дізнайтеся вже наступного четверга, а зрозуміти свої сильні сторони та конкурентні переваги,? здобути додаткові навички, якими потрібно володіти,? ви можете, пройшовши тестування на Платформі з профорієнтації та розвитку кар’єри, за посиланням? http://profi.dcz.gov.ua/tests/ А підвищити компетентності. не виходячи з дому, допоможе Освітній портал ДСЗ ? https://skills.dcz.gov.ua/

Дізнавайтеся більше разом із нами!?

#ВОЦЗ #ДЦЗ #Soft_skills

Balakina NataliyaИрина ГребенщиковаСергей Янчук, Тетяна Каленська, Державна служба зайнятості

 

 2 квітня 2020 року

Безкоштовні онлайн- курси

 
Світлина від Prometheus.
Prometheus

На Prometheus відкрито реєстрацію на безкоштовний онлайн-курс «Підвищення кваліфікації педагогічних працівників: нові вимоги і можливості» - https://courses.prometheus.org.ua/…/course-v1:Prometh…/about. Курс створено учасниками робочої групи з питань професійного розвитку педагогічних працівників МОН, яка розробляла зміни до «Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників».

Лектори курсу на конкретних прикладах розкажуть, як і де обирати програми підвищення кваліфікації, на що звертати увагу під час розробки таких програм, укладання планів для ЗЗСО та ухвалення рішення про визнання результатів підвищення кваліфікації, як заповнити всі необхідні документи та загалом якнайкраще спланувати професійне зростання педагогів – з урахуванням усіх потреб та фінансових можливостей.

Також в курсі ви знайдете галочкові списки (чек-листи), зразки документів, корисні матеріали для ширшого розуміння питання, консультаційне вікно, а також тести за найпоширенішими ситуаціями й помилками. Успішно складіть всі завдання курсу й отримайте сертифікат про підвищення педагогічної кваліфікації, що відповідає всім новим вимогам!

Основна команда курсу:

Олександр Елькін - голова Ради ГО «ЕдКемп Україна», радник міністерки освіти і науки України.

Олена Масалітіна - віцеголова Ради ГО «ЕдКемп Україна», радниця міністерки освіти і науки України.

Галина Титиш - очільниця ГО «Смарт освіта», співзасновниця ГО «Батьківський контроль», засновниця і екс-редакторка ресурсу «Українська правда. Життя».

Іван Примаченко - співзасновник платформи масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus».

Запрошені спікерки:

Любомира Мандзій - виконуюча обов'язки міністерки освіти і науки України.

Лілія Гриневич - провідна експертка з освітніх політик, міністерка освіти і науки України (2016 – 2019 рр.).

Ганна Новосад - міністерка освіти і науки України (2019 – 2020 рр.).

Ми звертаємося до вас з проханням поділитися цією новиною, щоб якомога більше освітян дізналися про цю безкоштовну можливість краще розібратися з новими правилами підвищення кваліфікацію та отримати сертифікат нового зразка на платформі Prometheus!

 

2 квітня 2020 року

Цікавитеся актуальними професіями Не варто моніторити безліч сайтів, аби вишукати необхідну інформацію?‍♀️?‍♂️

Квітневий "Компас професій" Волинського обласного центру зайнятості зорієнтує вас у правильному напрямку??

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
Урядова організація
Волинський обласний центр зайнятості знаходиться в Волинський обласний центр зайнятості.

Цікавитеся актуальними професіями Не варто моніторити безліч сайтів, аби вишукати необхідну інформацію?‍♀️?‍♂️

Квітневий "Компас професій" Волинського обласного центру зайнятості зорієнтує вас у правильному напрямку??

 02 квітня 2020 року

❗️Громадяни, яких реєструють на обліку філій та базових центрів Волинського обласного центру зайнятості під час карантину,? мають можливість відкрити рахунок у банках-партнерах служби зайнятості,? які сьогодні працюють із клієнтами, або ж он-лайн.?‍??

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
 
Урядова організація
Волинський обласний центр зайнятості знаходиться в Волинський обласний центр зайнятості.

❗️Громадяни, яких реєструють на обліку філій та базових центрів Волинського обласного центру зайнятості під час карантину,? мають можливість відкрити рахунок у банках-партнерах служби зайнятості,? які сьогодні працюють із клієнтами, або ж он-лайн.?‍??‍?

ПриватБанк пропонує зробити два простих кроки до оформлення DIGITAL картки.?? Які Переходьте за посиланням,? дійте відповідно до запропонованої інструкції, отримуйте послугу, не виходячи з дому?https://www.youtube.com/watch?v=L9fG4sIm36k&feature=youtu.be

01 квітня 2020 року

#Довідник_робітничих_професій: Водій автотранспортних засобів??

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
Волинський обласний центр зайнятості почувається допитливо уВолинський обласний центр зайнятості.

#Довідник_робітничих_професій: Водій автотранспортних засобів??

Водій професійно керує легковими? й вантажними автомобілями?, тролейбусами?, автобусами всіх типів і марок. Для шофера поняття «робоче місце» – транспорт і «робоча зона» – дорога?, АТП, АЗС тощо. Професія водія найпопулярніша на ринку праці. Він працює на відкритому повітрі?, тож відчуває вплив метеорологічних факторів, що залежать від кліматичної зони, пори року, умов погоди☂️. Тривалість робочого дня сягає в багатьох випадках 10-12 годин без регламентованої обідньої перерви.

Водій повинен вміти керувати автомобільними транспортними засобами, виконувати вимоги Правил дорожнього руху? та перевезення вантажів?, пасажирів?‍?‍?‍? і багажу; забезпечувати належний технічний стан автотранспортного засобу; заправляти авто пальним⛽️ та іншими експлуатаційними матеріалами; оформлювати дорожню документацію.

Проте, аби бути водієм, потрібно отримати дозвіл, що надає право кермувати певним видом транспорту☝️. Для цього необхідно мати посвідчення водія відповідної категорії.

Жодних вікових обмежень у здобутті цієї професії немає, головне – відповідний стан здоров’я?‍⚕️. Умови праці водія ставлять високі вимоги до стану його здоров’я. Особливо до зору?, слуху?, нервової системи?.

Отож, якщо Ви вирішили стати водієм, то упродовж майже трьох місяців викладачі Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості зроблять із вас професіонала. Телефонуйте (0332) 72-53-01 – відділ організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості та дізнайтеся більше.

❗️До уваги охочих: навчання водіїв тролейбуса відбувається на базі КП «Луцьке підприємство електротранспорту». Термін навчання: 5,4 місяця. 
10.12.2019-20.05.2020 (навчається група)
А також на базі Львівський центр ПТО ДСЗ
Термін навчання: 5 міс. 
27.04.2020-24.09.2020
20.07.2020-14.12.2020

30 березня 2020 року

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПОШУКАЧІВ РОБОТИ
щодо реєстрації в «Електронному кабінеті безробітного» (ЕКШ)

«Електронним кабінетом безробітного» можуть скористатися зареєстровані безробітні, пошукачі роботи, зайняті особи.
Тут можна створити власне резюме, знайти підходящу роботу(www. trud. gov. ua) ознайомитись з інформацією про тимчасову зайнятість, дізнатися про можливість професійного навчання, скористатися сервісами профорієнтаційної платформи, переглянути відповідну чинну законодавчу базу, отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги по безробіттю. Користувач персонального кабінету може дистанційно переглянути дані про заплановані та фактичні відвідування центру зайнятості, дізнатися про заходи та записатися на них.
Такий ресурс доступний не лише з комп’ютера, й з мобільного телефону на базі програмного забезпечення Android та Applе.
Скористатись сервісами можна за посиланням https://www.dcz.gov.ua
Обробка персональних даних осіб, які шукають роботу, здійснюється центром зайнятості з урахуванням вимог Законів України «Про захист персональних даних» і «Про інформацію».

Світлина від Старовижівська районна філія Волинського обласного центру зайнятості.
Світлина від Старовижівська районна філія Волинського обласного центру зайнятості.
 
19 березня 2020 року

Безцінне – задарма?‍♀️

Громадяни, які мають професійно-технічну або вищу освіту, не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні можуть безоплатно навчатися зі службою зайнятості!??

 
Світлина від Волинський обласний центр зайнятості.
Волинський обласний центр зайнятості почувається розумакою уВолинський обласний центр зайнятості.

Безцінне – задарма?‍♀️

Громадяни, які мають професійно-технічну або вищу освіту, не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні можуть безоплатно навчатися зі службою зайнятості!??

Ми видаємо ваучер ? – документ, що дає право за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття пройти перепідготовку,✍️ спеціалізацію, підвищення кваліфікації? за професіями та спеціальностями, підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні.?

Умови для охочих скористатися послугою прості.?‍♀️?‍♂️ Хочете дізнатися Переходьте за посиланням і поспішайте за новими знаннями ?https://vol.dcz.gov.ua/novyna/bezcinne-zadarma

 
18 березня 2020 року
Світлина від Старовижівська районна філія Волинського обласного центру зайнятості.
 
17 березня 2020 року

Життя дає нам безліч шансів. Головне вчасно їх побачити та скористатися можливістю їх реалізувати.?

 
Світлина від Державна служба зайнятості.
Державна служба зайнятості

Життя дає нам безліч шансів. Головне вчасно їх побачити та скористатися можливістю їх реалізувати.?
Як не проґавити свій шанс – розповімо ми, а от як ним скористатися – залежить від вас. Ну ж бо, розпочнемо!
Чи знаєте ви, що в службі зайнятості можна отримати ваучер на навчання? Якщо ще ні – тоді час настав!
Що ж таке ваучер на навчання?
?Це документ встановленого зразка, що дає право за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття пройти перепідготовку, підвищити кваліфікацію за професіями та спеціальностями, а також підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні у навчальних закладах чи у роботодавця. 
Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на момент прийняття рішення про його видачу (станом на 1 березня 2020 року – 21 020 грн).
Хто має право на безоплатне отримання ваучера на навчання?:
- громадяни, які мають професійну-технічну чи вищу освіту та не перебувають на обліку в службі зайнятості;
- громадяни 45+, які мають страховий стаж не менше 15 років, але ще не набули пенсійного віку;
- звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв’язку зі скороченням чисельності штату, або за станом здоров’я, які мають вислугу не менше 10 років, але ще не набули права на пенсію за віком;
- звільнені з військової служби після участі АТО/ООС з числа осіб з інвалідністю та ще не досягли пенсійного віку;
- внутрішньо переміщені особи для яких відсутня підходяща робота.
?Як отримати ваучер?
КРОК 1. Обрати спеціальність, форму і місце навчання.
КРОК 2. Зібрати необхідні документи.
КРОК 3. Звернутися до центру зайнятості із заявою та документами.
КРОК 4. Отримати повідомлення від центру зайнятості про прийняте щодо видачі ваучера рішення.
КРОК 5. Протягом 5 робочих днів з дня надходження повідомлення отримати ваучер у центрі зайнятості.

Після усього вищезазначеного у вас залишилися ще питання чи сумніви щодо отримання ваучера – даремно! ?Цифри говорять самі за себе. Минулого року1,3 тисячі українців скористалися такою можливістю?‍??‍?.

 
17 березня 2020 року

Шановні клієнти державної служби зайнятості!
Незважаючи на введення карантину та встановлення обмежувальних заходів з метою захисту вашого здоров’я, державна служба зайнятості як система державних установ продовжує працювати в штатному режимі.

 
Світлина від Державна служба зайнятості.
Державна служба зайнятості

Шановні клієнти державної служби зайнятості!

Незважаючи на введення карантину та встановлення обмежувальних заходів з метою захисту вашого здоров’я, державна служба зайнятості як система державних установ продовжує працювати в штатному режимі.

Державна служба зайнятості організовує свою роботу з урахуванням прийнятих рішень Уряду та рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо запобігання поширенню епідемії, спричинених коронавірусом COVID-19.

❗️Ми запроваджуємо на період карантину тимчасові особливості обслуговування клієнтів нашими центрами зайнятості та їх філіями:

?у кожному центрі зайнятості розміщується оголошення про тимчасовий порядок роботи установи, адреси електронної пошти центру зайнятості та обласного центру зайнятості, номер телефону чергового фахівця, номер телефону гарячої лінії обласного центру зайнятості, які ми створили для вашої зручності. Номери ??телефонів тут: https://is.gd/Zs1MEj

?прийом документів від клієнтів, у тому числі для фіксації наміру клієнта бути зареєстрованим як безробітним, здійснюється засобами електронного зв’язку або через скриньки для прийому кореспонденції, що розміщені у кожному центрі зайнятості. Опрацювання документів проходить щоденно, за результати чого з вами зв’язується фахівець центру зайнятості, який спеціалізується на питанні, що вас цікавить. Звертаємо увагу, що вам необхідно обов’язково надати центру зайнятості актуальні контактні дані, за якими ви перебуваєте на постійному зв’язку

?на виконання рішення Уряду кількість клієнтів, які можуть одночасно перебувати у приміщенні центру зайнятості, становить не більше 10 осіб

Якщо ви вже зареєстровані як безробітний:

кар’єрний радник з вами комунікує засобами телефонного чи електронного зв’язку відповідно до наданих вами контактів при реєстрації. Якщо ваші контакти змінилися або ви хочете їх актуалізувати, рекомендуємо зв’язатися з вашим кар’єрним радником або через гарячу лінію обласного центру зайнятості

на період карантину віддається перевага взаємодії з кар’єрним радником без відвідування центру зайнятості, тобто у дистанційному режимі (телефоном чи через електронну пошту). Саме таким чином ви можете отримувати консультації та відповіді на ваші запитання

відвідування центру зайнятості, яке було призначено до запровадження карантину, переноситься на іншу дату. Пам’ятайте, що кар’єрні радники будуть з вами зв’язуватися стосовно призупинення відвідування центру зайнятості

у разі, якщо відвідування було призначене до 12.03.2020, тобто до запровадження карантину, на березень 2020, але ви повідомили кар’єрного радника про неможливість відвідування центру зайнятості/ філії через побоювання за своє здоров’я чи через погане самопочуття, за таке невідвідування до вас не будуть застосовуватися штрафні санкції, так само як ви не будете зняті з обліку.

 
16 березня 2020 року

????До відома клієнтів служби зайнятості!
‼️Задля збереження безпеки в умовах епідеміологічної загрози, Державна служба зайнятості вносить деякі корективи в роботі?

Бережімо себе і близьких!

 
Світлина від Державна служба зайнятості.
 
16 березня 2020 року

???ДО УВАГИ БЕЗРОБІТНИХ, 
ПОШУКАЧІВ РОБОТИ ТА РОБОТОДАВЦІВ ‼️‼️

У зв’язку із запровадженням додаткових заходів безпеки для запобігання розповсюдженню коронавірусу Covid-2019 на території України інформуємо, що заплановані заходи Старовижівською районною філією Волинського обласного центру зайнятості скасовуються до 03.04.2020 року.
Ви маєте можливість отримати інформацію в онлайн режимі на офіційних сайтах державної служби зайнятості: 
?шукайте роботу онлайн на офіційному сайтіhttps://www.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy
?безкоштовно пройти тестування, а також отримати розгорнуту інформацію про власні психологічні особливості на Платформі з профорієнтації та розвитку кар’єри: http://profi.dcz.gov.ua/ 
?до ваших послуг курси, вебінари, дистанційні програми від Центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та безліч іншої цікавої інформації, яка в основному подається у відеоформаті на Освітньому порталі Державної служби зайнятостіhttp://skills.dcz.gov.ua
Підписуйтесь на нашу сторінку в мережі Facebookhttps://www.facebook.com/cz.stvig/
Додаткову інформацію можна отримати за номерами телефонів:
☎️(03346) 21990 
☎️(03346) 30116

Світлина від Старовижівська районна філія Волинського обласного центру зайнятості.
12 березня 2020 року

Боротьба з тіньової зайнятістю

 
Світлина від Державна служба зайнятості.
Державна служба зайнятості

?Боротьба з тіньовою зайнятістю виходить на новий рівень. У рамках розгорнутої урядової кампанії з детінізації кожна з держустанов робить унікальний внесок у загальну справу.

Завдання державної служби зайнятості довести, що робота в легальному полі – це зручно й вигідно. Електронізація сервісів має зробити їх ще більш доступними та врешті-решт змінити ставлення працівників і роботодавців до явища незадекларованої праці. Упевнені, що лише системна взаємодія уповноважених органів у цій сфері та комбінація різних підходів до досягнення спільного результату зможе змінити ситуацію на краще?.

?Ми просимо роботодавців оформляти відносини з працівниками у правовому полі. Детальніше про те, як слід дотримуватись трудового законодавства, читайте від наших колег з Держпраці ➡️ https://is.gd/DkRfqB

 
12 березня 2020 року
віти Державної служби зайнятості.
Провідний фахівець з профорієнтації Людмила Понедільник, ознайомила присутніх з переліком професій та напрямками професійного навчання, що проводиться з використанням сучасної матеріально-технічної бази та згідно з навчальними програмами, які відповідають вимогам роботодавців. Презентувала умови навчання та проживання.
#ДЦЗ #ВОЦЗ #професійне_навчання #ЦПТО_ДЦЗ
Світлина від Старовижівська районна філія Волинського обласного центру зайнятості.
Світлина від Старовижівська районна філія Волинського обласного центру зайнятості.
 
12 березня 2020 року
 

12 березня фахівці Старовижівська районна філія Волинського обласного центру зайнятості долучились до маштабної толоки з благоустрою та прибирання селища. Завдяки злагодженій роботі, привели у належний стан свою та прилеглу території. Такі заходи спрямовані на поліпшення екологічного, санітарного та естетичного стану населеного пункту.

Світлина від Старовижівська районна філія Волинського обласного центру зайнятості.
Світлина від Старовижівська районна філія Волинського обласного центру зайнятості.
Світлина від Старовижівська районна філія Волинського обласного центру зайнятості.
Світлина від Старовижівська районна філія Волинського обласного центру зайнятості.
11 березня 2020 року

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВАС

     

         Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14 листопада 2019 року № 294-IX

          Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць становить:

                            з 1 січня 2020 року           - 2027 гривні

                            з 1 липня 2020 року         - 2118 гривень

                            з 1 грудня 2020 року        - 2189 гривень

Прожитковий мінімум для працездатних осіб становить:

     з 1 січня 2020 року        -  2102 гривня          

                             з 1 липня 2020року       - 2197 гривень

                             з 1 грудня 2020 року      - 2270 гривні

Мінімальна заробітна плата:

Місячний розмір:

      з 1 січня 2020 року             - 4723 гривні,

Погодинний розмір:

                         з 1 січня 2020 року              - 28,31 гривні,

           Відповідно до Постанови правління Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 31.01.2020 № 211 «Про мінімальний розмір допомоги по безробіттю» мінімальний розмір виплати допомоги по безробіттю з 01 березня 2020 року становить:

            

Для застрахованих осіб  -  1 800 гривень

Для незастрахованих осіб та для застрахованих осіб без урахування страхового стажу   - 650 гривень.

 11 березня 2020 року

Продовжуємо ділитися «фішками» для роботодавців?.

 
Світлина від Державна служба зайнятості.
Державна служба зайнятості

Продовжуємо ділитися «фішками» для роботодавців?.

Наша #НайбільшаБазаМожливостей до ваших послуг!
Що робити, аби максимально оперативно знайти потрібного спеціаліста? Правильно, звернутися до рекрутера служби зайнятості!

#Команда_ДСЗ гарантує: у співпраці з фахівцями-рекрутерами роботодавець без зайвих клопотів, безкоштовно і максимально швидко знайде собі кваліфікованого працівника?.

? Такі спеціалісти є у кожному центрі зайнятості. Вони знайдуть претендента на робоче місце не лише у базі даних офіційно зареєстрованих безробітних, а й серед іншого незайнятого населення на відкритому ринку.

? Ще одна перевага: роботодавцю не потрібно витрачати час на відбір кандидатів із великої кількості охочих, адже попередню співбесіду рекрутери проведуть самі.

? За вашим бажанням служба зайнятості організує скайп-співбесіду з потенційними кандидатами на посаду. Швидко й зручно, чи не так?

До того ж фахівці служби зайнятості постійно формують базу клієнтів - шукачів роботи, і як тільки з’являється бажана вакансія, обов’язково повідомляють про неї претендента.

? Чекаємо вас у будь-якому центрі зайнятості, зручному для вашого відвідування.

10 березня 2020 року

 
 
 
 
Світлина від Державна служба зайнятості.
Державна служба зайнятості

#питання_відповідь

Наші клієнти часто запитують:? "За яких умов припиняється реєстрація в службі зайнятості"?

Відповідаємо⤵️

? поновлення на роботі за рішенням суду, що набрало законної сили

? зайнятості особи

? подання безробітним особисто письмової заяви про зняття його з реєстрації як безробітного або відмови від її послуг

? дворазової відмови від пропонування підходящої роботи, а для безробітного, який вперше шукає роботу та не має професії (спеціальності), дворазової відмови від пропонування проходження професійного навчання

 

5 березня 2020 року

Виходимо на світло!☀️

 
Світлина від Державна служба зайнятості.
Державна служба зайнятості

?Боротьба з тіньовою зайнятістю виходить на новий рівень. У рамках розгорнутої урядової кампанії з детінізації кожна з держустанов робить унікальний внесок у загальну справу.

Завдання державної служби зайнятості довести, що робота в легальному полі – це зручно й вигідно. Електронізація сервісів має зробити їх ще більш доступними та врешті-решт змінити ставлення працівників і роботодавців до явища незадекларованої праці. Упевнені, що лише системна взаємодія уповноважених органів у цій сфері та комбінація різних підходів до досягнення спільного результату зможе змінити ситуацію на краще?.

?Ми просимо роботодавців оформляти відносини з працівниками у правовому полі. Детальніше про те, як слід дотримуватись трудового законодавства, читайте від наших колег з Держпраці ➡️ https://is.gd/DkRfqB

 

 

02 січня 2020 року

Можливості працевлаштування в галузі будівництва в Ізраїлі для кваліфікованих українських працівників
Можливість тимчасового працевлаштування кваліфікованих працівників на ринку праці Держави Ізраїльнадана українським громадянам в рамках міждержавної двосторонньої Угоди, укладеної між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль від 07 червня 2016 року (ратифікована та набула чинності 16 листопада 2016 року).
Відповідно до Угоди визначено 4 сфери для працевлаштування висококваліфікованих українських фахівців в Ізраїлі:
1) опалубник - будівельні роботи (промислове будівництво, обробка
деревини), обов'язковим є вміння читати плани будівництва;
2) арматурник - робота з металом, обов’язковим є вміння читати
плани будівництва;
3) лицювальник – плиточник (покриття стін та підлоги керамічною
плиткою);
4) штукатур (штукатурні роботи).

За більш детальною інформацією прохання звертатись до фахівців Старовижівської районної філії ВОЦЗ вул. Лесі Українки 1а або за тел.(03346)21190

 

 

 

02 січня 2020 року

 Електронна черга

 02 березня 2020 року

Неформальне навчання

Державною службою зайнятості відповідно до чинного законодавства запроваджено новий напрям роботи – підтвердження результатів неформального навчання осіб за робітничими професіями. Неформальне професійне навчання – це набуття особою професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання.

На даний час така можливість існує для підтвердження професії «Кухар 3-6 розрядів» на базі Вищого комерційного училища Київського національного торгівельно-економічного університету, Рівненського та Одеського центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Для підтвердження результатів неформального навчання потрібно звернутись до місцевих центрів зайнятості, де Ви можете ознайомитись з механізмом його підтвердження, нормативно-правовими актами, що регулюють дане питання, інформацією про суб’єкти оцінювання (місце розташування, схеми транспортної доступності, вид діяльності). Також можна отримати інформацію про графіки роботи комісій з підтвердження кваліфікації, надані суб’єктами оцінювання; кошториси витрат на оцінювання неформального навчання за робітничою професією «Кухар», розраховані суб’єктами оцінювання; анкети само оцінювання та критерії оцінювання за даною професією тощо.

За результатами підтвердження кваліфікації особі видається документ встановленого зразка – свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання або сертифікат оцінювання результатів неформального професійного навчання.

Фінансування підтвердження кваліфікації здійснюється за рахунок коштів особи або роботодавця.

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОЦЕДУРУ ПІДТВЕРДЖЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ НЕФОРМАЛЬНОГО НАВЧАННЯ ЗА РОБІТНИЧИМИ ПРОФЕСІЯМИ

Для підтвердження кваліфікації особа звертається до суб’єкта підтвердження та подає направлення і документи, що додавалися до заяви.

Підтвердження кваліфікації здійснюється суб’єктом підтвердження згідно з договором, укладеним суб’єктом підтвердження з особою або роботодавцем.

Для забезпечення підтвердження кваліфікації суб’єкт підтвердження утворює комісію.

Підтвердження кваліфікації здійснюється за результатами визначення рівня професійних знань, умінь і навичок особи із застосуванням засобів вимірювання та критеріїв оцінювання.

Комісія проводить експертизу наданих документів, що підтверджують професійну компетентність кандидата, з метою визначення їх достовірності та відповідності вимогам кваліфікаційної характеристики професії за відповідним кваліфікаційним рівнем, професійного стандарту.

За результатами аналізу поданих документів та інших підтверджень професійної компетентності кандидата комісія складає план проведення кваліфікаційної атестації із визначенням методів і обсягу проведення кваліфікаційних пробних робіт, іспитів.

Комісія зобов’язана ознайомити кандидата із планом проведення кваліфікаційної атестації. Кандидату повідомляються порядок і умови виконання кваліфікаційної пробної роботи, місце проведення, строк виконання завдання.

Форми, методи проведення кваліфікаційної атестації, критерії оцінювання обираються комісією за результатами оцінки підтверджень професійної компетентності кандидата та відповідно до переліку засобів оцінювання за відповідною професією, затвердженого суб’єктом підтвердження.

У разі відсутності підтверджень професійної компетентності кандидата кваліфікаційна атестація проводиться у повному обсязі відповідно до вимог кваліфікаційної характеристики професії за відповідним кваліфікаційним рівнем, професійного стандарту.

У разі наявності підтверджень професійної компетентності кандидата щодо виконання окремих видів робіт за відповідним рівнем кваліфікації кваліфікаційна атестація може проводитися за тими видами робіт, щодо яких немає таких підтверджень.

У разі наявності підтверджень професійної компетентності кандидата за всіма видами робіт за відповідним рівнем кваліфікації кваліфікаційна атестація проводиться за вибором комісії.

Кваліфікаційна пробна робота проводиться на спеціально відведених обладнаних робочих місцях суб’єктів підтвердження або обладнаних робочих місцях інших підприємств, установ, організацій відповідно до укладених договорів.

У разі якщо специфіка професійної діяльності не дає змоги проводити кваліфікаційну пробну роботу безпосередньо на виробництві або у сфері послуг, кваліфікаційна пробна робота проводиться шляхом імітаційної діяльності.

Для проведення кваліфікаційної пробної роботи суб’єкт підтвердження забезпечує кандидата необхідним обладнанням, інструментом, витратними матеріалами, довідковими матеріалами на час виконання завдання.

У разі якщо для виконання кандидатом кваліфікаційної пробної роботи видаються напівфабрикати або деталі, які пройшли попередню обробку, суб’єкт підтвердження забезпечує відповідність напівфабрикатів та деталей технічним вимогам.

Виконання кваліфікаційної пробної роботи проводиться під контролем члена (членів) комісії, яких визначає голова комісії. Перед початком виконання кваліфікаційної пробної роботи здійснюється інструктаж кандидата з питань охорони праці.

Комісія приймає рішення про присвоєння кандидату кваліфікації відповідного рівня, що оформлюється протоколом, який підписується головою і членами комісії.

Кандидату, який підтвердив кваліфікацію, суб’єктом підтвердження видається свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання встановленого зразка.

У разі виявлення у кандидата під час проходження процедури підтвердження кваліфікації рівня професійних знань, умінь та навичок, достатніх для виконання окремих видів робіт за професією, на підставі рішення комісії суб’єктом підтвердження видається кандидату сертифікат оцінювання результатів неформального професійного навчання.

Кандидату, який не підтвердив кваліфікацію, комісія надає рекомендації щодо продовження навчання.

Суб’єкт підтвердження реєструє та видає свідоцтво про присвоєння (підтвердження) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання або сертифікат оцінювання результатів неформального професійного навчання особисто під підпис кандидата.

Рівень кваліфікації кандидата не підтверджується у разі не підтвердження рівня знань, умінь та навичок, передбачених кваліфікаційною характеристикою (професійним стандартом), згідно із критеріями оцінювання.

У разі виникнення спірних питань, пов’язаних з підтвердженням кваліфікації, особа має право звернутися із заявою до органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері освіти, структурного підрозділу з питань освіти обласної, Київської та Севастопольської міської державної адміністрації, який розглядає її та приймає відповідне рішення з порушеного в заяві питання.

Фінансування підтвердження кваліфікації здійснюється за рахунок коштів особи або роботодавця (у разі направлення ним особи).

ВИМОГИ ДО КВАЛІФІКАЦІЙНОГО РІВНЯ З ПРОФЕСІЇ «КУХАР» 3 РОЗРЯДУ

Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати: види, властивості, кулінарне призначення та особливості обробки картоплі, овочів, грибів, м'яса, риби, птиці, дичини, круп, макаронних виробів і бобових, сиру, яєць, тіста, консервів, концентратів та інших продуктів, ознаки та органолептичні методи визначення їх доброякісності, терміни та умови їх зберігання; способи, методи та форми нарізання овочів і зелені; технологію виготовлення котлетної маси з м'яса, риби та напівфабрикатів з неї; прийоми, способи та послідовність виконання теплового оброблення продуктів; правила реалізації, відпуску (комплектації) готової продукції, терміни та умови зберігання страв; рецептури, технологію виготовлення, вимоги до якості варених, смажених, запечених овочів, страв з круп, макаронних виробів і бобових, нескладних супів, страв з яєць, прісного тіста, страв з концентратів; організацію робочих місць під час виконання робіт; правила експлуатації відповідних видів технологічного обладнання, виробничого інвентарю, інструменту, ваговимірювальних приладів, посуду, їх призначення та використання в технологічному процесі; правила роботи підприємств харчування; санітарні правила для підприємств харчування; правила санітарної обробки столового та кухонного посуду, інструментів, інвентарю, їх маркування та використання; технічні вимоги безпеки праці; правила та норми протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни; призначення, зміст та порядок користування нормативно–технологічними документами: Збірником рецептур страв і кулінарних виробів, технологічними картками.

Повинен уміти: проводити процеси первинної кулінарної обробки сировини. Здійснювати допоміжні роботи з виготовляння страв та кулінарних виробів. Формувати та панірувати напівфабрикати. Готувати страви та кулінарні вироби, які потребують нескладної кулінарної обробки: варить, смажить, запікає та випікає вироби. Виготовляти страви з концентратів.Порціонувати(комплектувати), роздавати страви масового попиту.

Вимоги до попередньої освіти та наявного стажу роботи

Без вимог до освіти. Без вимог до стажу роботи.

ВИМОГИ ДО КВАЛІФІКАЦІЙНОГО РІВНЯ З ПРОФЕСІЇ «КУХАР» 4 РОЗРЯДУ

Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати: кулінарне призначення риби, морепродуктів, м'яса, м'ясопродуктів, домашньої птиці та кролів, властивість цих продуктів; вимоги до якості, ознаки та органолептичні методи визначення їх доброякісності, терміни та умови їх зберігання; порядок обробки риб осетрових порід, морепродуктів; ознаки та органолептичні методи визначення доброякісності риб осетрових порід; правила виготовлення натуральних напівфабрикатів і січеної маси з риби, яловичини, свинини, баранини; рецептури, технологію виготовлення страв та кулінарних виробів, що потребують основної, комбінованої та допоміжної теплової обробки; вимоги до їх якості, терміни та умови їх зберігання, відпуску; рецептури, технологію виготовлення страв та кулінарних виробів української кухні, оформлення та реалізацію готових страв і кулінарних виробів; вплив кислот, солей та жорсткої води на тривалість теплової обробки продуктів; характеристику різних видів столового посуду, правила підбору посуду та подачі різних груп страв; правила організації раціонального та безпечного харчування; правила експлуатації відповідних видів технологічного обладнання, виробничого інвентарю, інструменту, ваговимірювальних приладів, посуду, їх призначення та використання в технологічному процесі; технічні вимоги безпеки праці; правила та норми протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни; правила користування нормативно–технологічними документами.

Повинен уміти: виготовляти тапорціонуватинапівфабрикати з риби, яловичини, свинини, баранини. Здійснювати підготовку риби осетрових порід до теплової обробки. Готувати птицю для варіння та смаження. Готувати страви та кулінарні вироби масового попиту із застосуванням різних способів теплової кулінарної обробки. Виготовляти холодні страви та закуски: салати овочеві, з м’ясом, вінегрети, рибу під маринадом, холодці тощо. Варити бульйони (м’ясні, м’ясо-кісткові, рибні, грибні) та супи (заправні, пюреподібні, холодні, солодкі, молочні). Готувати різні види пасерування та соусів на бульйонах, молоці, сметані. Готувати другі страви з м’яса, риби, овочів, круп у вареному, тушкованому, запеченому, смаженому вигляді (м'ясо відварне, рибу відварну, смажену, парову, овочі фаршировані, запіканки з овочів, круп, молочні страви тощо). Готувати гарячі та холодні напої, солодкі страви. Готувати прісне здобне, дріжджове тісто, формувати та випікати з нього вироби. Видавати виготовлені страви.

Вимоги до попередньої освіти та наявного стажу роботи

Попередній освітньо-кваліфікаційний рівень – «Кухар 3 розряду». Стаж роботи за професією «Кухар 3 розряду» не менше 1-го року

ВИМОГИ ДО КВАЛІФІКАЦІЙНОГО РІВНЯ З ПРОФЕСІЇ «КУХАР» 5 РОЗРЯДУ

Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати: види, характеристика, оброблення рибних, м'ясних гастрономічних товарів; вимоги до якості, ознаки та органолептичні методи визначення їх доброякісності, терміни та умови їх зберігання; види, характеристика смакових і ароматичних речовин, барвників, способи їх застосування з метою поліпшення смакових властивостей продукції; рецептури, технологію виготовлення, вимоги до якості, терміни та умови зберігання,порціонування, оформлення та подавання страв, кулінарних виробів, страв української кухні складного приготування; основи раціонального, лікувального та лікувально-профілактичного харчування; характеристику дієт; страви та продукти, що заборонені до вживання за окремими дієтами; рецептури та технологію виготовлення дієтичних страв, види та способи обробки сировини для дієтичних страв; способи скорочення втрат та зберігання поживної цінності харчових продуктів під час теплової обробки; види та особливості сервіровки столу; правила складання меню (святкового та щоденного), заявок на продукти; складання технологічних карток; порядок ведення обліку та складання товарних звітів; правила експлуатації відповідних видів технологічного обладнання, виробничого інвентарю, інструменту, ваговимірювальних приладів, посуду, їх призначення та використання в технологічному процесі; технічні вимоги безпеки праці; правила та норми протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.

Повинен уміти: готувати та оформляти страви і кулінарні вироби, які потребують певних знань та навичок у разі застосування різних способів кулінарної обробки (холодні страви, супи прозорі та заправні, солянки); другі страви складного приготування з варених, припущених, смажених, тушкованих, січених, парових: м'яса, риби, птиці, кролика. Готувати усі види гарячих та холодних соусів, гарнірів, солодкі страви. Готувати тісто пісочне, заварне, бісквітне, листкове та вироби з нього. Готувати, оформляти та відпускати різноманітні дієтичні страви, страви для лікувального та лікувально-профілактичного харчування. Складати меню, заявки на отримання сировини, напівфабрикатів та інших харчових компонентів, товарні звіти. Відповідати за додержання рецептури та технології виготовлення страв і кулінарних виробів. Проводити інструктаж кухарів, які мають нижчий розряд.

Вимоги до попередньої освіти та наявного стажу роботи

Попередній освітньо-кваліфікаційний рівень – «Кухар 4 розряду». Стаж роботи за професією «Кухар 4 розряду» не менше 2 років.

ВИМОГИ ДО КВАЛІФІКАЦІЙНОГО РІВНЯ З ПРОФЕСІЇ «КУХАР» 6 РОЗРЯДУ

Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати: рецептури, технологію виготовлення всіх видів страв та кулінарних виробів; особливості виготовлення національних, фірмових страв та страв іноземних кухонь; зміни, що відбуваються з білками, жирами, вуглеводами, вітамінами, речовинами для фарбування та іншими речовинами, що містяться в продуктах під час теплової обробки; правилапорціонування, оформлення та подання страв на замовлення, фірмових страв; правила та прийоми розроблення рецептур і технологій страв й кулінарних виробів, в т.ч. з використанням новітніх технологій; технологію використання нетрадиційної сировини у виробництві продукції ресторанного господарства; правила складання святкового, банкетного меню, меню з обслуговування окремого контингенту осіб; способи усунення дефектів в готовій продукції; правила експлуатації відповідних видів технологічного обладнання, виробничого інвентарю, інструменту, ваговимірювальних приладів, посуду, їх призначення та використання в технологічному процесі; технічні вимоги безпеки праці; правила та норми протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.

Повинен уміти: готувати страви та кулінарні вироби, які потребують особливо складної кулінарної обробки, оформляти страви на замовлення, в банкетному виконанні (холодні страви, фірмові закуски та бутерброди; прозорі та холодні супи; тушковані, смажені, запечені порційні другі страви; страви з морепродуктів; соуси з специфічними смаковими властивостями; солодкі страви). Замішувати мигдальне, білково-повітряне тісто та випікати вироби них. Виготовляти вироби та готові страви для виставок-продажу, порційні страви національних та іноземних кухонь. Розробляти рецептури та технології страв і кулінарних виробів, в т.ч. з використанням нетрадиційної сировини та новітніх технологій. Проводити інструктаж кухарів, які мають нижчу кваліфікацію.

Вимоги до попередньої освіти та наявного стажу роботи

Попередній освітньо-кваліфікаційний рівень – «Кухар 5 розряду». Стаж роботи за професією «Кухар 5 розряду» не менше 3 років.

    2 січня 2020 року

Інформаційні матеріали щодо невідворотності притягнення до відповідальності безробітних за порушення законодавства про зайнятість населення та соціальне страхування на випадок безробіття

стаття 36 Закону України

«Про загальнообов’язкове державнесоціальне страхування на випадок безробіття»

Застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

У разі виїзду особи, зареєстрованої в установленому порядку як безробітна, за межі України з метою працевлаштування чи здійснення іншої діяльності, спрямованої на отримання прибутку, така особа зобов'язана повідомити про це державну службу зайнятості.

У разі припинення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості без поважних причин або відмови працювати за одержаною професією (спеціальністю) із застрахованих осіб стягується сума витрат на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації.

Незастраховані особи, яким виплачується забезпечення та надаються соціальні послуги за цим Законом, виконують обов'язки та несуть відповідальність, так як і застраховані особи.

пункт 6

Порядку реєстрації, перереєстраціїбезробітних та ведення обліку осіб,які шукають роботу, затвердженого постановою КМУ від 20.03.2013 №198

Особа під час подання заяви про надання (поновлення) статусу безробітного ознайомлюється з правами та обов’язками зареєстрованого  безробітного.

частина друга статті 44

Закону України «Про зайнятість населення»

Зареєстровані безробітні зобов'язані:

самостійно або за сприяння територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, здійснювати активний пошук роботи, який полягає у вжитті цілеспрямованих заходів до працевлаштування, зокрема взяття участі у конкурсних доборах роботодавців;

відвідувати територіальний орган центрального органу виконавчої влади,

що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, в якому він зареєстрований як безробітний у визначений і погоджений з ним час, але не рідше ніж один раз на тридцять календарних днів;

дотримуватися письмових індивідуальних рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню, зокрема брати участь у заходах, пов'язаних із сприянням забезпеченню зайнятості населення;

інформувати територіальний орган центрального органу виконавчої влади,

що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, протягом трьох робочих днів про обставини припинення реєстрації, визначені у частині першій статті 45 цього Закону.

Відповідальність за достовірність поданих до центру зайнятості даних та

документів, на підставі яких приймається рішення щодо реєстрації безробітного та призначення матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, покладається на зареєстрованого безробітного.

02 січня 2020 року

 

 Ваучери на навчання тим, кому за 45

Законом України «Про зайнятість населення», що набрав чинності з 01 січня 2013 року, передбачено ряд інструментів, що підвищують конкурентоспроможність осіб на ринку праці. Один із таких інструментів, визначений у статті 30 Закону України «Про зайнятість населення», і передбачає видачу ваучерів особам старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років.
Для реалізації положень закону 04 квітня 2013 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці» від 20 березня 2013 року № 207.
Цією постановою затверджено Порядок видачі ваучерів для підвищення конкурентоспроможності осіб на ринку праці (далі - Порядок) та перелік професій, спеціальностей та напрямів підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер (далі - Перелік).
У Порядку визначено, що ваучери видаються територіальними органами Державної служби занятості України в районах та містах особам віком старше 45 років. Право на одноразове отримання ваучера мають особи до досягнення ними пенсійного віку встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Дія Порядку не поширюється на: осіб, які не мають професійно-технічної або вищої освіти; осіб, які проходили протягом останніх п'яти років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування України на випадок безробіття; зареєстрованих безробітних, які виявили бажання пройти професійне навчання за направленням територіального органу.
На підставі ваучера здійснюється перепідготовка, спеціалізація, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності, здобуття освіти на базі вже здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня.
Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на момент прийняття рішення про його видачу.
Безробітні та зайняті громадяни у віці за 45, страховий стаж яких становить не менше 15 років, мають змогу безкоштовно отримати ваучер для навчання. Претендентом на ваучер може бути людина, яка має освіту й останні п'ять років не проходила навчання чи перепідготовку за направленням служби зайнятості, при цьому неважливо, працює вона на цей момент чи безробітна.
До переліку навчальних закладів, які мають ліцензію на підготовку за професіями електрогазозварювальник та робітник фермерського господарства входить і Старовижівський професійний ліцей.
Більш детальну інформацію про порядок і умови видачі ваучера можна безоплатно отримати у Старовижівській районній філії Волинського обласного центру зайнятості .

 

Державна служба зайнятості всі послуги надає БЕЗКОШТОВНО.

 

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт