Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

20190411155448Волинська область володіє значними туристично-рекреаційними ресурсами, які використовуються не в повній мірі. Саме тому розвиток туризму є пріоритетним напрямом соціально-економічного та культурного розвитку.

Аби привабити туриста, як внутрішнього, так іноземного, в області працюють над розвитком туристичної інфраструктури, реставрацією культурних та історичних пам’яток, облаштуванням території біля них.

Чудовим прикладом є реалізація проекту каналізування району Шацьких озер, що вартує майже 6,5 млн євро. Окрім цього, цього року до початку сезону відпочинку запустять новий облаштований центральний пляж та реконструйовану Набережну в селі Світязь.

- Цьогоріч до сезону відпочинку ми уже запускаємо зовсім інший Шацьк. Навіть із туристичним збором. Хочемо навчити місцеві громади заробляти кошти, у хорошу розумінні цього слова. А не чекати доки дасть держава. І ми успішно до цього йдемо, - вважає голова Волинської облдержадміністрації Олександр Савченко.

До слова, туристичний збір за 2018-й рік у Щацькому районі становить 155 тис. 700 грн. За даними Шацького НПП та ДФС у Волинській області: у порівнянні із 2017-им роком туристичний збір у Шацькому районі зріс і продовжує рости.

Разом із цим, сприятиме розвитку туризму автомобільна дорога Шацьк-Ратне, що дозволить збільшити трафік між районами. Автошлях сполучає три райони: Шацький, Старовижівський та Ратнівський та є одним із важливих туристичних маршрутів до курортної перлини Волині – Шацьких озер. Ремонт дороги розпочнуть уже в цьому році, адже нещодавно Уряд розпорядженням від 06.02.2019р. № 130-р від затвердив перелік об’єктів та обсягів бюджетних коштів на реконструкцію, капітальний та поточний середній ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення у 2019 році. До цього переліку потрапив напрям «Шацьк – Ратне» із передбаченим фінансуванням на 2019 рік 75 млн грн. Загалом вартість робіт становить 399 млн 649 тис. грн.

Окрім цього, в планах – створення історико-культурного центру в Олиці та реконструкція музею Лесі Українки в Колодяжному в рамках відзначення 150-річчя від дня народження відомої волинянки.

Зокрема, для реалізації проекту в Олиці в області підготували програму на 4 роки для відродження історико-архітектурної  спадщини в селищі. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми – 1 млрд 147,055 млн грн. Стратегічний документ регламентує, яким чином та звідки залучатимуть фінанси, аби населений пункт перетворився на туристичну «Мекку».

Якщо волинські обранці затвердять проект зазначеного документу під час чергової сесії, далі облдержадміністрація подаватиме його на Кабінет Міністрів України та Президента України, аби також залучити кошти державного бюджету. Тож, нині Програма перебуває на розгляді у депутатів обласної ради.

– Волинь – унікальна! І це необхідно продемонструвати кожному! У цьому році, як ніколи, чекаємо на прийняття програми розвитку туризму на сесії обласної ради. Ми вирішили і суспільство підтримало, зокрема на Раді регіонального розвитку, те, що нам не потрібні, умовно, металургійні заводи, а, все-таки, агровиробництво і розвиток туризму, - переконаний Олександр Савченко.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт