Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

20191018175911

 
 

Засідання робочої групи з розробки проєкту Стратегії розвитку Волинської області на період до 2027 року відбулося 17 жовтня 2019 року за участі т.в.о. голови облдержадміністрації Олександра Киричука, його заступників Світлани Мишковець і Валентина Цьося та голови обласної ради Ірини Вахович.

- Від цілей, які ми сьогодні з Вами напрацюємо, залежить наш подальший розвиток і, відповідно, комфортні умови для людей, що проживають на Волині. Сьогодні на засіданні робочої групи присутній Петро Мавко, експерт Групи радників з впровадження політики регіонального розвитку Програми U-LEAD з Європою, який окреслить нам основні процеси розробки Стратегії розвитку. Прошу кожного з членів Робочої групи висловлювати свої пропозиції та бачення до Стратегії в рамках реформ, що сьогодні реалізуються Президентом України та Урядом, - сказав Олександр Киричук.

Так, Петро Мавко розповів, що методологія розробки стратегії – єдина для всіх областей. Це європейська методика розробки регіональної стратегії. Нині всі області мають стратегії з планами реалізації до 2020-го року. Відповідно, потрібно розпочати роботу з розробки наступної, яку необхідно затвердити вже до кінця цього року.

Але обов’язковою умовою є те, що заплановані заходи повинні бути підкріплені фінансовою складовою. В стратегії можуть залучатися будь-які джерела фінансування. Однак, на думку експерта Групи радників з впровадження політики регіонального розвитку Програми U-LEAD, одним із найнадійніших джерел реалізації регіональних стратегій є Державний фонд регіонального розвитку. Адже це інструмент, покликаний реалізовувати державну регіональну політику.

- Відповідно до змін Бюджетного кодексу (ст.24/3) ДФРР має бути сформований у розрахунку не менше одного відсотка загальних доходів Державного бюджету на поточний рік. Таким чином, на цей рік ми маємо державний фонд регіонального розвитку у розмірі 7,3 мільярда гривень. За прогнозами вже діючого Кабінету Міністрів України на 2020-й рік прогнозна сума ДФРРу складає орієнтовно 9,1 мільярда гривень. Звичайно, усі хочуть, щоби грошей було більше, але це, принаймні, одне із найнадійніших джерел реалізації регіональних стратегій, - сказав експерт Групи радників з впровадження політики регіонального розвитку Програми U-LEAD з Європою.

Також Петро Мавко відзначив, що потрібно оперувати реальними коштами. Зокрема, регіональна стратегія повинна містити структури цілей, під реалізацію яких шукатимуть програми. Але тут повинно бути обмеження – не може бути обрано проектів більше, ніж на передбачену для області суму в Державному фонді регіонального розвитку. Так, за словами Петра Михайловича, для Волинської області це орієнтовно 300 млн грн в рік. Однак, не варто й забувати про кошти бюджету розвитку, тобто власні, а також і можливість залучення інвестицій.

- Тобто план має бути реалістичний, щоби сума коштів, обрахованих за всіма проектами реалізації, відповідала доступним в регіоні коштам. І проекти повинні бути регіонального масштабу, такими, що впливають на розвиток усього регіону, - відзначив експерт з впровадження політики регіонального розвитку Програми U-LEAD з Європою.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт