Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

04 n

 

22 серпня заступник голови райдержадміністрації Петро Філюк за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, начальників територіальних органів центральних органів виконавчої влади, керівників бюджетних організацій та установ, голів сільських та селищної рад, провів розширене засідання колегії райдержадміністрації.

У рамках роботи колегії райдержадміністрації йшлося про хід виконання Програми зайнятості населення району за січень-червень 2019 року.

З приводу зазначеного вище питання поінформувала присутніх Тетяна Гаврилюк – в.о. директора Старовижівської філії Волинського обласного центру зайнятості.

Тетяна Василівна зазначила, що протягом січня-червня 2019 року послугами служби зайнятості скористались 1259 осіб. Станом на 1 липня 2019 року чисельність осіб на обліку – 218 безробітних (на 1 липня 2018 – 288), з них: жінки – 36 %, молодь – 16%. За звітний період працевлаштовано 497 осіб, з них 237 безробітних.

Взяли участь у громадських роботах 99 безробітних, інших роботах тимчасового характеру – 107.

Важливим джерелом поповнення трудових ресурсів району є залучення до активної діяльності осіб з обмеженими можливостями, тому центром зайнятості велика увага приділяється роботі з цією категорією громадян. Так, протягом звітного періоду на обліку перебували 23 особи з обмеженими можливостями (у відповідному періоді 2018 року за послугами звернулись 22 особа з обмеженими можливостями). В районі створено 50 нових робочих місць.

Одним з пріоритетних напрямків роботи служби зайнятості залишається співпраця з роботодавцями. Вона характеризується кількістю заявлених вакансій. Так, протягом січня-червня 153 роботодавці заявили 561 вакансію. Середня тривалість укомплектування вакансій становить 7 календарних днів, рівень укомплектування – 89,1%.

Не вдається досягти повного укомплектування вільних місць через відсутність на ринку праці осіб достатнього кваліфікаційного рівня. Тому одним з основних пріоритетів роботи лишається удосконалення профорієнтаційної роботи серед незайнятого населення та професійного навчання безробітних. Одним з головних завдань служби зайнятості є допомога безробітним, знайти своє місце на ринку праці. З цією метою організовується професійне навчання та стажування безробітних безпосередньо на робочих місцях. Цією послугою в січні-червні 2019 року скористались 73 безробітних.

В школах розташовані профінформаційні куточки служби зайнятості, для школярів проводяться профорієнтаційні уроки (семінари) "Твій вибір – твоє майбутнє", виїзні акції служби зайнятості, дні відкритих дверей, інтерактивні заходи для молоді.

На виконання статті 27 Закону України «Про зайнятість населення» фахівцями служби зайнятості проводиться надання безоплатних консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності, з початку року за консультаціями звернулись 21 особа. З метою реалізації права на працю в районі забезпечено вільний доступ громадян до інформації про зайнятість. В районній філії знаходиться комп’ютер вільного доступу для пошукачів роботи де розміщені презентації роботодавців, ЦПТО ДСЗ, каталоги бізнес-ідей, папки з інформацією про законодавство, для різних категорій осіб, відео резюме безробітних. Також постійно функціонують 2 татч-скріни за допомогою яких є можливість ознайомитись з вакансіями по всій Україні.

Поряд з цим на ринку праці району найбільш проблемним питанням є тінізація зайнятості в ряді галузей.

Основними завданнями в сфері зайнятості району є:

- удосконалення механізмів взаємодії між учасниками ринку праці та сприяння створенню нових робочих місць;

- посилення роботи в напрямку працевлаштування із здійсненням компенсації роботодавцям в розмірі єдиного внеску;

-збільшення видатків з коштів місцевих бюджетів для проведення громадських робіт на паритетних умовах, які мають суспільно-корисне значення для розвитку району;

- забезпечення індивідуального підходу до розв’язання проблеми зайнятості кожного безробітного, насамперед, з числа таких, що не спроможні скласти конкуренції на ринку праці;

- посилення профорієнтаційної роботи серед молоді, починаючи з середнього шкільного віку, з метою формування професійних намірів учнів та побудови професійної кар’єри;

- співпраця з об’єднаними територіальними громадами.

Сектор з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт